Přibírá se při braní antikoncepce?

5
13.5.20 15:10

Přibírá se při braní antikoncepce?

Ahoj lidi, antikoncepci beru už přes rok a půl.
Ještě před rokem jsem vážila okolo 50 kilo (výška 163). Jedla jsem vážně všechno co jsem chtěla a nikdy se mi nestalo, že bych nějak rapidně přibrala a všichni mi záviděli, že můžu jíst co chci a nepřiberu ani gram.
Když jsem antikoncepci začala brát, těšila jsem se, že se mi třeba konečně zvětší prsa, protože jsem vážně skoro žádné neměla :D to se mi sice po delší době splnilo. Ale přibrala jsem 8 kilo. Začala se mi objevovat celulitida, kterou jsem v životě neměla. Bavila jsem se o tom s mojí doktorkou, ta mi řekla, že musím prostě mít silnou vůli a dávat si pozor na to, co jím. Já ale jím pořád stejně, možná i míň a líp jak předtím.
Je možné že by to bylo tou antikoncepcí? Doktoři to vyvracejí, ale jsem z toho celkem nešťastná.
Beru Lyndinette 20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10763
13.5.20 15:13

@9simona9 ano přibírá, já třeba 20 kg, ale určitě ti někdo napíše, že nepřibral, je to individuální, ale mnoho žen při braní HA přibere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3221
13.5.20 15:16

Nikdy jsem po antikoncepci nepribrala a to jsem ji brala 9 let a vystridala 3 druhy. 2× jsem za tu dobu pribrala asi 5kg, ale vzdy to bylo jen mou lenosti, ze jsem se prestala tolik hybat. Moje doktorka rika, ze antikoncepce maximalne zvysuje chut k jidlu, ale primarne tloustnuti nezpusobuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3221
13.5.20 15:20
@kotaska91 píše:
@9simona9 ano přibírá, já třeba 20 kg, ale určitě ti někdo napíše, že nepřibral, je to individuální, ale mnoho žen při braní HA přibere

A bylo to opravdu uzivanim HA? Nebo spis postupnou zmenou zivotniho stylu a vekem? Nekdy staci i mala zmena. Ja se treba zatim nesetkala s holkou, ktera by jedla zdrave, pravidelne sportovala a vlivem HA nabrala 20 kilo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6487
13.5.20 15:24

@9simona9
To je individuální. Já brala v průběhu života tři různé HA a nikdy jsem nepribrala ani deko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
13.5.20 15:24

@Ernais možná to bylo vše dohromady, nevím, brala sem ji 4 roky, pak byla přestávka a dalších x let, zkusila jsem různé antikoncepce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
13.5.20 15:25

Já když jsem jí začala brát měla jsem 53 kg. Po roce užívání jsem nabrala 15 kg a dalších 5 kg po vysazení. Ale je fakt, že se asi od 11 let léčím se štítnou žlázou a trochu jsem kašlala na braní léků a začala jsem i víc jíst.

Takže asi jak kdo no :) Každopádně prsa se mi zvětšily (a nejenom prsa) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.5.20 15:30

@Ernais
Já se právě hýbu hodně, celkově jsem sportovně aktivní, chodila jsem do tanečních, dělala gymnastiku, aerobik, běh, pravidelně jsem cvičila, i teď přes karanténu.
Jím zdravě jak nejvíc to jde, ale i přes to prostě tomu přibírání se neubráním :? řekla bych že sladkému odolávám velmi dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.5.20 15:32

@ŽofkaTofka
Přibrala jste i po vysazení? já se spíš setkávám právě s opačnými případy, že po vysazení jěstě zhubnou, ale to je asi opravdu hodně individuální :palec:
mě se zvětšila prsa i zadek, ale zadek jsem měla i před braním HA takže z toho tak šťastná nejsem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.5.20 15:34

@Alladina
já jsem za ten rok a půl vyzkoušela 2
u té první jsem sice nepřibrala, ale měla jsem dost silné bolesti při menstruaci a zhoršila se mi rapidně pleť
u téhle co mám teď je sice všechno v pořádku, ale přibírám při ní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
13.5.20 15:50

Jsem skoro 11 let na jednom druhu a nepribrala jsem, za cely cas jsem pribrala kdyz jsem sekla s kourenim, ale uz je to ok. Antina zadrzuje vodu takze prizpusobit trosicku stravu, ja se od mala docela hybu takze bez problemu. Kamaradka nabrala 12kg a neni schopna to dat dolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4495
13.5.20 16:02

Já Lyndinette 20 brala několik let před těhotenstvím. Přibrala jsem za tu dobu asi 2kg, ale to jistě bylo i změnou životního stylu, protože jsem začala chodit do práce a přestala závodně sportovat (ale rekreačně jsem sportovala dál). Po vysazení jsem za 4 měsíce otěhotněla, takže nemohu posoudit případné zhubnutí po vysazení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
13.5.20 16:10

Přibrala jsem, když jsem začala HA brát za první 2 měsíce 8 kilo, měla jsem neskutečnou chuť k jídlu navíc to bylo kolem vánoc. Připadala jsem si hrozně, tehdejší přítel mi řekl, že jsem taková plnoštíhlá a tak jsem si začala hlídat jídlo a zhubla jsem zpět. Brala jsem ji pak 10 let držela jsem se s váhou na +- stejné úrovni.

• Citovat
  • Nahlásit
295
13.5.20 16:16

Je to individualni. Brala jsem cca. 14 let od mych 16 a celou dobu se ma vaha pohybovala +- 3kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
13.5.20 19:18
@9simona9 píše:
@ŽofkaTofka
Přibrala jste i po vysazení? já se spíš setkávám právě s opačnými případy, že po vysazení jěstě zhubnou, ale to je asi opravdu hodně individuální :palec:
mě se zvětšila prsa i zadek, ale zadek jsem měla i před braním HA takže z toho tak šťastná nejsem :D

Ano, i po vysazení, ale to spíš přisuzuju tomu nebraní léků na ŠZ.
Ale tech 20kg se ne a ne zbavit. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat