Přibírání po ukončení kojení

172
28.6.13 14:06

Přibírání po ukončení kojení

Zdravím všechny maminky a prosím o radu.
Odstavila jsem skoro po roce a půl malou a začla jsem přibírat. :( Možná si řeknete, že je to celkem normální, ale já jsem ten hubenej typ, který si nikdy váhu hlídat nemusel. Ať jsem snědla cokoli, kdykoli v jakémkoli množství, stále jsem měla svých 56kg (ať už jsem přitom sportovala nebo ne). Po porodu mi pár kilo navíc zůstalo, ale během kojení jsem se zas dostala na 56kg.
Před třemi týdny jsem přestala kojit a už mám navíc 5kg! 8o 8o 8o
Poraďte! Můžu tělo nějak přesvědčit, aby zase fungovalo tak jako dřív? Bojím se, když začnu míň jíst, aby si neřeklo, že je třeba „nouze“ a nezačlo si ukládat ještě víc tuku. Nebo si myslíte, že se to samo srovná? Tělo za chvilku zjistí, že není výdej (mléka) a změní zas „metabolismus“ či co je za tuhle změnu zodpovědné?
Stalo se to také některé z vás, které jste stejný typ, tj. že jste nikdy, ale opravdu nikdy hlídat váhu nemuseli a po odstavení mimina ano? Zastavila se vám pak váha časem sama od sebe (nebo dokonce klesla :lol: ) nebo jste museli změnit způsob stravování?
Vzhledem k tomu, že nemám s tloustnutím žádnou zkušenost :oops:, tak si nevím moc rady a nechci tělo zmást, aby se zas mohlo vrátit do normálu jako bylo před těhotenstvím. Jestli je to ještě vůbec možné. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
kerrankin
28.6.13 14:08
@skrzi píše:
nemám s tloustnutím žádnou zkušenost
:lol:
To nejde zastavit, teď už budeš tloustnout pořád dál. Za trest :mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
_Kaczenkaa_
28.6.13 14:16

@skrzi
Já bych teda neřekla, že je to ukončením kojení, resp. nikdy jsem neviděla, že by některá z holek co kojila začla po ukončení přibírat… :nevim:
Nenasadila si HA třeba? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15672
28.6.13 14:22
@_Kaczenkaa_ píše:
@skrzi
Já bych teda neřekla, že je to ukončením kojení, resp. nikdy jsem neviděla, že by některá z holek co kojila začla po ukončení přibírat… :nevim:
Nenasadila si HA třeba? :nevim:

Já se hlásím. Ale já tloustla v těhotěnství, při kojení i po kojení. Jsem na tom skoro stejně jako zakladatelka - vždycky jsem měla problém s tloustnutím :jazyk:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2810
28.6.13 14:26

Mam to stejne, ale do pismene, do otehotneni jsme mela max 53 kg, v tehotenstvi s dvojcaty jsem pribrala 9, rodila jsme o dvamesice driv, bylo mi hodne zle a mela jsem cukrovku, takze jsem kratce po tehotenstvi mela 49.. kojila sjem oba najednou, jedla hodne, v noci hlad, rohliky, pila jsem litry vody.. a nepribirala.. kojila jsme pres rok a od te doby jde vaha pomalu nahoru, ne najednou, mam 56 a ne a ne s tim nic udelat, trochu cvicim, moc nestiham, jim normalne.. no jako driv, dietu moc drzet neumim a ani moc nechci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
28.6.13 14:27
@helenkka píše: :lol:
To nejde zastavit, teď už budeš tloustnout pořád dál. Za trest :mrgreen:

neeee :andel: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
28.6.13 14:28

Taky se hlásím, po skončení kojení jsem nabrala 2kg, minule i teď. Jím a hýbu se stále stejně…a v tom je možná potíž, jsem zvyklá být těhotná nebo kojící, tudíž mít vyšší nároky na organismus. Jakmile skončím kojit, změní se to, ale jídelníček moc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
28.6.13 14:28

neeee :andel: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
28.6.13 14:31

Jsem na tom stejně, klasický hubený typ (52 kg), v těhu přibrána jen 4 kg, při kojení 48 kg a teď se teda musím hodně hodně hlídat, abych si těch svých 52 kg udržela. Když se nehlídám, tak váha hned letí nahoru. Asi se změnil metabilismu, plus v mém připadě to bude asi i věkem. Ale je zajímavé, že po prvním těhotenstvím (potrat) mi váha taky hned rychle vysokočila. Ale při těhu nic. Tak jsem ráda, že v tom nejsem sama a zatím jsem neobjevila jiné řešení, než že se hlídat - já vynechávám a omezuju pečivo a sladký, jím hodně zeleniny a bílkoviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
28.6.13 14:46

Také se hlásím, po skončení prvního ročního kojení mně šla váha nahoru co týden o kilo. Začala jsem běhat a váha se krásně srovnala a pak jsem zase otěhotněla. Nyní kojím druhé dítě, ale už jen málo a váha zase už o 3kg vzrostla. Poprvé mně pomohlo to běhání, do té doby jsem nikdy cíleně nesportovala a jak to tak vidím budu muset zase vyběhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
28.6.13 15:05

Já tušila, že se nemám přiznávat. :mrgreen: Ber to tak, že už jsem dost potrestaná tím šokem. Behem 3týdnů mi nejsou žádné kalhoty. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
28.6.13 15:06
@_Kaczenkaa_ píše:
@skrzi
Nenasadila si HA třeba? :nevim:

Nene. Žádnou HA neberu. Fakt jsem začla tloustnout přesně ve chvíli, kdy jsem přestala kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
28.6.13 15:24

Ja s zacinam bat v budoucnu prestat kojit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
28.6.13 15:31

Já taky po odstavení začala přibírat. Je potřeba snížit přísun kalorií, tělo je zvyklý víc jíst, protože je zvyklý vydávat energii na to kojení. Prostě konec radostnýho cpaní a pěkně omezovat sldký a tučný, večer už minimum sacharidů a sportovat a stejně budem rádi, když se nám váha zastaví. Je to taky věkem a změnou metabolismu s tím spojenou. Skoro žádný ženský, která má štěstí a v mládí si váhu nemusí vůbec hlídat, to nevydrží až do smrti. Nemáme to lehký:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
_Kaczenkaa_
28.6.13 15:34

@skrzi
Já Ti to věřím, jen mi to přišlo divné, nikdy jsem to neslyšela, ba naopak mé kamarádky, které přestaly kojit, vždycky šly s váhou dolů.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat