Při stolici se nejde dotřít

Anonymní
16.10.19 22:31

Při stolici se nejde dotřít

Už delší dobu se mi stává, že mám hodně řidkou stolici. Žádná krev!
Problém je v tom, že se vyprázdním, utřu se a nebere to konce. Mohla bych vymotat čtvrtku toaleťáku, ale pořád jsem špinavá. A přitom už nemám pocit, že bych potřebovala ještě na velkou. Takže to skončí tak, že musím do sprchy. Nevím si rady… Problém bude, až se po mateřské vrátím do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10945
16.10.19 22:33

Zkus používat vlhčené toaletní papíry, mohlo by to úplně pomoci - nejdřív nahrubo obyčejný, pak ten vlhčený

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10308
16.10.19 22:34

A tu řídkou stolici máš proč? Kdy to začalo a s čím to souvisí?

Jak si na tom se stresem?

Máš nějaké další zdravotní problémy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 22:44
@Ou píše:
A tu řídkou stolici máš proč? Kdy to začalo a s čím to souvisí?

Jak si na tom se stresem?

Máš nějaké další zdravotní problémy?

Já ani nevím, kdy a jak to začalo. Stres mám asi jako každý normální člověk…
Napadá mě občasný anální sex? A s tím spojené výplachy před??? Nevím

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.10.19 23:07

Mám to samé. Nedávno tu byla diskuse, kde jsem se dozvěděla, že si neumím utřít pr.del :roll: Dámy byly děsně vtipné.. :zed: Mně bohužel nepomáhá ani sprcha. Dojdu si, utřu, vysprchuju a stejně mám pak celý den na papíře stolici… :nevim: Večer se znovu vysprchuju a ještě ráno je papír špinavý. Fakt děs :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.10.19 23:21
@Anonymní píše:
Mám to samé. Nedávno tu byla diskuse, kde jsem se dozvěděla, že si neumím utřít pr.del :roll: Dámy byly děsně vtipné.. :zed: Mně bohužel nepomáhá ani sprcha. Dojdu si, utřu, vysprchuju a stejně mám pak celý den na papíře stolici… :nevim: Večer se znovu vysprchuju a ještě ráno je papír špinavý. Fakt děs :(

No a nějaké podezření na to, proč se to děje máš???

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10308
16.10.19 23:27
@Anonymní píše:
Já ani nevím, kdy a jak to začalo. Stres mám asi jako každý normální člověk…
Napadá mě občasný anální sex? A s tím spojené výplachy před??? Nevím

No ten anální sex, pokud to teda není na sucho a trhlinami sis neponičila svěrač je spíš nepravděpodobný.

Co nadýmání, pálení žáhy, hubnutí či přbírání bez zjevného důvodu, divné bolesti břicha?

Zkusila bych tak týden jíst bezezbytkovou dietu, jestli se to nezlepší

http://freshday.cz/…tkova-dieta/

a pak případně pomalu vracet normální jídlo.

Jo a hodně pij, z chronického průjmu můžeš být docela dehydrovaná.

Stálo by možný zajít na alergologii nechat si vyloučit potravinové nesnášenlivosti.

Plus by mohla pomoci semínka jako je len, psylium, chia a podobně s tím že je budeš jíst pomletá a nenamočená. Tak jednu lžičku dvakrát, třikdát denně.

Případně nějaký doplněk kde je jíl - třeba smecta, nebo podobné přípravky.

Nějaká probiotika by taky mohla pomoci.

Určitě může jen pomoci začít cvičit na pánevní dno - spíš komplexnější věci jako je mojžíšová a nebo hormonální joga, než jen kegelovy cviky, občas z povoleného pánevního dna může docházet i k ůnikům stolice, ne jen moči.

Pokud by to přetrvávalo, zašla bych pro jistotu k lékaři. Začala bych u praktika. Je to trapné, ale horší je to neřešit, pokud by to byl příznak něčeho složitějšího - třeba neurologických obtíží z různých příčin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.10.19 04:12

Občas se mi to také děje. Stává se to tehdy, když mám konečník jakoby povylezlý. Řeším tak, že ho prstem zasunu zpět (při sprchování). Dělá mi to od druhého porodu. Tento stav zhoršuje průjem či zácpa.

• Nahlásit
  • Citovat
17.10.19 11:53

Já bych to okamžitě řešila koupí, instalací bidetu. Máme od mého dětství, dřív byla studená oplachová voda, dnes už je precizní. Vyhřívané sedátko, volba sprchy po stolici příjemnou teplou vodou, pro ženy vynikající bidet, používám stále nejen při MS, můžete si navolit i program klyzmatu, při touze o důkladné omytí konečníku i při zácpách. Krásně po sobě ještě ostříká mísu po použití. Neumíme si bez bidetu představit vůbec hygienu na WC. Lze navolit i příjemnou spršku pro mimina. Dříve byl bidet standardem každé domácnosti již za I. republiky. Škoda, že bidet dodnes není běžnou výbavou bytů. Pamatuji si dokonce bidety na ženském oddělení okr. nemocnice. Ta investice se opravdu vyplatí. Existují i bidety, které je možné nainstalovat na současné toaletní mísy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.10.19 12:55

Mám to samý, zakladatelko, akorát ten toaleťák někdy vymotam celej :zed: :zed:
Pomáhá mi bidet, plus teda na chatě, kde bidet nemám, mám za mísou schovanou obyč petku s vodou a s tou se třeba normálně nad mísou umyju.. zní to nechutně, ale přijde mi to lepší než každou stolicí vyplýtvat toaleťák a půl hodiny času :nevim:
Jinak bych řekla, že je to asi stravou, konzistencí stolice, ale pořád nemůžu přijít na to, co jím špatně…
Anonym, prosím.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama