Přibírání v šestinedělí a při kojení

Anonymní
8.3.21 23:38

Přibírání v šestinedělí a pri kojení

Ahoj,
Hledam info ohledne přibírání po porodu. Jsem 5 tyden po porodu. Vsude se pise jak vetsina zen pri kojeni kila shodi az na puvodni vahu. Patrim asi k te mensine, co to ma opacne. :(

V těhotenství jsem mela tehu cukrovku. Musela jsem dost hlidat co jim, nemohla jsem si dovolit mit nejake chute. Vse jsem zvladla jen dietou ale ke konci jsem se uz strasne moc tesila az si po porodu dam rohlik nebo domaci babovku.
Diky diete jsem pribrala do 10 kg. Zadna hruza. A po příjezdu domu jsem zjistila ze mam jen necele 3kg navic. Tak jsem se tesila ze kojenim vse pujde pryc. A ono je to naopak.

Ano, priznavam se, jim ted pecivo, domaci buchty a babovky. Ale urcite se tim necpu od rana do noci. Nemohla jsem si to ale vazne po te dobe tehu cukrovky odpustit. Problem je, ze mam porad pocit hladu a žízně. Snazim se hodne pit, neslazenou vodu, meltu, caro s mlékem. Po nekolika kolikach miminka, jsem se snazila omezovat a zkouset ruzne potraviny. Navic trvalo nez jsem si zvykla na vstavani v noci a nepravidelny rezim behem dne. Asi to znate, kojeni v noci, co trva malemu mimcu dlouho. Za tu dobu se proberu a mam vlci hlad. A kdyz neni cas pri placi miminka zdrzovat se chystanim jidla, snim cokoliv…

Zacinam se nad tim zamyslet. Nechci pribirat. Ano, urcite omezim sladkosti, dale se snazim si dopredu chystat svacinky at neprasim v jidle. Mate někdo podobnou zkusenost - pribirani hned po porodu? Je sance ze se to jeste zmeni a kojenim zhubnu?
Pokud se to samo zazrakem nezmeni, rada bych po šestinedělí zacala se zdravejsim stravováním.

Ještě dodam ze nejsem modelka, ktera resi 3kg navic. Uz pred těhotenstvím jsem pribrala a mela nadvahu. Rada bych minimalne po dobu kojeni alespon nepribirala.

Prosim o rady zkusenosti, tipy. Co pomohlo vam. Jak moc jste se musely omezovat. Dalo se pribirani nejak stopnout? Mate zkusenost treba s nejakym vyzivovym poradcem nebo stacilo zacit cvicit?

Diky vsem za postrehy a nazory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
298
9.3.21 00:19

Zkus napsat jídelníček během dne jaky mas, snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Jestli náhodou není zakopaný pes ve stravě. I když mltreba moc nejis, může to být zrovna ten důvod, ze tělo je podvyzivene a pribira

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
9.3.21 00:23

A skutečně přibíráš nebo máš jen pocit, že se moc cpeš? Kojení je energeticky dost náročné, já toho snědla fakt tunu, přesně jak píšeš, vlčí hlad v noci… A kupodivu jsem nepřibrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2782
9.3.21 00:41

Nejsi v tom sama, taky jsem mela ze zacatku porad hlad a ke konci sestinedeli se mi par kilo vratilo. Pro me opravdu kojeni neni nejlepsi dieta. A chozeni s kocarkem neni nejlepsi sport.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
9.3.21 05:12

Ahoj, ja měla taky tehu cukrovku a přesně jako ty jsem trochu dorovnavala po porodu abstak a přibrala jsem 3 kg. Ted jsou male 3 mesice a uz jsem to stopla, hodne chodim s kočárkem, takze pohyb mam, ale omezila jsem cokolady a na mlsani si dam treba orechy nebo ovoce. Přibírání se zastavilo, ted musim dat jeste 10 kilo, ktere jsem nabrala v těhotenství :oops:;

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
9.3.21 06:52

Pokud jsi nenabirala jen díky dietě, nezbude nic jiného, než se prostě o nadále hlídat, bohužel.. A přidat pohyb..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
9.3.21 07:17

Kojení je obrovsky energeticky narocne, ale i to se da prejist samozřejmě. Pokud jis hodne sladkeho, tak te to nezasyti a hlad budes mit porad, jako bonus pak budes pribirat. Ono se to nezda, ale kdyz se podivas kolik ma to sladke schovane energie, tak neni problem par buchtama prejist deficit z kojeni. Se zdravejsim rezimem bych doporucovala necekat po sestinedeli a zacit hned, budes se i lepe citit a lepe zvladat nevyspani, kdyz do tela dostanes vic potravin na ukor sladkeho. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
9.3.21 08:19

Kojim a pomáhá mi na hubnutí držet casove okno 7-17 čas pro jídlo od prvního sousta jim následných deset hodin. Mimo to nejim. A jim v podstatě vše, telo na to rychle navyklo a vlci hlad neznám. Žádné omezování. Pohyb jen s kočárem. Pročtěte si cirkadianni kód. Jak fungují rytmy v těle a geny při jídle či spánku. Lidi se prasi dietami a kouzlo tkví zhola jinde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1768
9.3.21 10:15

Před porodem jsem měla 76 kg, po porodu 72 kg, po dvou mesicich od porodu 72 kg (sportovat jsem zacala 3 týdny po porodu). Váha se zacala hybat až někdy po 4 mesicich od porodu, i když jsem kojila a drela jako kůň. Vydrž. (Ale já se teda ani necpala moc sladkým, ale ani jsem se neodbyvala. Jediná chvíle, kdy jsem nechala mimino klidně rvat bylo, když jsem se potřebovala opravdu najíst))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
9.3.21 10:22
@Anonymní píše:
Ahoj,
Hledam info ohledne přibírání po porodu. Jsem 5 tyden po porodu. Vsude se pise jak vetsina zen pri kojeni kila shodi az na puvodni vahu. Patrim asi k te mensine, co to ma opacne. :(

V těhotenství jsem mela tehu cukrovku. Musela jsem dost hlidat co jim, nemohla jsem si dovolit mit nejake chute. Vse jsem zvladla jen dietou ale ke konci jsem se uz strasne moc tesila az si po porodu dam rohlik nebo domaci babovku.
Diky diete jsem pribrala do 10 kg. Zadna hruza. A po příjezdu domu jsem zjistila ze mam jen necele 3kg navic. Tak jsem se tesila ze kojenim vse pujde pryc. A ono je to naopak.

Ano, priznavam se, jim ted pecivo, domaci buchty a babovky. Ale urcite se tim necpu od rana do noci. Nemohla jsem si to ale vazne po te dobe tehu cukrovky odpustit. Problem je, ze mam porad pocit hladu a žízně. Snazim se hodne pit, neslazenou vodu, meltu, caro s mlékem. Po nekolika kolikach miminka, jsem se snazila omezovat a zkouset ruzne potraviny. Navic trvalo nez jsem si zvykla na vstavani v noci a nepravidelny rezim behem dne. Asi to znate, kojeni v noci, co trva malemu mimcu dlouho. Za tu dobu se proberu a mam vlci hlad. A kdyz neni cas pri placi miminka zdrzovat se chystanim jidla, snim cokoliv…

Zacinam se nad tim zamyslet. Nechci pribirat. Ano, urcite omezim sladkosti, dale se snazim si dopredu chystat svacinky at neprasim v jidle. Mate někdo podobnou zkusenost - pribirani hned po porodu? Je sance ze se to jeste zmeni a kojenim zhubnu?
Pokud se to samo zazrakem nezmeni, rada bych po šestinedělí zacala se zdravejsim stravováním.

Ještě dodam ze nejsem modelka, ktera resi 3kg navic. Uz pred těhotenstvím jsem pribrala a mela nadvahu. Rada bych minimalne po dobu kojeni alespon nepribirala.

Prosim o rady zkusenosti, tipy. Co pomohlo vam. Jak moc jste se musely omezovat. Dalo se pribirani nejak stopnout? Mate zkusenost treba s nejakym vyzivovym poradcem nebo stacilo zacit cvicit?

Diky vsem za postrehy a nazory.

Měla jsem to úplně stejně, z porodnice jsem přišla „vyhublá“ a pochvalovala jsem si, jak na mě skoro není vidět, že jsem před pár dny rodila. Jojojo, vydrželo mi to celé tři týdny - kojila jsem po dvou hodinách ve dne v noci, u každýho kojení jsem musela vypít sklenici vody a dát si něco k jídlu a uprostřed noci mi fakt bylo jedno, co to je, myslela jsem, že hlady nedojdu do kuchyně. Navíc mi manžel od příchodu domů vyvářel, abych nemusela řešit jídlo - a než jsem se nadála, měla jsem zase asi sedm kilo nahoře. Fakt je ten, že dál to nedošlo, prostě jsem se obalila a od tý doby jsem pořád stejná. Dolů to samozřejmě nejde, i když jsem začala jíst zase rozumně, ale já to moc neřeším, jsem vděčná, že kojím a na dietu je vždycky času dost. :mrgreen: Ale tobě přeju silnou vůli, ono to půjde zase dolů, jen se člověk fakt musí hlídat. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
9.3.21 11:31

Já jsem po porodu už 6 měsíců a kvůli kojení pořád nehubnu. Alespoň doufám, že je to kvůli tomu a tak nevyspání. Pořád se totiž něčím spu. Snažím se odbourávat sladký, ale jde to jen na chvíli a když potřebuju rychlou energii, zas po tom sáhnu. Myslím, že nějak netloustnu, ale ani náhodou nehubnu. A tak 10kg bych potrebovala shodit. Doufám, že se to po kojení zlepší a tě to pro mě teď není jen výmluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
9.3.21 19:44
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
11.3.21 13:03

Také jsem bohužel jeden z tech pripadu, kdy jsem každé kojení přibrala. V těhotenství max 8 kg, to zůstalo v porodnici, doma pak ještě nějaké kilo padlo a posléze jsem to nabrala zpět… A zhubnout se mi nedařilo. Ale ja proste uz pak večer bez čokolády neusnula. Mala vůle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat