Příbírání na váze v těhotenství, může jít o cukrovku?

Anonymní
27.10.20 08:33

Příbírání na váze v těhotenství, může jít o cukrovku?

Ahoj holky, jsem momentálně 23+5tt a mám nahoře 8kg. Přijde mi to hodně. Samozřejmě nějaký ten váhový přírůstek kvůli postavě absolutně neřeším, to je mi jedno, hlavně, ať je mimi zdravé, ale přijde mi, že to jde nějak rychle. Každá jsme jiná, samozřejmě, ale jsou ženy, které do téhle doby pribraly max 3-5kg, proto mě to tak děsí. Podotýkám, že se neprejidam, nebo mi to nepřijde, jím stále stejné porce jako před těhotenstvím. Na začátku jsem měla váhu 62kg, první čtyři měsíce jsem přibrala snad jen kilo a teď toto, hlavně mi přijde, že to není ani nikde vidět, kromě tedy šílené celulitidy na stehnech. Moje otázka zní, mám ubrat a dát si menší porce? Nejsem z těch, co by jedli od rána do večera sladký, právě naopak. Nemůže to mít souvislost třeba s cukrovkou o které ještě nevím, protože na testy jdu až koncem týdne? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17500
27.10.20 08:45

Najdi si tabulky, kde je zohledněná váha před těhotenstvím a nabírání v těhotenství. Pokud jsi byla hubená, tak je normální přibrat 16kg i víc. Obézní by měli přibrat jen kolem 8kg. Neboj, většina z toho je voda a špek shodíš během pár měsíců kojení, on se ti ještě bude hodit, až nebudeš mít čas se najíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 08:45

Mně to přijde v pohodě 8 kg. Já jsem teda 26tt a nahoře mám taky kolem 7-8 kg.. Moje počáteční váha byla sice 48 kg (na moji výšku hoodně málo), ale znám i holky co mají „normální“ váhu a mají teď kolem těch 10kg klidně nahoře :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
219
27.10.20 08:47

Já přibrala 13kg, pak jsem šla na ten OGTT test a cukrovku mám, začala jsme držet tu dietu a mám 4kg dole. Jinak kamarádka má cukrovku taky a ta přibrala asi jen 5kg. Podle mě na tom nezáleží… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
27.10.20 08:51

Ja v 2trim pribirala kilo tydne!! To jsem jedla velice zdrave, cukrovku jsem nemela, celkem jsem pribrala 15kg, do konce 6ti nedeli vse pryc.. chodis na poradny, kdybyse mudr neco nezdalo, urcite to bude resit… jestli se neladujes sladkostma a hranolkama, tak je to prirozene..voda, vic krve, dite, prsa, deloha, placenta apod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 08:54

Ja jsem ve 24tt měla nahoře cca 6kg a to už jsem držela dietu kvůli podezření na cukrovku (ne kvůli váze ale kvůli množství plodové vody). Ve druhém trimestru jsem vůbec přibrala nejvíc, v prvním asi kilo, a celkově 12kg. Myslím že 8kg je v pohodě, rozhodně neubírej porce a nedrž dietu pokud ti to neřekne doktor. Ostatně doktor o tvé váze ví a kdyby to bylo špatně tak by to řešil, neboj ;)

• Citovat
  • Nahlásit
770
27.10.20 08:55

Já bych nepanikařila, 8 kg mi přijde v pohodě. Já přibrala v prvním asi 6 a ve druhém 10 (z nižší váhy než ty) - ale v prvním jsem první 3 měsíce :poblion: skoro každý den. Ve druhém jsem naopak přibrala víc navzdory nechutenství (které se mě drželo celou dobu krom asi 2 měsíců uprostřed). Cukrovka nebyla. Pokud máš trochu strach, že si za tu váhu ‚můžeš sama‘, tak spíš než ubrat z množství bych se zkusila zamyslet nad jídelníčkem, ale to víš nejlíp sama, jak jíš a píšeš, že se sladkým to nepřeháníš :nevim: mně stejně přijde, že si to tělo v těhotenství prostě dělá, co chce, a i když dodávat živiny je určitě důležité, ta váha na stravě moc nezáleží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12600
27.10.20 09:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem momentálně 23+5tt a mám nahoře 8kg. Přijde mi to hodně. Samozřejmě nějaký ten váhový přírůstek kvůli postavě absolutně neřeším, to je mi jedno, hlavně, ať je mimi zdravé, ale přijde mi, že to jde nějak rychle. Každá jsme jiná, samozřejmě, ale jsou ženy, které do téhle doby pribraly max 3-5kg, proto mě to tak děsí. Podotýkám, že se neprejidam, nebo mi to nepřijde, jím stále stejné porce jako před těhotenstvím. Na začátku jsem měla váhu 62kg, první čtyři měsíce jsem přibrala snad jen kilo a teď toto, hlavně mi přijde, že to není ani nikde vidět, kromě tedy šílené celulitidy na stehnech. Moje otázka zní, mám ubrat a dát si menší porce? Nejsem z těch, co by jedli od rána do večera sladký, právě naopak. Nemůže to mít souvislost třeba s cukrovkou o které ještě nevím, protože na testy jdu až koncem týdne? :,(

Ahoj,

prosím tě bud v klidu. Je to normální přírůstek, zdavý a rozhodně není zneklidnující. ;) Každá nemuže přibrat za cele těhotenství 5kg a z porodnice jít ještě hubenejší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 09:30

Holky díky, uklidnily jste mě. Jak říkám, nejde mi o to, že bych byla jak kulička nebo řešila potom přebytečná kila kvůli postavě, to opravdu ne, šlo mi opravdu jen o to, zda to nejde rychle nic víc. Moc díky. :andel: cukrovky se bojím jako ďas, nedávno na kontrole mi dr řekla, ať omezím cukr, nějaký rozměr miminka se jí nezdal, ale jak říkám, jestli si dám občas kousek buchty.. Nepiji ani slazené nápoje, pouze vodu. Je fakt, že cukr je dnes úplně ve všem. :D no, budu doufat, že dopadneme dobře. :palec: navíc cukrovka přeci není hlavně z přejídání se cukru, že?!

• Citovat
  • Nahlásit
25152
27.10.20 09:49
@Anonymní píše:
Holky díky, uklidnily jste mě. Jak říkám, nejde mi o to, že bych byla jak kulička nebo řešila potom přebytečná kila kvůli postavě, to opravdu ne, šlo mi opravdu jen o to, zda to nejde rychle nic víc. Moc díky. :andel: cukrovky se bojím jako ďas, nedávno na kontrole mi dr řekla, ať omezím cukr, nějaký rozměr miminka se jí nezdal, ale jak říkám, jestli si dám občas kousek buchty.. Nepiji ani slazené nápoje, pouze vodu. Je fakt, že cukr je dnes úplně ve všem. :D no, budu doufat, že dopadneme dobře. :palec: navíc cukrovka přeci není hlavně z přejídání se cukru, že?!

Cukrovka není z cukru, tu buď máš nebo nemáš :nevim: já jedla klidně tabulku čokolády denně a žádnou cukrovku jsme neměla ani v jednom těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.20 09:59

Ahoj, ak si si nie úplne istá, tak si to skús hodiť do nejakej kalkulačky (napr https://www.calculator.net/…culator.html). Ale samozrejme, každá to máme iné. Ja som v druhom trimestri tiež priberala najviac - hlavne kvôli tomu, že v prvom som trpela extrémnym nechutenstvom a potrebovala som to dohnať. A teda dohnala som to všetko veľmi rýchlo. 😁 Teraz som 36+3 hore mám cca 11 kíl (začínala som na dolnej hranici normálneho bmi). A teda ak ťa to ukľudní, tak ja jem cukor v podstate každý deň a cukrovku nemám - tá tehotenská cukrovka sa naozaj neodvíja od cukru, ktorý zješ (samozrejme napr nadváha pred tehotenstvom je zvýšené riziko na teh. cukrovku). A hlavne, ak by si tú cukrovku náhodou aj mala, tak to nie je niečo čo môžeš ovplyvniť, tak sa tým netreba ubíjať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
27.10.20 12:11

Já u prvního těhu začínala taky na nějakých 62-64 kg výchozí váha a 70 kg jsem měla na začátku třetího trimestru, tj. kolem ukončeného 27 tt s tím, že nejvíce to šlo po 18 tt nahoru, do té doby nepatrně. Do porodu jsem došla na váhu na 76 kg tuším. Ale zůstalo mi 5 kg nahoře. Nyní v druhém těhu jsem startovala na cca 67-68 kg a nyní mám necelých 76 kg v 29 tt, tj. 8-9 kg nahoru. Ale já mám ráda jídlo, takže se i trochu přejídám, mohla bych nabírat i méně. Měřím na výšku 160 cm. Cukrovku dle ogtt nemám.

Já myslím, že nabíráte tak nějak v normě, max. se podívejte, jestli se vám třeba nedělají nějaké drobné otoky u kotníků, prstů na rukou, obličeji - zadržování vody v těle - tím ta váha může snadno vyskočit, i když člověk jí střídmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 12:54

Jak tak koukám, jsem nějak v normě. Otoky nemám, ale přijde mi, že mi hodně ne přímo natekl, ale zvětšil obličej, jak to říct :D ale to k tehu patří, jak jsem již psala, každá jsme jiná.

• Citovat
  • Nahlásit
2971
27.10.20 19:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem momentálně 23+5tt a mám nahoře 8kg. Přijde mi to hodně. Samozřejmě nějaký ten váhový přírůstek kvůli postavě absolutně neřeším, to je mi jedno, hlavně, ať je mimi zdravé, ale přijde mi, že to jde nějak rychle. Každá jsme jiná, samozřejmě, ale jsou ženy, které do téhle doby pribraly max 3-5kg, proto mě to tak děsí…

U prvního jsem přibrala 20 kg z toho 10 zůstalo v porodnici a zbytek jsem neshodila. Ve 12 tt jsem měla nahoře už 3 kila a teď mám ve stejném týdnu 1kg. Není mi blbě jen po sladkem, ale snazim se to hlídat. Cukrovku jsem neměla a ani nikdo u nás v rodině. Doufám, ze ze tentokrat to dotáhne max na těch 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 07:07

@hospodki Moc ti držím palce, ať se vše povede jak si přeješ a hlavně ať jste v pořádku! :kytka: u nás bohužel mamina tehotenskou cukrovku prodělala, se mnou, když mě čekala o to větší obavy mám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama