Přibírání nedonošených dětí

709
9.6.13 19:31

Přibírání nedonošených dětí

Ahoj holky,
na konci 34. týdne se mi CS narodila holčička - placenta nevyživovala. Malá měla porodní váhu 1280g a 38 cm. V úterý máme 14 dní a přibraly jsme necelých 40g. Řekli nám, že až přibereme na 1800g, vyndají mi ji z inkubátoru a budu s ní v porodnici a až nabereme na 2200g, pustí nás domů. Přijde mi, že to bude na dost dlouho a začínám propadat depresi, když zatím přibírá tak pomalu. Máte, prosím, někdo zkušenosti, jak rychle taková miminka přibírají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
aminkadf
9.6.13 19:37

Neboj přibere a rychle :-) Me se malej narodil 35+3 s váhou 2780g po porodu spadl na 2430g. V porodnici jsme byli 1Odní a přibral za tu dobu 300g, takže se vrátil na puvodní váhu. Ted je mu měsíc a už má 3.5kg :-) Takže žádný strach. A i maminka co byla semnou na pokoji ( ta měla dvojčata) narozený o 2mesice dřív a kluci taky rychle přibírali.

Nepropadej panice, vše bude ok :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3985
9.6.13 19:37

Tak jsem schválně mrkla do diáře. Já rodila miminko 990g, těch prvních 14 dní byl takovej rozjezd, kdy se malej adaptoval. Od těch cca 1300g byl na 1800g přsně za 15 dní. přírustek se pohyboval mezi 20-70g denně. Nic se neboj, jak se malá pořádně rozpapká, půjde to rychle ;) at´ jste brzy doma :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973
9.6.13 19:39

A jak jste na tom s krmenim? Na tom zavisi nejvic, hned jak se holcicka rozpapa, tak to pribirani je rychle. Ale u kazdeho detatka hrozne individualni. V porodnici jsem lezela s maminkou, co jsme rodily ve stejnem tydnu - 34+2, jeji mala mela o pul kila mene pri narozeni a odchazeli z porodnice po dvou tydnech s vyssi vahou, nez my, u nas se nedarilo kvuli zloutence krmeni, oni se rozkojili brzy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4152
9.6.13 19:40

A kolik zhubla? malá se narodila 30+4 a měla 1525g a během prvních 2 dnů jí váha spadla myslím až na 1360. a potom to šlo nahoru pomalu a postupně se zrychlvoalo… ale my tady máme jinej systém, v inkubátoru byla jen 9 dní, potom měla jen takovou tu vyhřívanou postýlku a domů jsme šli ve 34 týdnu a to měla 1600g

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
709
9.6.13 19:42

@LadyTommy no, s krmením jsme na tom tak, že se zkouší přicucnout, sice jako ví jak na to, ale nemá sílu, takže si nic nevycucá, krmí ji sondou přímo do bříška nebo sktříkačkou, dnes už jí dávají 30ml 8 krát denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973
9.6.13 19:46

@zelenaprisera kde vas pustili ve 34.tydnu? Nezijes v zahranici? :O

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
9.6.13 19:47

@pucinek80 A zkoušeli jste kloboučky na kojení? Mě se malá narodila ještě o dva týdny dřív než tobě a taky neměla sílu sát tak nám doporučili kloboučky od weledy vel s. A s nima jí to šlo mnohem líp. Jinak mě se malá nejdřív několik dní s váhou propadala, pak stála a pak už začala pomalu přibírat a každý den přibrala víc. Hlavu vzhůru. Každý den to bude lepší, vždycky jí zvýší dávku mlíčka a tím i víc přibere a až se přisaje a rozkojíte se tak to půjde ještě líp ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3251
9.6.13 19:48

Malá se narodila 35+4, s váhou 2650g, nikdy se prsa nechytla, dva měsíce jsem jí rkmila přes prst s hadičkou než se chytla na flašku, vinou porodnice spadla o 600g, ale sotva nás pustili domů, tak přibírala cca o 1kg za měsíc, takže až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
9.6.13 19:49
@pucinek80 píše:
Ahoj holky,
na konci 34. týdne se mi CS narodila holčička - placenta nevyživovala. Malá měla porodní váhu 1280g a 38 cm. V úterý máme 14 dní a přibraly jsme necelých 40g. Řekli nám, že až přibereme na 1800g, vyndají mi ji z inkubátoru a budu s ní v porodnici a až nabereme na 2200g, pustí nás domů. Přijde mi, že to bude na dost dlouho a začínám propadat depresi, když zatím přibírá tak pomalu. Máte, prosím, někdo zkušenosti, jak rychle taková miminka přibírají?

Chci Tě trochu povzbudit v Tvé nelehké situaci. Já rodila z důvodu těžké preeklampsie ve 30tt. Holčička vážila 1350g, pak zhubla na 1220g. V nemocnici byla 44 dní, při propuštění vážila 2350g. Doktoři měli radost, když přibrala 10-20g denně, ze začátku to jde pomalu. Z mého pohledu hodně pomohlo na přibírání moje odstříkané MM, které jsem chodila na JIP odstříkávat 3× denně. Pak se zkoušelo kojení. Moc dobře vím, že to není lehké, ale nespěchej, dej miminku čas, ono si poradí a doma se ho nabažíš až až :-) Moje holčička se narodila 13.1 a nyní po pěti měsících (skoro) má 5900g :-) a je plně na MM…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
709
9.6.13 19:50

@griet01 kloboučky jsme nezkoušely, prý mám prsa dobrá a i dost mlíka. ona jako pocucne, cítím, že saje, ale třeba fakt 3krát cucne a usne, takže ve finále to na váze neukáže nic. spíš mi přijde, že jako sací reflex má, ale to je celé. tak nevím, zda až přibere, bude mít víc síly a půjde to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4152
9.6.13 19:50

@LadyTommy švédsko. měli jsme domácí péči - každý druhý den se u nás stavoval zdravotník + 24 hodin na telefonu kdyby něco. asi ještě měsíc, než jsem začala pořádně kojit a mohli dát pryč sondu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
9.6.13 19:51

Ahoj, já rodila v 34+4, malá měla 2170g, domů jsme šly po 6 dnech s váhou 2000g (a to měla žloutenku, jinak by to bylo ještě o den dřív). A kojila jsem první dva měsíce přes kloboučky, šlo jí to krásně, tak třeba by ti taky pomohly… Pak už šlo přibírání rychle, v 9 dnech 2100g, v necelém měsíci 2800g. Držím palce, ať vás obě brzy pustí! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
709
9.6.13 19:53

@Micudka77 děkuji za podporu, koupili jsme el. odsávačku a taky jí nosím svoje MM. asi po ní chci moc, musím být trpělivá, i doktoři říkají, že je malá a tak dělá malé krůčky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
9.6.13 19:54
@pucinek80 píše:
@LadyTommy no, s krmením jsme na tom tak, že se zkouší přicucnout, sice jako ví jak na to, ale nemá sílu, takže si nic nevycucá, krmí ji sondou přímo do bříška nebo sktříkačkou, dnes už jí dávají 30ml 8 krát denně.

Jinak na přisání jsou super kojící kloboučky. V nemocnici v Hradci Králové měli takové speciální, nikde jinde jsem je nemohla sehnat a opravdu fungovaly, holčička začala pít o sto šest a taky byla slabounká. Jedny mi zbyly, když mi napíšeš do SZ svoji adresu, pošlu Ti je, nic za to nechci (jsou nové, nerozbalené).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat