Reklama

Přibírání na váze následkem štítné žlázy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elza12
Kecalka 126 příspěvků 17.02.18 11:02
Přibírání na váze následkem štítné žlázy

Ahoj holky, už jsem zoufalá a nevím co se sebou.
V těhotenství jsem nabrala 25 kg. Pár měsíců po porodu jsem je krásně shodila, úpravou jídelníčku a pohybem na moji normální váhu se kterou jsem spokojená.8 měsíců po porodu mi zjistili že mi štítná žláza pracuje víc než by měla.
Lékař mi nasadil léky Thyrozol. Během měsíce mi váha vyletěla o 5 kg nahoru. Už léky beru 4 měsíce a stále nabírám kila.Uz mám nahoře 10 kg :,( I přesto že jsem upravila jídelníček, při kterém jsem vždycky zhubla a večer chodím běhat, váha nejen že nejde dolů, ona jde pořád nahoru. Už jsem zoufalá :,( Teď mi ještě neuvěřitelně padají vlasy. Už jsem z toho fakt zoufalá. Nemáte pro mě někdo nějakou radu?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12775 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 11:06

Řekni to mudr, pokud takhle přibíráš měl by ti upravit dávky léků, jinak tě nepotěším já nemám štítnou za měsíc jsem přibrala 16 nebo 18kg za další rok 12kg a nemůžu to dát dolů ani s jídelníčkem od výživových poradců

elza12
Kecalka 126 příspěvků 17.02.18 11:12
@ka2ka píše: Řekni to mudr, pokud takhle přibíráš měl by ti upravit dávky léků, jinak tě nepotěším já nemám štítnou za měsíc jsem přibrala 16 nebo 18kg za další rok 12kg a nemůžu to dát dolů ani s jídelníčkem od výživových poradců

No to si mě vážně nepotesila :( Jako že po operaci vůbec nemáš štítnou žlázu? To je mazec. No jdu tam za 3 týdny tak mi to řeknu. Minule když jsem mu to řekla tak mi řekl že mi to takhle víc sluší to bylo vše. :roll:

ka2ka
Extra třída :D 12775 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 11:16

@elza12 jo jo po operaci nemám štítnou, mudr tvrdili, že po stabilizaci dávek se váha vrátí zpátky a hov… takže mám skoro 30kg navíc :zed: řekni mu to a uvidíš ono je možný že jak jsi jí měla zrychlenou tak jsi díky tomu byla hubenější než kdyby ti fungovala normálně a ted nabíráš jakoby ten rozdíl

blumen
Hvězda diskuse 41194 příspěvků 17.02.18 11:16

@elza12 no a jak casto chodis na kontroly? Treba mas spatne nastavenou lecbu, uvidis na pristi kontrole.

ananasik
Povídálka 32 příspěvků 17.02.18 11:18
Prosím???? u diskuse žádné reakce tak to dám sem

Ahoj, mám strašný strach co by to mohlo být V nedeli před týdnem jsem dostala rýmu a zvestily se mi hrozně uzliny na krku, ta prava je mnohem větší. Zasla jsem na ORL, dělali mi ultrazvuk, jsou tam jej zvětšené male uzlinky. Souběžně s tim mám cystu na pravém vaječníku a občas me to docela bolí. Někdy mi i buší srdce nějak divně než normálně, mám studené nohy a ruce, trochu víc se potim. Taky jsem si vsinla ze se mi podobna uzlinka udelala v třísle nalevo, je pohyblivá a velikosti asi hrášek, potom na místě kde by mela byt cysta se mi to trochu zvětšilo, na druhé straně taky, na tom místě kde jsou vaječníky a neejsois i uzliny. Hrozne se bojím co to je, ještě v pondělí je na kontrolu, mám si radši nechat odebrat krev? Mam strach, silene. Jinak ještě crp v pořádku a vytery také v pořádku. Setkala jste se některá s tím? Prosím o reakce, mám fakt strach. :,( :,(

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33143 příspěvků 10 inzerátů 17.02.18 11:20

Přibírání na váze je bohužel jedním z příznaků onemocnění štítné žlázy :(. Zkus se poradit s lékařem na úpravě léčby, co se týká jídelníčku, zařadit hodně mořských ryb a mořských řas a vyřadit brukvovitou zeleninu. A trochu se smířit s tím, že prostě něco nabereš. A doktor měl svým způsobem pravdu, i žena krev a mlíko může být hezká, když je v dobré kondici, cvičí, má zpevněnou postavu, je hezky upravená a je v pohodě. :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 12775 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 11:22

@Tiger-lily pozor na ty ryby, obsahují jod a u některých onemocnění štítné žlázy to zrovna není vhodné, já je před operací měla úplně zakázané právě kvůli jodu.

Hadumi
Extra třída :D 13398 příspěvků 17.02.18 11:26

A ty výsledky byly hodně špatné? Mně taky zjistili zvýšenou (vysokou) fci ŠL, ale kvůli kojení mi léky nedali a jen se to sleduje, jestli už to není moc.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33143 příspěvků 10 inzerátů 17.02.18 11:27

@ka2ka :? Takže všechno stravování konzultovat s lékařem? Asi i to přibírání má každý trochu jinak. Kamarádka po zjištění snížené funkce štítné žlázy hodně přibrala, ale poté šla kila dolů, takže má už jen mírně nad svoji původní váhu.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33143 příspěvků 10 inzerátů 17.02.18 11:33

@ananasik Možná nějaká infekce? Zbytečně se nestresuj, kdyžtak požádej o nějaké další vyšetření. Bušení srdce bude nejspíš od toho, že se nervuješ, tak buď v klidu, třeba to spraví nějaká antibiotika.

ka2ka
Extra třída :D 12775 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 11:37
@Tiger-lily píše:
@ka2ka :? Takže všechno stravování konzultovat s lékařem? Asi i to přibírání má každý trochu jinak. Kamarádka po zjištění snížené funkce štítné žlázy hodně přibrala, ale poté šla kila dolů, takže má už jen mírně nad svoji původní váhu.

někomu jod přímo předepíšou, nato se chce fakt zeptat. Jinak můj osobní příklad je že první výživový poradce kam jsem chodila půl roku tak jsem nezhubla nic. U druhé jsem za měsíc zhubla čtyři kila tak jsem měla fakt radost že to funguje aniž bych porušila dietu tak jsem ty čtyři kila nabrala zpátky za tři dny a pak už se to nehlo

ananasik
Povídálka 32 příspěvků 17.02.18 11:42

@Tiger-lily
Právě me napadlo, jestli se mi třeba ne zhoršila ta cysta na vaječníku jestli to nemůže byt tím..
Ted mám fakt strach. Je to možný no :zed:

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 17.02.18 12:14

No tak z hyperfunkce urcite nepribiras.Ti se spis hubne. Zalezi, jak se stravujes. Nemas vlivem leku spis hypofunkci?

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 17.02.18 12:18
@Tiger-lily píše:
Přibírání na váze je bohužel jedním z příznaků onemocnění štítné žlázy :(. Zkus se poradit s lékařem na úpravě léčby, co se týká jídelníčku, zařadit hodně mořských ryb a mořských řas a vyřadit brukvovitou zeleninu. A trochu se smířit s tím, že prostě něco nabereš. A doktor měl svým způsobem pravdu, i žena krev a mlíko může být hezká, když je v dobré kondici, cvičí, má zpevněnou postavu, je hezky upravená a je v pohodě. :kytka:

Prosim co to pises za nesmysly? Zakladatelce uplne uskodis! Zadne ryby ani morske rasy! A pribirani na vaze je u hypofunkce, u hyperfunkce je hubnuti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >