Přibírá málo, nehce UM

387
10.2.16 09:32

Přibírá málo, nehce UM

Poradíte prosím? Synkovi bylo začátkem února 8 měsíců. Narodil se s váhou 3750g a v 8 měsících má jen 6910 g. V 6 měsících měl 6410 g, takže za 2 měsíce přibral jen 0,5 kg. Pořád kojím + příkrmy (dopoledne ovoce, oběd maso zelenina, odpoledne kojení nebo ovoce - odmítá mi jogurt a večer kaše, před spaním kojení). Doktorka říkala, že mu mám dát zkusit UM, ale odmítá mi flašku a to jsem zkoušela asi 3 druhy - Avent, Mam a ještě nějakou z DM. Jinak vypadá hezky, má naducané tvářičky, bříško, měří 70 cm. Vypadá i spokojeně, hlady určitě neřve. Zatím se tedy neplazí ani neleze. Je hlavně na bříšku, dělá letadlo a točí se dokola. Teď marodíme (kašel, rýma), takže jsem ráda, že něco sní a prso ho uklidňuje. Ale až se vymarodí - mám ho zkoušet úplně odstavit nebo nabízet UM. Je mi to divné, protože kdyby byl hladový, tak si přeci tu flašku vezme. Díky za rady :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ferret
10.2.16 09:50

@terka85 Kolik sní těch příkrmů? Nezvládl by větší porce, nebo ještě porci přidat? V tomto věku to UM už asi nedoženeš, má se nahrazovat příkrmy, ne přidávat.

• Nahlásit
  • Citovat
20199
10.2.16 09:53

@terka85 Neodstavuj (pokud te tedy kojení nějak neobtěžuje, odstavení není záruka, ze vezme flasku), osobne nevidim duvod cpat mu UM (dcera 10 mesicu, asi 68 cm a 7,1 kg), ale když už, tak mu ho zkoušej dávat před usnutím nebo když je hodně hladovy. Taky je důležité zjistit, zda UM nechce kvuli flasce nebo chuti um.
Jaké jsi zkoušela kaše? Holka ji jogurt jen ochuzeny bananem či Presnidavkou kaše ji domácí s trochou UM.
Obědy muzes vytunit obilninami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
10.2.16 09:53

@ferret Dávám mu hlavně skleničky, protože vařené mi nejí. Když pominu, že teď marodí, tak dopoledne mi sní skoro celou skleničku přesnídávky, k obědu někdy celou někdy půlku skleničky (té větší 8+), odpoledne buď kojím nebo třeba půlku skleničky přesnídávky a večer kaši, tu má rád sní celých těch 50 g mléčné kaše + voda.
Jinak zkouším i po každém příkrmu dávát zapít z učícího hrnečku a on to prostě neumí, teče mu to z pusy ven :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
10.2.16 09:59

Taky nevidim pro um duvod, co s tim ti doktori furt maji? Zkus vic prikrmu.

• Nahlásit
  • Citovat
1096
10.2.16 10:05

Dcerka teď taky měla rýmu a díky tomu méně jedla. Už jí zase normálně ;) může to být jen nachlazením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
10.2.16 10:05

Dcerka narozena s vahou 3.73kg mela v 6mesicich totoznou vahu jak vas syn, v 8 mesicich nevim, ale v roce necelych 9kg. Kojena az do 27m a prikrmy asi od 7 mesice, ale zadna slava to s nimi nebyla. Poradne se rozjedla az po roce. Pila z hrnecku az ve 14m, do te doby stacilo jen mm. Lekarka byla vzdy spokojena, nikdy nerekla, ze by byla nejak nedostatecne krmena. Podle popisu toho sni vas synek dost…na zadnou lahev se nikdy nenaucila. Ja bych se na UM vyprdla, pokud dite je spokojene. Spise bych vymenila lekarku, zda se mi na hlavu davat takove rady..kazdy ma jinou potrebu jidla, nikdo nesni stejne davky a kor u malych deti jsou rozdily obrovske. Starsi dcerka byla pazrava a v roce mela tu samou vahu jako mladsi ve 3 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
10.2.16 10:17

Dcera okolo 5 mesicu temer prestala pribirat, chvili jsem po kojeni dokrmovala UM na radu MUDr., nemela jeste prikrmy, pak jsem dokrmovani nehradila prikrmy a zas jen kojila, UM moc nechtela. Ze zacatku jedla prikrmy hezky, ale pak se v 9m z vlastni vule odstavila a zacala spatne jist, coz trva dodnes (3,5 roku). UM rozhodne nezlepsilo pribirani, dlouho se drzela mezi 1-2 percentilem, ted se trochu vysvihla asi na 7. :mrgreen: Takze bych spis nez s UM zkusila opravdu pridat prikrmy, treba bily jogurt s rozmackanym bananem, to byla synova hitovka asi 8-14 mesicu, bez bananu s jogurtem se rano neobesel. Syn treba ji pomerne pekne, a taky je hubenej jak lunt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
10.2.16 10:43

UM není potřeba pokud je i malý přírůstek, horší by bylo, kdyby nebyl přírůstek žádný. Každé dítě přeci nemusí mít 10kg v půl roce :roll: To, že prospívá poznáte i podle počůraných plen, za 24 hodin jich má být minimálně 6. A je jasné, že se přibírání časem zpomalí ;)

@brko to je normální, dr. dávají UM i na to, když dítě přibírá moc :zed: krom toho teď skoro každý dr. řekne, že mají dávat jídlo od 4. měsíce :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
10.2.16 11:18

@terka85 pokud baští příkrmy, nevidím důvod dávat UM, pokud můžeš kojit, tak nic dalšíh nepotřebuje. Syn byl na UM a kolem 9 měsíce jsem mu UM zrušila, protože ho prostě nechtěl, resp. vypil ho tak 10 ml a hotovo, navíc byl zahleněný, takže dva důvody. Navíc na UM stejně nepřibíral nijak závratně. Přibíral tak akorát, ale kolem 10 měsíců se to zastavilo. Já bych sledovala jak se dítě projevuje, pokud dobře čůrá, kaká, je čilé a zdravé, tak bych fakt neřešila, že za 2 měsíce přibralo jen 0.5 kila. Pokud má rýmu, tak i to může příjem ovlivnit, takže vyčkat a pak se to zlepší. Můj syn je třeba velký nejedlík (ca od roku, do té doby jedl méně, ale jedl), ale energie má na rozdávání, za poslední 2 roky přibral necelá 2 kila, jeho vrstevníci váží více jak 5 kilo než on a to byli kolem půl roku na stejné váze!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama