Přibírání miminka v osmi měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 281 příspěvků 19.08.18 20:30
přibírání miminka v osmi měsících

Ahoj, kolik g týdně přibíraly vaše cca osmiměsíční miminka?

Přečtěte si článek: Miminko 8 měsíců: Klubou se první zoubky

Reakce:

boltova
Kecalka 119 příspěvků 19.08.18 20:31

A proc je to pro tebe tak dulezite? Ja nevazía od druheho mesice, vidim, ze prospiva.

ugluk
Hvězda diskuse 43114 příspěvků 19.08.18 20:32

Prakticky nic, začala se hodně hýbat a nabrala snad 100 g za dva měsíce, evidentně ale prospívala výborně a nikdo s tím neměl problém.

aduska912
Kecalka 281 příspěvků 19.08.18 20:34

malá mi taky přestala přibírat,proto se ptám,může to být tím že se plazí?

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 19.08.18 20:38

V 6ti měsících 8,2kg, v 8mi měsících 9,4kg, a potom v 10ti 10kg…v roce 10,7kg. Zastavovalo se to. Nyní jsou dceři dva roky a čtvrt a má 13,5kg
Takže pořád měla kilo a navíc a potom mezi 8-10m jen 600g.

ugluk
Hvězda diskuse 43114 příspěvků 19.08.18 20:41

Velmi pravděpodobně ano. Více pohybu, z větší části přechod na příkrmy (několikrát denně, už to není jen ta lžička-dvě k mléku), myslím, že je to v tomhle věku velice běžné. Pokud vypadá spokojeně, normálně jí a pije a prospívá, neznepokojovala bych se.

aduska912
Kecalka 281 příspěvků 19.08.18 20:45

příkrmy mi moc jíst nechce,musím ji trošku nutit,kojit se taky asi moc nechce,tak nevím,jinak je spokojená

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 19.08.18 20:48

Ono už to přibíraní bude skokově. Už to nebude pravidelně jak u nepohyblivého miminka. Dcera to tak už má i teď nic, nic a najednou přes půl kila navrch. V dubnu kupované sandále malé, a na konci července jsme kupovali nové. Někde jsem četla že cca by děti v roce měli vážit trojnásobek své porodní váhy a potom už přibývají cca 2kg ročně. Nám to přibližně sedí. Porodní váha 3,7 měla by mít v roce 11,1 měla 10,7. A teď po roce má 13,5 tak přibrala 2,8kg. Takže cca to sedí.

ugluk
Hvězda diskuse 43114 příspěvků 19.08.18 21:03

Takže moc nejí, nepije, jsou vedra a začala se hýbat, tam bych fakt velké přibírání ani nečekala :)
S tím trojnásobkem je to taky tabulková hodnota, dítě se mi narodilo čtyřkilové a v roce měla 10,3, ale ona se z toho tlusťoučkého miminka dost rychle propracovala na velmi akční žížalu, jednu dobu rostla jen na výšku a kila stagnovala, i v šesti letech má furt na váhu o pár kilo míň oproti stejně vysokým vrstevníkům. A to jí ukázkově, holt každé dítě je jiné a ne všecky zapadnou do tabulek.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 19.08.18 21:11
@ugluk píše:
Takže moc nejí, nepije, jsou vedra a začala se hýbat, tam bych fakt velké přibírání ani nečekala :)
S tím trojnásobkem je to taky tabulková hodnota, dítě se mi narodilo čtyřkilové a v roce měla 10,3, ale ona se z toho tlusťoučkého miminka dost rychle propracovala na velmi akční žížalu, jednu dobu rostla jen na výšku a kila stagnovala, i v šesti letech má furt na váhu o pár kilo míň oproti stejně vysokým vrstevníkům. A to jí ukázkově, holt každé dítě je jiné a ne všecky zapadnou do tabulek.

Tak určitě je to jen přibližně…kilo plus mínus. Dcera přibrala za ten rok skoro tři kila… neřeším. Vím,že ji zdravě. Sladké hlídám, to má minimálně. Pití bud čaj, vodu nebo občas naředěný džus. Nedá se to řídít přesně.

ugluk
Hvězda diskuse 43114 příspěvků 19.08.18 21:14

@Veru1987 právě, nedá. Pro mě bylo podstatné, že dítě roste (u nás za tři měsíce skočila o čtyři velikosti bot :zed: ), je veselé, hodně se hýbe, dělá pokroky… vážila ji vlastně jen doktorka a ta byla spokojená.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 19.08.18 21:18
@ugluk píše:
@Veru1987 právě, nedá. Pro mě bylo podstatné, že dítě roste (u nás za tři měsíce skočila o čtyři velikosti bot :zed: ), je veselé, hodně se hýbe, dělá pokroky… vážila ji vlastně jen doktorka a ta byla spokojená.

Za tři měsíce o čtyři velikosti?? Tak to je drsné a já si stěžuji že jsme kupovali sandálky v dubnu a další v červenci… :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 43114 příspěvků 19.08.18 21:21

My jedny na začátku května (to začala chodit), druhé koncem června a třetí v srpnu, ale rovnou ob dvě čísla 19-21-23 :mrgreen: Pak se to zpomalilo a stačily jí jedny celoročky na jaře a druhé na podzim a se sandálama z května to obvykle do konce prázdnin překopala. Ale letos (abych to nezakřikla, je jí 6) to poprvé zatím vypadá, že boty z dubna by mohly vydržet do října :mrgreen:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 19.08.18 21:24

Jooo jsou to skoky. A hlavně děti rostou v létě, takže radost jak začne chodit v létě :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >