Přibírání na váze v těhotenství, stres

Anonymní
12.3.21 14:10

Přibírání na váze v těhotenství, stres

Ahoj,

bohužel už před otěhotněním jsem nebyla žádná modelka, 93 kg a 74 cm, během prvního trimestru jsem zhubla na 89 kg. Jaká byla tedy moje výchozí váha v těhotenství? Dneska jsem byla na poradne a jsem 25+0 a mám 98,5 kg. Od poslední návštěvy (měsíc) jsem přibrala 3,5 kg.

Mám z toho velký stres a strach, každé jídlo si vycitam, nevím co dělat, aby to přibírání nebylo tak velké, ani sestra se na to moc netvarila.

Přibrala jsem tedy od začátku těhotenství 5,5 kg nebo už tech 10 kg? Nevím, co se počítá jako ta výchozí váha. A upřímně, myslíte, že takové přibírání je normální nebo už moc? Jsem prvorodička.

Děkuji všem. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20511
12.3.21 14:14

Mě počítali tu váhu kterou si zapsala při první kontrole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
12.3.21 14:34

Byla jsme 3× těhotná, 3× jsem přibrala přes 30 kilo. vždycky jsme na prvním vážená začínala na 55 kilech a po 90 už jsem na tu váhu ani neměla odvahu vlízt. Hrůza! Normálně jsme viděla, jak přibírám v přímém přenosu, nešlo s tím nic dělat. Taky jsem si od doktorů vyslechla své (teda jen poprvé, pak už jsem to pouštěl jedním uchem ven). Ale hlavně - pokaždé jsem to dokázala shodit. Teď je mi 46 let, mám váhu jako v 18 (postavu samozřejmě úplně stejnou ne, ale pohoda). Můj recept je sport (běhám - dotáhla jsme to na ultramaratony) a low carb strava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
12.3.21 14:45

Ahoj, já tě uklidním, jsem v 17tt a mám 6kg nahoře. :wink: V prvním trimestru jsem musela pořád něco pojídat, jinak mi bylo špatně, takže mi váha stoupala už od začátku. Tento týden jsem byla na poradně a doktorka mi řekla, ať se z toho nestresuju, že je to v těhotenství běžné. A to podotýkám, že jím poměrně zdravě, pravidelně a každý den pohyb a stejně to jde každý týden nahoru. :nevim: Výchozí váhu mi počítali ti před otěhotněním, takže v tvém případě těch 93kg. :wink: Hlavně buď v pohodě. Věřím, že když se člověk opravdu snaží, po porodu se to dá dobře shodit. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
12.3.21 14:55

Výchozí váha je ta, kterou máš napsanou v průkazce. Podle ní se orientuje i doktor.
Ono v tom prvním trimestru je to takové divoké, ženské často zvrací a hubnou a pak, když je nevolnosti přejdou, tak se zase rozežerou a rychle ty kila doženou zpět.
Silným ženám se doporučuje moc nepřibírat, ale co máte dělat. Trápit se hlady asi těžko. Prostě jezte zdravě a když budete přibírat, tak holt budete přibírat. Když to nebudete mít z pizzy/kebabů/čokolády/zmrzlin, tak se to bude shazovat snáz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1839
12.3.21 15:05

Úplně stejně jak @carsa . Přibrala jsem 34kg. Z 52kg na 86kg při výšce 156cm. Po deseti měsících jsem měla váhu téměř zpět (56kg), samozřejmě po úpravě stravy a alespoň 2-3tydne cvičení, ale to jsem začala cvičit až po půl roce. Právě jsem přibrala na začátku, a to snad sedm kilo.

Teď jsem těhotná po druhé 20 týden, dvě kila nahoře, ale už to také jde rychle opět. Nevadí. Zase to zhubnu.

A jestli je takové přibírání normální? To nevím, ale není to nic ojedinělého. Mě celé těhotenství říkala doktorka se sestřičkou, ať se nebojím, že jsem sice přibrala hodně, ale že to rychle zhubnu.

A můžu tedy říct, že u prvního jsem si za to mohla i tak nějak sama. Porad jsem jedla sladký, kvanta, nemohla jsem si pomoc a teď naopak mám chuť pořád na tmavé pečivo se zeleninou a hroznové víno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
12.3.21 15:30

Zahod vahu, nestresuj se… jez zdrave a nemusis si nic vycitat:-) ja taky pribrala 30kg, ale pak zas shodila… mimco hodne vnima tve psychicke rozpolozeni, takze se trapit kazdym soustem spis skodi… do hubnuti se pust po porodu, ale rozumne a hlavne celozivotne zmenou svych ritualu, postoje k zivotu, k jidlu, k sobe same! Preju hodne stesti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
12.3.21 15:30

Vychozi vaha je 93kg… hele ja z toho byla take ve stresu, pribirala jsem ve 2.trim 20dkg denne…cele tehotenstvi jsem jedla zdrave a na konci jsem mela navrh 15kg, mela jsem depku, rikala jsem si, ze to neni mozny proste..bylo.., ALE do konce sestinedeli bylo vse pryc…proste to bylo tolik kilo v souvislosti s miminkem…takze se netrap kilama, neprejidej se a jez zdrave, a pokud i presto kila poleti, tak to neni tim, ze byses vyzirala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
12.3.21 16:42
@Anonymní píše:
Ahoj,

bohužel už před otěhotněním jsem nebyla žádná modelka, 93 kg a 74 cm, během prvního trimestru jsem zhubla na 89 kg. Jaká byla tedy moje výchozí váha v těhotenství? Dneska jsem byla na poradne a jsem 25+0 a mám 98,5 kg. Od poslední návštěvy (měsíc) jsem přibrala 3,5 kg.

Mám z toho velký stres a strach, každé jídlo si vycitam, nevím co dělat, aby to přibírání nebylo tak velké, ani sestra se na to moc netvarila.

Přibrala jsem tedy od začátku těhotenství 5,5 kg nebo už tech 10 kg? Nevím, co se počítá jako ta výchozí váha. A upřímně, myslíte, že takové přibírání je normální nebo už moc? Jsem prvorodička.

Děkuji všem. :srdce:

No teď s tím už moc neuděláš na váhu ses měla zaměřit ještě před otěhotněním. Ja osobně v těhotenství jedla na co jsem měla chuť. Ale váhu jsem řešit nemusela. Neprecpavej se a po porodu s tím začneš něco dělat, takhle bych si to řekla já

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
12.3.21 16:43

@llida Tu váhu by musel zahodit lékař :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 16:53

@Annabela11 Máš pravdu, o miminko jsme se snažili tři roky, takže na řešení váhy bylo hodně času, ale už pět let se léčím s psychickou nemoci a beru antidepresiva, kvůli kterým jsem přibrala 30 kilo, i přes veškerou snahu jsem s tím nedokázala nic moc udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 16:53

Ahoj, ještě jsem neporodila, ale jsem 38 tt. Já jsem tedy hrozně rychle pribirala na začátku, vůbec jsem tam neshodila nic, naopak. Takže když koukám do aplikace, tak v 25 tt jsem měla 9 kg nahore (počáteční míry 73 kg, 168 cm).
Teď mám nahore 17 kg a hrozně mě mrzí, že tolik. Ale co naděláš, že :lol: že začátku když mi to tam skákalo, tak jsem se trapila, abych si nedala něco na co mám chuť… A teď na to už prdim, je to tak jedina moje radost. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
104
12.3.21 17:34

Ahoj,
taky mám trošku stres z váhy :D
Odjakživa jsem hubená… teď jsem ve 24tt a nahoře mám od první kontroly 9 kg :roll:
Před otěhotněním jsem sice zhubla asi 3 kg na 47 kg… ale teď mám 56 :)
Všichni říkají, že to na mě vůbec nejde poznat… ale přijde mi to dost a jsem zvědavá kolik naberu celkem :nevim: je ale fakt, že dost ujíždím na sladkém každý den :?
Tak snad to pak půjde lehce dolů :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11517
12.3.21 17:47

Ja jsem nabrala skoro tricet kilo. Vypadala jsem strasne. Byla jsem hodne zavodnena. Jak jsem rychle pribirala v tehotenstvi, tak jsem po porodu stejne rychle hubnula. Tech tricet bylo pryc za 4 mesice a pokracovala jsem dal. Taky jsem vypadala strasne :) musela jsem prestat kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
12.3.21 17:51

Ahoj jsem 19tt a příbrala sem zatím 3.6 kg😁 😁občas se děsím protože nejsem zvykla pribirat ale hold to je tehu stav… Po porodu začnu pak cvičit ať to mám co nejrychleji dole 😊hlavně se nestresuj to je pak ještě horší 😊 😊hlavní taky je moc se neprecpavat jídlem.. 🙂Moje kámoška je těhotná je 26tt a tím že do sebe haze co může má nahoře 36kg coz je fakt Brutal🤦🏻‍♀️ 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat