Pribral malo mezi 4. a 5. mesicem?

Anonymní
17.11.19 13:58

Pribral malo mezi 4. a 5. mesicem?

Ahoj, chtela jsem se poradit. Malemu je cerstve 5 mesicu. Kdyz jsem byla ted u doktora, brblal, ze za mesic a par dni pribral 450g - a ze to je pry malo a at vic tlacim na prikrmy (zatim zlehka ochutnavame zeleninu, je kojeny) a mluvil i o kasich na vecer. Zaroven ale maly o 4 cm za mesic vyrostl, tak mi to dohromady neprijde zas takova tragedie. Narodil se s 3300g, ted mel 6700. Ji 6-7× denne, kdyz zkusim nabizet casteji, hlad nema, je usmevavej. Mam to myslite nejak resit, nebo je doktor jen prepeclivej? Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7410
17.11.19 14:03

Neres. U vsech mych deti byl tenhle prirustek v tomto mesici standard. Vic se zacali hybat a meli mensi zajem o jidlo. Prikrmy si v tomhle veku stejne vezme jen, kolik bude chtit a kdyz nebude chtit jist, tak nebude. A nejvic se prave pribira z mleka, ze zeleniny mu faldy nenarostou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
17.11.19 14:17

Jestli vyrostl o čtyři centaky a přibral cca 100g za týden tak bych řekla, ze úplně v pohodě. Nás je furt pod idealnima tabulkama. Vysoký a k tomu hubený. Touhle dobou už se mu to taky zpomalilo a pribiral mnohem méně. Doktor to jen vždy komentaoval, ze je kojeny tak OK. Jestli je spokojený a nebreci hlady, tak do nej stejně víc jídla nenacpes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 14:26

Cože? Vždyť v tomhle věku to je normální přírůstek. Dr. by z něj asi chtěl mít posvícenskou husu, zdá se mi :mrgreen: Buď v klidu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49495
17.11.19 14:30

Já nvím, co furt řeší, mně přijde zpomalení po 3. měsíci (a ještě větší po 6.) přirozené, nemůžou furt nabírat kilo měsíčně, ne? A taky jsem nikdy nepobrala, kolik by muselo dítě sníst mrkve, dýně a brokolice, aby po tom zásadně přibralo, popř. jak to do něj natlačit násilím (a hlavně proč). Do pěti měsíců zdvojnásobil váhu, váží naprosto normálně, řibírá, neřešila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
17.11.19 14:43

Neřešila bych, moje malá přibírala ještě méně a je pořád drobek, doktorka říkala že kojene děti můžou být menší než ty na UM. Má krásnou váhu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
17.11.19 14:48

Kdysi se rikalo, ze dite by melo do pul roka zdvojnasobit a do roka ztrojnasobit porodni vahu. To se u vas stalo. At se dr. uklidni, to bys chtela mit v kocarku dyni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
17.11.19 14:51

Náš pediatr je taky hrozně tabulkový. Dcera také po 3 měsíci přibrala kolem 120g týdně. Dr. furt řešil, že je to málo, ať ji dávám piškoty s přesnídávkou a 2× týdně do toho zamíchám tvaroh. V ukončených 3 měsících :zed:
Ale to, že se od 2 měsíců přetáčela, ve 4m už lezla, to ho nezajímalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 14:59
@ElisC píše:
Náš pediatr je taky hrozně tabulkový. Dcera také po 3 měsíci přibrala kolem 120g týdně. Dr. furt řešil, že je to málo, ať ji dávám piškoty s přesnídávkou a 2× týdně do toho zamíchám tvaroh. V ukončených 3 měsících :zed:
Ale to, že se od 2 měsíců přetáčela, ve 4m už lezla, to ho nezajímalo.

Tyvado nechápu…naše Dr. říká, že po 3. měsíci by kojené mělo přibývat cca těch 100 - 150 g týdně, zrovna nedávno jsme se o tom bavily..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
17.11.19 15:18

@Pantalaimon u syna byl ještě „lepší“
v prvních 2 měsících přibíral 230g týdně. Při porodu byl drobek, měl 2900g, asi to doháněl :)
Ale to bylo dle tabulek moc, tak ať prý jedno kojení nahradím čajem. :lol: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 19:21

@ElisC 8o to je teda zajímavý přístup…já prvního syna vykojila v tučné jelítko, na třech měsících měl víc jak dvojnásobek porodní váhy a jak nás naše Dr. chválila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama