Přibírání na váze a nezdravý vztah k jídlu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evi.naaH
Nováček 2 příspěvky 08.09.19 18:12
Přibírání na váze a nezdravý vztah k jídlu

Ahoj, mám 15 let a už delší dobu (cca. rok) mě trápí to, jak vypadám.
Sice jsem váhově ok (176 cm/61 kg), ale nedokážu překousnout, že moje postava zženštěla, mám široké boky, a přibírám. To je asi můj největší problém, ještě vloni jsem měla 60, pak zničehonic zhubla na 57, a teď to nabírám zpatky (váhu jsem držela půl roku) a nevím co s tím. Já vždy dost sportovala a to dělám doteď, jídelníček jsem nezměnila, jim docela zdravě a poslední dobou se vyhýbám sladkému. A váha roste. Nekontrolovatelně a pořád, myslela jsem že je to prázdninami, ale ono ne, včera jsem vážila dokonce o kilo víc.
A ten problém s jídlem? Už jsem měla náběh na anorexii, pořád si myslím že jsem tlustá a mám závislost na vážení, a to i několikrát denně, a taky s každým jídlem, co jím, mám hrozné výčitky. Chtěla bych moc zhubnout, ale efekt je opačný… :,(
Budu vám vděčná za nějaké rady na hubnutí nebo jak do psychické pohody. Díky moc :)

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 22340 příspěvků 08.09.19 18:20

Nevím co ti poradit, ale na svou výšku vážíš málo, měla bys vážit víc. Tělo se proto snaží nabrat, protože potřebuje být trošku obaleno. Dle mě, klidně ještě můžeš přibrat 5 kg a vůbec to nebude na škodu. Kdežto ubírání by ti mohlo uškodit, nevypadala bys pak zdravě.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 08.09.19 18:24

Hele problém si popsala - nedokážeš překousnout jak se měníš, přijmout sama sebe - jídlo je pak už jen důsledek tohot - protože je to něco, nad čím může relativně snadno mít kontrolu - rozhodně snáze, než nad tím jak dospíváš a co se děje v tvém okolí.

A taky moc dobře víš, že se minimálně pohybuješ na okraji propasti. Je dobrý že to víš, velmi často PPP (porucha příjmu potravy) dokáže holkám lhát tak, že její lži jsou jedinné čemu věři a nejsou schopné to vidět jako něco, čím si ubližjí. PPP jde o jedno jedinné - ovládnout celý tvůj život a nejlépe ti ho nakonec vzít. A to celé pomalu a dost hnusně.

Nechceš hubnout, potřebuješ se srovnat sama se sebou, pak bude výrazně lepší pečovat o sebe tak, aby si jedla tak, aby tvé tělo bylo zdravé a ty si to užila a cvičila jen tak, aby ses cítila dobře a tělo udržovala v dobré kondici.

Bez toho aby ses naučila přijímat sebe samu takovou, jaká jsi se do toho nedostaneš, potřebuješ se mít ráda a pečovat o sebe, ne se trestat.

Jak na to? POtřebuješ o tom, co se v tobě děje najít odvahu s někým mluvit, najít si spojence, který ti pomůže v tom najít a přijmout sebe samu.

Pro začátek hlasuju za internetové poradenství Anabell a společně s nimi zkus hledat cestu kudy se dát (bohužel jim teď skončilo spoustu projektů a je otázkou co bude a nebo nebude pokračovat)
http://www.anabell.cz/…-poradenstvi

Ideální by bylo vstoupit do psychoterapie a to nejlépe do psychoterapie rodinné, kam jednou za měsíc chodí všichni, co žijí v jedné domácnosti. Protože to jak fungují a nefungují tvoji rodiče a jak jste spolu schopni mluvit o důležitých věcech, o tom čeho se kdo bojí a jak to řeší, jak jste schopní si vyjadřovat lásku a ocenění, to bohužel v tvém stavu hraje dost velkou roli.

Adresář terapeutů, co to umí najdeš tady - http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

Můžeš případně zkusit k někdomu kdo je ve tvém okolí zkusit začít chodit na individuál a poprosit ho či jí, jestli by nezvládl namotivovat do rodinné práce i vaše.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 08.09.19 18:26

Jo a hlavní rada -vyhoď váhu. Jako že úplně reálně, zbav se všeho, na čem by ses doma vážila. To je první krok - i kdyby si vyhubla na kost, tak tě to neučiní šťastnější, naopak, z hladu jsi ještě úzkostnější a podrážděnější. A když ta váha doma nebude, tak bude jednodušší neutíkat před svými negativními emocemi do hladovek a kontroly váhy.

llida
Kecalka 496 příspěvků 08.09.19 19:42

Vyhod vahu a mej se rada! kdyz to nedokazes, jdi za psychologem…

Evi.naaH
Nováček 2 příspěvky 08.09.19 20:29

Děkuju vám všem za rady, pokusím se s tím něco udělat, všechno je asi v hlavě.
S tou váhou- vyhodit jí, to bych asi nevysvětlila, tak jsem alespoň vyhodila baterky, snad to pomůže

Váš příspěvek
Reklama