Při užívání Provery 5g se nedostavila menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 09:37
Při užívání provery 5g se nedostavila menstruace

Ahoj, snažíme se o miminko a gynekoložka mi předepsala na vyzkoušení na tři měsíce proveru 5g, protože jsem měla extrémně dlouhé cykly a chodila na vyvolávací injekce. První měsíc (ten minulý) jsem měla cyklus dlouhý 29 dní a vše bylo v pořádku (až tedy na to, že se po těch prášcích opravdu pěkně kyne, ale čert to vem, pokud to přinese výsledek). Nyní jsem již 38DC a stále nic. Těhotenské testy jsou všechny negativní (a že jich už bylo…levné i drahé, akorát 2× duch na testech clearblue ale hned druhý den na pepino testu opět sněhobílo). Vzhledem k tomu, že celý měsíc byl trochu problémový a trápil mě zánět močového měchýře, jediná možnost k otěhotnění by byla v prvním týdnu po odmenstruování a po takové době by už asi přeci muselo být něco vidět. Volala jsem k doktorce ale řekla mi ať ještě týden počkám, zopakuji testy a zavolám znovu. Miminko bych si strašně moc přála, ale snažím se být realista. Stalo se vám některé, že při proveře se vám takhle moc zpozdila menstruace a nebyly jste těhotné? Nebyl to nějaký vážnější problém? Omlouvám se za román i anonymitu, ale jsem prostě momentálně trochu mimoň z toho. Samozřejmě na sobě pozoruji příznaky ale ani jeden nemusí být těhotenství, všechno to můžu mít úplně stejně z horka nebo skutečně se blížící MS. Bolí mě podbřišek, nemám na nic chuť (přičítám spíš tomu vedru). Náladová jsem taky celkem běžně, takže skutečně nic průkazného. Achjo.

Reakce:
 
ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 09.08.18 09:53

No a s ovulací jsi na tom jak? V jakých dnech to bereš? Ono blbě nasazené a obzvlášť před ovulací to dokáže cyklus pěkně rozhodit a může i ovulaci zablokovat (a bez ní neotěhotníš). Malá perlička - já dávala kočce proveru jako antikoncepci, jeden prášek týdně a měla jsem měsíce neplodnou kočku (než se dořešily problémy kolem, nakonec jsme ji nechali vykastrovat). Ano, je to kočka a samozřejmě jiný organismus, ale prostě správné načasování a dávkování je nesmírně důležité a nasadit to bez hlídání ovulace jen tak baj vočko může taky způsobit pravý opak. Depotní injekce provery se používají jako antikoncepce u lidí (tam se ale uvolňuje progesteron průběžně celý cyklus a kolikrát to MS opravdu zablokuje dlouhodobě). Čímž v žádném případě nechci psát, že ti doktorka předepsala něco blbě, ale je potřeba to sledovat a správně načasovat. Hlavně tu ovulaci.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 10:04

@ugluk Děkuji za reakci. Vím o tom riziku, mám ji předepsanou od 17DC a vychází do 28DC jinak jsem ovulaci nikdy nesledovala ani teď ji nijak nepoznám. Teplotu neměřím, akorát by mě to asi stresovalo. Snažíme se zatím jen pár měsíců, tak to nechci hrotit. Ani nevím jak to jinak sledovat než to měření, četla jsem cosi o hlenu apod. ale až takhle jsem se prostě nikdy nepozorovala. Taktéž se mi nechce zatím utrácet za ovulační testy, ale pokud se v nejbližší době nezadaří asi o tom budu uvažovat, jako o dalším kroku jak tomu pomoct.

 
ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 09.08.18 10:12

Já si spíš myslím, že by to měla řešit doktorka. Pokud je extrémně dlouhý cyklus, je pravděpodobnost anovulace celkem vysoká (a pravděpodobnost toho, že v přirozeně extrémně dlouhém cyklu dorazí sama od sebe do 17.DC naopak velmi nízká), takže než začne rovnat druhou půlku cyklu progesteronem, měla by ověřit, jestli je v pořádku prvá půlka cyklu, protože ta je vzhledem k ovulaci nejdůležitější. Najít příčinu extrémně dlouhého cyklu - stanovit hormonální hladiny, zjistit, zda k ovulaci dochází, ale až hodně pozdě (to by nemusel být sám o sobě problém) nebo k ní nedochází (vůbec (to je problém zásadní), jestli třeba nemáš PCO… Chápu, že to po pár měsících nechceš hrotit, ale zas cpát do sebe hormony, co to udělá… Máš pravdu, že kdybys v tomhle cyklu otěhotněla, test už by byl dávno pozitivní. Prostě bych zkusila najít příčinu, nikoliv maskovat následek ;) Za ovulační testy bses třeba taky nedoplatila a při takovémhle cyklu můžou hormonální hladiny lítat nahoru dolů a testy můžou být nevypovídající. Držím palce!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 10:19

@ugluk Moc děkuji za informace, v pondělí tam zavolám a při příští návštěvě s ní vše proberu. Byla jsem u ní zatím poprvé a oproti minulé doktorce jsem z ní měla moc dobrý pocit, tak snad nebyl mylný a pomůže mi lépe než jen tím zkoušením prášků a „co to udělá“. Díky.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >