Přibral za 14 dní 900g a váží v 4 týdnech 5080g je to v pořádku ?

9
7.8.20 18:36

Přibral za 14 dní 900g a váží v 4 týdnech 5080g je to v pořádku ?

Ahojky maminky,
Chci se zeptat :) mám své první miminko, takže je pro mě vše nové a sem ze všeho taková vyjukana tak se chci zeptat :) mám chlapečka 4 týdny, dnes sme byly u doktorky na kontrole a od poslední kontroly (která byla před 14 dnama) sme přibrali 900g. Paní doktorka nám řekla, že jednou to nevadí, ale kdyby to tahle šlo furt není to dobre, že budeme mít cvaldu. Tak se chci zeptat malej má prostě dny kdy nám papa co hodinu a vydrží sat i 45 min protože u toho usíná ale pořádně nespí přes den, ale když ho budím tak pláče a často taky se u toho kroutí a nechce se pořádně přistát a tahá mě tu bradavku atd, takže proto to tak dlouho trvá ale jinak mě to nešlo. A teď nám paní doktorka rekla, že mu mám dávat max po 2-3 h ne dřív, ale prostě on furt pláče a když ho má přítel snaží se najít prso a cucat tak ho ozuzlava, dudlík vydrzi chvíli a ani hajdani a mazlení nepomáhá chce prostě pít, ale pak u toho zas usíná má asi lepší pocit s tím Cecikem v puse, ale 2-3 h vydrží jen některé dny a pak sou tu tyhle dny kdy Neffe skoro spinkat. Plně kojim lahvičku dávám jen když někam jdeme. Nějaké rady nebo typy co dělat? Zažila to prosím také některá z vás :)? Občas sem zoufalá ale nevadilo mě, že mě usnul u kojení, ale teď co řekla paní doktorka tak se bojím aby nám zas za 14 dní nepřinesl stejně :D :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9
7.8.20 18:39

A porodní váha byla 3860g :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
7.8.20 18:40

A co uděláš? Necháš ho řvát hlady? Tohle jsou od dr. hrozný rady. Neřeš to a krm ho podle potřeby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4107
7.8.20 18:42

Krm jak on chce, pak to vyběhá. A nechápu tu lahvíčku když někam jdete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1172

Nic, koj, a užívejte si to, :srdce: pokud ho ve starším věku nehodláš futrovat cukrem a fast foodem, a bude se normálně hýbat, tak z něj tlustocht nebude :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56396

@Terezkkaa koj,jak je třeba, v těchto vedrech klidně co hodinu
A lahvičku bych zrušila…kojit se dá všude
Já měla cvalíka taky jen z kojení, naštěstí rozumnou dr. k tomu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
7.8.20 18:44

A jsou horka, může mít i žízeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1172
7.8.20 18:46

…jinak náš měl na šestinedělí 6,1 kg :lol: ( porodní 4,5 kg) teď mu je 19 měsíců a pořád je řádné chlapisko, ale tlustý není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.8.20 18:47

Děkuju moc, jinak s tou lahvičkou to je tak, že mě to prostě pořádně venku nejde, ne že bych se styděla, ale to držení nu a jak ještě dlouho pije tak to vypije a neusne mě u toho, ale zkoušíme to. A s tím spaním s prsem v puSe a usínámim u kojení měla jste s tím nějaká problém. Samozřejmě když usíná se mu snažím cecik vyndat, ale drží se toho občas zuby nehty :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4107
7.8.20 18:49
@Terezkkaa píše:
Děkuju moc, jinak s tou lahvičkou to je tak, že mě to prostě pořádně venku nejde, ne že bych se styděla, ale to držení nu a jak ještě dlouho pije tak to vypije a neusne mě u toho, ale zkoušíme to. A s tím spaním s prsem v puSe a usínámim u kojení měla jste s tím nějaká problém. Samozřejmě když usíná se mu snažím cecik vyndat, ale drží se toho občas zuby nehty :D

a to mu odsáváš? Nebo dáváš UM? S usínáním u prsa nevím, já to nedovolila dceři už v porodnici, jsme do ní šprtala ať u prsa nezvykne, ale u nás to bylo spíše že v rodině jedna uspávala dítě ještě před druhým rokem jedině u prsa, já se toho dosti bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5208
7.8.20 18:51

Kopni doktorku do míst kde slunce nesvítí i s lahvičkou. A malého koj, když on chce, teď chce i víc v těch vedrech. A že trochu víc přibral nic neznamená, já měla baculaté miminka, a teď jsou úplně normální, prostě se vytáhli a vyběhali to.
Zkus nosítko/šátek tam by mohl usnout i u prsa, venku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
7.8.20 18:55

Nás malý taky přibral na začátku hodně. Cca to kg za 2 týdny.. Pak zpomalil na 500g měsíčně. Teď v 6ti měsících má 7500g(72cm) takže žádný pucik… Prd v tomto na doktorku.. MM je prostě nejlepší a opravdu nemůže ublížit jediné se :poblion:..
Edit: porodní váha byla 3060g

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4106
7.8.20 19:15

Kojene děti pribiraji skokove. Jeden měsíc přibere kilo, a druhý třeba jen 300g…Měl i celkem velkou porodní váhu, tak je logické že bude vážit víc než miminko co se narodilo s 2.5kg. Koj jak on chce, a doktorku neřeš. Jiná věc by byla kdybys ho precpavala umělým mlikem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18237
7.8.20 19:26
@zuza92 píše:
A co uděláš? Necháš ho řvát hlady? Tohle jsou od dr. hrozný rady. Neřeš to a krm ho podle potřeby

Presne tak, krm detatko, tak jak si řekne!
A uklidnim te, mam syna, treti dite.
Porodni vaha 4055g, tydne pribiral presne 500g, ve dvou mesicich mel 8kg. V 6ti mesicich 12kg, ted ve 14m ma temer 15 kg a je proste statnej a velkej. A zdravej, chvaleny doktorkou a nemam sr vubec niceho bat, navic je kojeny takze naprosto bez problemu :hug:
Na dr se vyprdni, ono se to zastavi.
Jedine, co te muze mrzet je, ze extremne rychle preskoci třeba dve velikosti :nevim: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24752
7.8.20 19:59

Koj jak chce, NEBUDIT a koj i venku, ať se to naučíš. Děti po porodu shodí a pak rychle naberou, to je normální. Pak už to tak rychle nebude, kolem kila měsíčně je normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama