Přibíraní v těhotenství s malým procentem tuku v těle

6
20.8.21 17:59

Pribirani v těhotenství s malým procentem tuku v těle

Ahoj děvčata je tu některá, která to má podobně jako já? Po porodu prvního jsem hodně cvičila a držela stravu. Měla jsem 18%tuku a 40% svalové hmoty, takže jsem měla pekáč buchet. Nicméně hrozné teď v těhu přibírám. Aktuálně mám 14kg nahoře v 29tt. A hlavně mám dost velkou tukovou zásobu na zadnici :roll: Bojím se, že ze mě po porodu bude zase hrošík a skoro rok tvrdé drezury půjde vniveč.. všude čtu, že ženy s menším procentem tuku potřebují přibrat tuk, ale jestli to tak půjde dál tak budu mít opět 25kg nahoru. Je tu někdo kdo hodně cvičil v těhu hodně nabral a pak se to jakžtakž vrátilo do “normálu”? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24554
20.8.21 18:15

A nabiras určitě tuk? Bych řekla, že spíš zadrzujes vodu, když to jde tak rychle nahoru :think: to je velká naděje, že to půjde po porodu rychle dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
20.8.21 18:20

A ty jsi se nejak spustila z retezu s jidlem?
Muze to byt urcita forma jojo efektu, ze telo bylo drzeno na urcite vaze stravou a sportem a ted se snazi vratit se na puvodni vahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
20.8.21 18:25

Tak 18 % tuku není zas tak málo, takže tam bych problém neviděla. Je taky otázka, jak dlouho jsi byla v tom „vypracovaném“ stavu, protože jestli míň než 3 roky, tak se to tělo prostě vrací do „standardní“ podoby (tj. to, jak člověk vypadá většinu dospělého života - proto je celkem problém být v nadváze víc než rok-dva, hubne se pak mnohem hůř). Ať už je to jakkoli, není důvod se stresovat, už víš, že jsi se vypracovat jednou zvládla, tak to dáš i podruhé (navíc pořád je tu šance, že se to po porodu srovná).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
20.8.21 19:18

Do svých 19 let jsem měla 90kg. Pak jsem na sobě pracovala a držela se na 72/174, ale vždy jsem byla spíš udělaná než tlustá. Odjakživa mám větší podíl svalovky. Podle vyživové poradkyně a inbody pod 18% začíná tuková podvýživa. Metabolický věk 11let :) nicméně už se asi 5 let držím okolo těch 70kg. Vždy jsem byla aktivní, ale po porodu 2019 jsem začala aktivně posilovat, protože jsem měla přece jen u prvního těhu obavu aby sem nějakým způsobem neublížila prckovi a sobě, tak jsem trochu povolila. Je fakt, že jsem v prvním přibrala 25kg a z toho jsem nechala 7 v porodnici a během 14 dnů doma dalších 10, po té jsem ale musela najet na stravu abych se těch dalších 8 zbavila a ani plné kojení mi neubralo ani g. Neprějídám se, ale mám tak jednou týdně den, kdy se fakt neomezuju, ale tak to mám už spoustu let, že jednou týdně se přežeru vším možným jako dobytek. Je taky pravdou, že otoky začínají a tento měsíc (6) jsem přibrala skoro nárazově 4kg. No v každém případě už se těším až zase najedu na režim :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
20.8.21 19:22

Ja jsem take hodne cvicila, nemela jsem vylozene pekac buchet, ale nejaky ty svaly na brise byly videt, zadek, nohy.. svalnate, tahala jsem tezke vahy na drep a tak. Pak prislo tehotenstvi, nemohla jsem cvicit kvuli tvrdnuti bricha, takze maximalne nejaky protahovacky s vlastni vahou. No pak ke konci uz to neslo, ja mela fakt strasne velky bricho a ve finale jsem pribrala 30 kg. Katastrofa, fakt jsem byla bedna kytu. Ted jsem 7 mesicu po porodu a je to zpatky, sice se me jeste drzi 4-5 kg nahore, ale to uz na sobe tolik nevidim. Na brise trochu vytahana kuze, ale neni to tak hrozny jak jsem cekala. Jedine co nezmizi, jsou ty strie, ty mam fakt vsude, i na pazich, nejvic tedy na stehnech, jsem hruska, takze nejvic pribiram na zadku a stehnech.. svaly maji pamet, fakt staci postupne se dostavat do sveho tempa a budes v pohode.
Joo a rekonvalescence po porodu byla opravdu rychla, kdybych nebyla hodne poranena a nastrizena, tak bych den po porodu ani nevedela, ze jsem rodila jakou jsem mela silu a energii. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat