Příbuzenská pěstounská péče

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 04:15
Příbuzenská pěstounská péče.

Dobrý den,
jdu si za vámi s dotazem. Mám malého bratra v předškolním věku. Žije v nepříznivých podmínkách a sociálka se nijak nemá k řádnému prošetření v jeho místě bydliště. Rodiče jsou velcí alkoholici a od pátku do neděle v lihu. Bohužel je u toho všeho přítomen bratr, i hádek a rvaček mezi rodiči.

Ale teď k věci:

• Rozhodla jsem se situaci řešit přes ombudsmanku, jelikož silně pochybuji, že sociálka to nějak vyřeší.

Chtěla bych svého bratra dostat do příbuzenské pěstounské péče: Nevíte jak je to s odměnou pěstouna? Měla bych jako jeho sestra na něj nárok? Nejde mi o peníze, ale o to, abych bratra mohla materiálně co nejvíce zabezpečit. Moc nemluví, takže bude potřebovat nějaké doučovaní slovíček (čím zkušenější, tím jsem si jistá, že by mohl co nejdříve plynule mluvit - jsou mu 4 roky).
Přála bych si svého bratra od toho všeho hnusu vysvobodit. matka mě bude nesnášet, ale pevně věřím, že to jednou pochopí a jeho otec je mi jedno. P. S: Jeho otec mlátí matku i bratra a doufám, že jednou bude za katrem, protože je to ubožák, co bije vlastní rodinu!

Dále by mě zajímalo zda by nevadilo, že už mám jedno dítě (svoje), když bych bratra chtěla k sobě?

Kdyby vás cokoli zajímalo, zeptejte se. Psala jsem, co mě napadlo. V

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
pajinaa
Stálice 65 příspěvků 24.01.19 08:04

Ahoj, pokud Ti bude bratr soudem svěřen do pěstounské péče, budeš mít nárok hned na několik dávek - příspěvek při předání dítěte, příspěvek na úhradu potřeb dítěte, odměna pěstouna. Jen si myslím, že bez OSPODu to nedáš, ten je zpravidla i opatrovníkem dítěte při soudním řízení a jeho názor je v rozhodování soudu zásadní. To, že máš svoje dítě určitě nevadí. Soud bude posuzovat, jak jsi schopná se postarat o další dítě, jak bydlíte, kde pracuješ, kolik vyděláš..no klasika. Navíc musíš projít školením pro pěstouny. To vše řeší OSPOD, tak se jednání s nimi asi nevyhneš.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19178 příspěvků 24.01.19 08:20

Pajinaa má pravdu.
Já jsem s pomocí mé maminky taky požádala o pěstounskou péči mého vnuka.
Dcera se k němu chovala, spíše teda nechovala, jako matka.
Objížděla s ním, v jeho kojeneckém věku, kdejaké pochybné kamarády a kamarádky a já trnula hrůzou, jestli s ním přijede domů nebo ne.
Od jeho 2 let už ho mám ´přikleplého´. Teď mu je 6.

Určitě dostaneš peníze. Za převzetí do péče a aspoň na jeho výlohy.
Nevím jak to je teď s úhradou pěstouna. Zeptej se na OSPODu, určitě Ti poradí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 10:07

@pajinaa Díky za radu. Vím, že se OSPODU nevyhnu, ale je tam mladá socialka, která nemá moc zkusenosti. Vypadá jako kdyby teprve vylezla ze skoly. Všechno jsem jí řekla i můj přítel, ale dle jejich slov pokud se matka ,,stará”, tak není důvod, aby bratr byl odebraný… Nevím zda jste se s tímto už setkali, ale ta socialka s tím vůbec nic neudělala… :( Proto jsem se rozhodla, že to zkusím přes ombudsmanku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 10:08

@jitka 11 A vy na vnuka nemáte odměnu pestouna?

pajinaa
Stálice 65 příspěvků 24.01.19 10:20

..to chápu, že se to pak snažíte řešit i jinak, ale zkuste se třeba obrátit na vedoucí té dané pracovnice - nebo bych šla i dál - k radnímu, který má ve vašem městě sociální oblast na starost. V dnešní době už si nikdo netroufne to nechat jen tak být, pokud za tím půjdete - samozřejmě ten ombudsman je také cesta. Jinak dávky, které jsem uváděla byste v případě svěření nebo předb.péče dostala určitě - na to všechny, výše uvedené, máte nárok, jakmile máte v ruce pravomocný rozsudek o svěření dítěte (vyplácí příslušný ÚP).

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 24.01.19 10:35
@Anonymní píše:
@jitka 11 A vy na vnuka nemáte odměnu pestouna?

Tebe asi hodně zajímají ty prachy, viď ? :?

Enmamma
Závislačka 3355 příspěvků 24.01.19 10:38
@pajinaa píše:
Ahoj, pokud Ti bude bratr soudem svěřen do pěstounské péče, budeš mít nárok hned na několik dávek - příspěvek při předání dítěte, příspěvek na úhradu potřeb dítěte, odměna pěstouna. Jen si myslím, že bez OSPODu to nedáš, ten je zpravidla i opatrovníkem dítěte při soudním řízení a jeho názor je v rozhodování soudu zásadní. To, že máš svoje dítě určitě nevadí. Soud bude posuzovat, jak jsi schopná se postarat o další dítě, jak bydlíte, kde pracuješ, kolik vyděláš..no klasika. Navíc musíš projít školením pro pěstouny. To vše řeší OSPOD, tak se jednání s nimi asi nevyhneš.
Školením pro pěstouny projít nemusí, je příbuzná.
Enmamma
Závislačka 3355 příspěvků 24.01.19 10:42
@srpen89 píše:

Ono vychovávat zanedbané dítě s mnoha deprivačními faktory není nic jednoduchého. Sama jsem pěstounka dvou takto postižených dětí. A upřímně nesnáším ty připitomnělé narážky na to, jak jde pěstounům o prachy. Nikdo zde by si takové dítě sice nevzal ani za milion, ale šíří tu bludy, že ti co si takové dítě berou, to dělají pro prachy. Tak si to jdi za ty peníze dělat sama!!! Asi vůbec netušíš, co obnáší těžká deprivace a zanedbání u malého dítěte.

Stánina
Generální žvanilka 21163 příspěvků 24.01.19 10:45
@srpen89 píše:

třeba jo, třeba ne… :nevim: třeba na tom není finančně tak suprově, aby dokázala z vlastní kapsy bez problémů vyjít s dalším dítětem… to je každá koruna dobrá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 10:47

@srpen89 No představte si! U bratra to budou hodně velké výdaje. Vysetreni a samý oblítačky. Já nejsem zase bohatá, mám své dítě a penez taky moc nemáme. Ale bratra chci odtamtud zachránit, tak si ty zpitomělé narážky nechte!!! Madam vševědo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 10:52

@Enmamma Přesně tak. Bratr je hodně zanedbaný. Chybí mu základní návyky. Neumi mluvit, nemá dostatek oblečení, bude potřebovat nové brýle a především to doučování nějaké. Do budoucna kroužky taky něco stojí a opravdu bych si přála, aby do budoucna na nějaký kroužek chodil. Věřím, ze by mu to pomohlo v rozvíjení. Je to maly zlaticko, ale je chudák. Od otce měl modrinu na stehně a já to tak nechat nemohu. Nechci, aby do budoucna měl problémy s psychickou. Ale očividně tady se hned najdou ženský všeználky, všechno vědí, všechno umí. Viz paní nahoře.

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 24.01.19 10:53

@Enmamma @Stánina já uznávám jediné adopci. Pěstounská péče je taková péče za úplatu,se zadními vrátky. To dítě můžeš kdykoliv vrátit a to se mi nelíbí. A zvlášť,když je to bratr,vlastní rodina. Vydělávat na vlastní rodine…

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 24.01.19 10:55
@Anonymní píše:
@srpen89 No představte si! U bratra to budou hodně velké výdaje. Vysetreni a samý oblítačky. Já nejsem zase bohatá, mám své dítě a penez taky moc nemáme. Ale bratra chci odtamtud zachránit, tak si ty zpitomělé narážky nechte!!! Madam vševědo.

Tak hlavně se vyvaruj takových projevu a výlevů na úrovni primitiva,až budeš pod drobnohledem sociálky. S takovýmhle přístupem ti nesvěří ani psa,natož zanedbané dítě. ;)

admin
Extra třída :D 11565 příspěvků 24.01.19 11:00

Dobrý den,

přesto, že se jedná o velmi citlivé téma, které vzbuzuje emoce, prosím o zmírnění vzájemných osobních reakcí. Neradi bychom, aby debata sklouzla do osobní roviny.

Díky za pochopení a pěkný den všem :kytka:

Josefina

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >