Při praní se dělají mazlavé, hnědé žmolky - foto uvnitř

17.8.10 22:14

Při praní se dělají mazlavé, hnědé žmolky - foto uvnitř

Ahoj,
prosím moc o radu, už nevím co s tím.
Máme dva roky starou pračku, AEG, kupovali jsme kvalitní, ale jsem nespokojená. Při praní světlého oblečení zůstávají na prádle mazlavé, hnědé žmolky. Na všech nitích je hnědý, mazlavý povlak.
Pračku jsem dokonale vyčistila, použila i čistič pračky, něco jako na myčky…a pořád se to dělá. Jakýkoli prášek použiji - Ariel, Persil, Tide, sypký i tekutý gel, ať použiji aviváž nebo ne…je to tam pořád. Ať dám málo prádla, hodně prádla, málo prášku, hodně prášku…pořád se to dělá.
Jsem už zoufalá, nové Nextové věci totálně zničené, všechno jak kdybych vytáhla z popelnice. Přikládám fotky - žmolků i těch prošití (nevím jak se tomu říká).
Co s tím????!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.8.10 22:15

žmolky na prádle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.10 22:16

hnědé, mazlavé prošívání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.10 22:17

takto vypadají jednou vyprané overálky, koukněte nejen na nitě, ale i na ty cvoky :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
17.8.10 22:17

a co zkusit dát pračku na vyvářku??? … jestli to je nějaká mastnota někde v pračce usazená .....

• Nahlásit
  • Citovat
15858
17.8.10 22:18
MadGirlNancy píše: žmolky na prádle

ja bych teda volala servisaka a to hned jak si to objevila a po vsech tech procedurach.
I kdyz asi uz nemate zaruku, tak bych ho volala i tak - znicene pradlo za to nestoji.

Jinak kamaradka mela v predchozim byte taky AEG a desne nespokojena, jak ji ta nova draha pracka blbe pere - v zaruce volali servisaka a ten zjistil, ze typci pri instalaci zapomneli vyjmout nejake listy, co drzi pri transportu buben, aby se netocil. Takze skoro ctvrt roku prala s bloklym bubnem a nastesti ji neuvarila. Ale pamatuju se jak nadavala, jak blbe pere a ze skoro vubec nemacha…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
17.8.10 22:22

No to je hrůza, to mi přijde, jako kdyby tam někde uvnitř pračky něco vytékalo :think: Volala bych servisáka. No, já asi ne, při mé povaze by už bylo po pračce :oops: :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5461
17.8.10 22:23

Tak zkus vymýt pračku jsou různý čističe do pračky a nebo to zkus savem na prádlo tím čistím pračku po barvení na 90 stupňů a je pak čistá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.10 22:37

sexyfrago, já jsem na to použila už všechno, ty čističe, který propereš jedním cyklem bez prádla taky…akorát to savo ne teda. Tak myslíte, že mám zkusit na 90 stupňů nalít savo do toho kastlíku na prášek (ředěné? neředěné? savo prim?)a dát k tomu nějakej hadr? utěrku nebo plínu? to je asi zbytečný, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1953
17.8.10 22:47

Ahoj, zkus dát nejdelší program a na 90 stupňů.
Ještě můžeš vyndat to šuple na prášek a vypláchnout, někdy je tam humus. A zkus i filtr pračky vyčistit.
A když ani to nepomůže tak servis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.10 22:54

Katulo, tu prihradku na prasek meju po kazdem prani, pracku vytiram po kazdem prani…az tak jsem zoufala a nic. A filtr je kde? Da se k tomu dostat bez sroubovaku a podobnych cajku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15858
17.8.10 23:26

Filtr vetsinou byva dole - takova plastova schranka, ktera jde vymacknout ale co se dela s vnitrkem teda neporadim.
Jeste mne napadlo - do zasobniku na prasek a avivaz nalit neredeny ocet a pustit na 90 stupnu a nejdelsi program.

Mimochodem jak dala dnes prat dle navodu na 30 stupnu a jemne machani relaxacni polstar z Tchiba plny kulicek - takze ted mame minikulicky naprosto vsude, ze jsem ho nevyhodila rovnou… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7217
17.8.10 23:55
MadGirlNancy píše:
A filtr je kde? Da se k tomu dostat bez sroubovaku a podobnych cajku?

Dá.
Filtr bývá opravdu dole, buď vpravo nebo vlevo vepředu. Otevreš kryt a to, co je vevnitř, „vytočíš“. Mám pocit, že po směru hod. ručiček, ale jistá si tím nejsem. Připrav se na to, že ti při tom vyteče i malé množství vody (odhaduji tak litr), co zůstává v pračce.
A pokud se ti ho nedaří najít, tak doporučuji podívat se do návodu k obsluze, určitě to tam bude nakreslený včetně popisu postupu, jak ho vyčistit.

A co se týče prádla, mne se kdysi cosi podobnýho stalo v pračce na škole, ale v tý pral kde kdo kde co… A mám pocit, že byl taky problém s filtrem. Dala jsem to vyprat znova (po vyčistění filtru) a bylo to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1953
17.8.10 23:57

U toho filtru odendáš jen ten kryt a je tam šroubovací uzávěr. Velikostne jako víčko od majolky. Jen si dej pod pračku nádobku, já dávám jen pečící plech a odšroubuješ filtr. Není to nic těžkýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.10 23:59

Diky moc, zitra to zkusim a napisu. Teda pokud me nezabije zasah elektrickeho proudu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama