Příbuzný je bezdomovec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 20:16
Příbuzný je bezdomovec

Píšu anonymně, protože mi tuto situaci hlava nebere. Nejmenovaná příbuzná. Po skončení učiliště místo toho aby šla pracovat, tak se válela doma, pak jí sbalil Rom a pořídila se bez koruny v kapse 2 děti. Navíc odešla z domova, protože se chtěla osamostatnit. Nyní je stav takový, že sice pracuje na dohodu, smlouvu jistou nemá, děti jsou v Klokánku a otec dětí je totálně nespolehlivý člověk. Nejsou schopni dát ani peníze na 20 m2 kamrlik, takže je fakticky bezdomovec. On prý nemá peníze. Co si o to myslíte. Rodina už je odmítá podporovat, protože to k ničemu nevede, stále jen natahují ruce.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 21.08.19 20:19

Vzít si do péče děti, ty za rodiče nemohou

Aduš8
Kelišová 5533 příspěvků 21.08.19 20:19

Nechat ji v tom vymáchat, vlastní cestu si vybrala sama a dobrovolně. Určitě bych nepodporovala někoho, komu se nechce makat a čeká jen, co mu kdo dá. Práce je všude dost, stačí jen chtít.

Premek_Orac
Kelišová 5605 příspěvků 21.08.19 20:25

Nemyslím si o tom vlastně nic zásadního. Někteří lidé prostě neumí fungovat tak, jak společnost považuje za normální. A docela zajímavé je, že neprožívají nešťastnější životy než ta většinová společnost, dost často právě naopak.
Děti, to je samozřejmě horší věc, ty si na ulici představit nedovedu, značně by to předurčilo jejich osud. Zkusil bych se s nimi dohodnout o předání do péče.

marra2
Ukecaná baba ;) 2104 příspěvků 21.08.19 20:27

Souhlasím s názorem Premka. Ale také bych řešila ty děti.. Nevím, jak blízká ses rodina, ale já bych si děti sestry, bratra vzala.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19169 příspěvků 21.08.19 20:28

Ja bych nedelala nic, co taky :nevim:.Jen s tema detma bych mela problem, ale tam hraje roli hodne faktoru. Nemyslim ale vylozene to, ze jsou napul cikanci. Pises pribuzna, takze to muze byt tva sestra a taky nemusi, takze defakto ty deti muzou byt vzdaleny a ne synovci/netere. Ac smutny osud, pamatuj si jednu vec, mas svuj zivot a zodpovednost za svou rodinu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 20:28

@Aduš8 myslím si to samé, sice děti za to nemohou, ale nikdo z rodiny nemá prostor ani finance na to uživit dvě další děti. Otec těch dětí dokonce nějaký čas fetoval, ta příbuzná ho neustále omlouvá, navíc když jí vlastní táta chce poradit, tak se ještě tváří, že on je ten blbej a ona ví vše nejlíp. Navíc její komunikační schopnosti i finanční gramotnost je na bodu 0. Já vůbec nechápu, jak si někdo může pořídit 2 děti rok po sobě s někým, kdo je totátlně nespolehlivý, fetuje, lže. A pak si myslí, že je bude věčně někdo dotovat? Může to dojít tak daleko, že děti umístí do DD? Možná by to pro ně bylo lepší. Staršímu je 5 let a ještě nebyl víc jak jeden rok na stejném místě (azyláky). Sice tady někdo píše, vzít si děti do péče, ale sorry, já mám taky dvě děti a kvůli nezodpovědnosti jiných neošidím svoje vlastní děti.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 18346 příspěvků 21.08.19 20:31
@Anonymní píše:
Píšu anonymně, protože mi tuto situaci hlava nebere. Nejmenovaná příbuzná. Po skončení učiliště místo toho aby šla pracovat, tak se válela doma, pak jí sbalil Rom a pořídila se bez koruny v kapse 2 děti. Navíc odešla z domova, protože se chtěla osamostatnit. Nyní je stav takový, že sice pracuje na dohodu, smlouvu jistou nemá, děti jsou v Klokánku a otec dětí je totálně nespolehlivý člověk. Nejsou schopni dát ani peníze na 20 m2 kamrlik, takže je fakticky bezdomovec. On prý nemá peníze. Co si o to myslíte. Rodina už je odmítá podporovat, protože to k ničemu nevede, stále jen natahují ruce.

Kdyby to byly děti mé sestry, vzala bych si je k sobě, pokud bychom je měli kam složit. Jinak bych asi nedělala nic.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 21.08.19 20:31
@jizvíková píše:
Vzít si do péče děti, ty za rodiče nemohou
:mrgreen: jak jednoduché… v životě bych do toho nešla pokud jsou to děti od takových magorů, stát je v tom na palici, jim stačí si pak najít práci a děti jim vrátí
marra2
Ukecaná baba ;) 2104 příspěvků 21.08.19 20:33
@Anonymní píše:
@Aduš8 myslím si to samé, sice děti za to nemohou, ale nikdo z rodiny nemá prostor ani finance na to uživit dvě další děti. Otec těch dětí dokonce nějaký čas fetoval, ta příbuzná ho neustále omlouvá, navíc když jí vlastní táta chce poradit, tak se ještě tváří, že on je ten blbej a ona ví vše nejlíp. Navíc její komunikační schopnosti i finanční gramotnost je na bodu 0. Já vůbec nechápu, jak si někdo může pořídit 2 děti rok po sobě s někým, kdo je totátlně nespolehlivý, fetuje, lže. A pak si myslí, že je bude věčně někdo dotovat? Může to dojít tak daleko, že děti umístí do DD? Možná by to pro ně bylo lepší. Staršímu je 5 let a ještě nebyl víc jak jeden rok na stejném místě (azyláky). Sice tady někdo píše, vzít si děti do péče, ale sorry, já mám taky dvě děti a kvůli nezodpovědnosti jiných neošidím svoje vlastní děti.

A je to blízká příbuzná? Jak píšu být to moje sestra, ty děti řeším a postarám se. Babičky nefungují? Cikáni mívají přece hodně dětí v péči.. :nevim: :nevim: chápu tě, dvě děti svoje rodina. Ale mě by Teda svědomí nedalo spát.. A zrovna peníze.. No nevím nemají pestouni větší dávky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 20:39

Můj otec je taky bezdomovec…už celá léta, ani nevím, jestli ještě žije…
A žádné výčitky nemám, on je taky asi neměl když se na nás úplně vykašlal…

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 21.08.19 20:45

Vzala jsem si takto do pěstounské péče své sourozence. 12 a 15 let. Myslím, že kdyby na to došlo dříve, nebylo by to tak zle. Mladší jde zpět do péče matky, po třech letech se to už nedalo, udělali jsme co jsme mohli, ale v těch 12 už byl bohužel hotový.

Každopádně u pěstounské péče je nárok na příspěvky - z hlediska financí to tedy není tolik o sizeni vlastních děti (i když vzhledem k nákladné škole, kroužkům a tím, že jsem jim chtěla „dopřát“ jsem na ně ještě doplacela.

Ovšem logistika 3 až 4 děti doma je horší… Notabene když máte dva puboše a pribyde k nim miminko. Rozhodně to není jednoduché rozhodnutí, ale pokud byste vahali pouze z finančních důvodů, tak to nemusíte.

Je to ale řehole a po svých zkušenostech už bych to velmi zvažovala. U jednoho dítěte super, u druhého stres, zničené nervy, a pocit hořkosti.

Příbuzenska pěstounska péče je v leccem náročnejsi než klasická…

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 21.08.19 20:53

@marra2
Nedalo spát… Mě by taky nedalo spát ale po třech letech toho u bratra lituju. Krádeže, manipulace, neustálé lži, tyral mi starého pejska, šikana ve skole, terapie, všechno možné. Nic nezabralo, až jsem se se vzrůstající drzostí a agresivitou s nástupem puberty začala bát… Problémy se stupňovaly takže jsme s hodně těžkým srdcem (fakt jsem jich chtěla pomocí) přistoupili ke zrušení péče a vezme si ho zpět matka.

Tyhle děti mívají poruchu citové vazby a další potíže, myslím že u tak malých jako v případě zakladatelky se s tím dá ještě pracovat ale u něj opravdu selhalo vše.

Takže chápu, že nejde váhá, není to lehké rozhodnutí a já toho svého částečně lituju, udělal mi že života dost peklo. Ale kdybych do toho nešla a nedala maximum, tak bych si to asi stále vycitala…

Enmamma
Závislačka 4143 příspěvků 21.08.19 22:07
@Anonymní píše:
@Aduš8 myslím si to samé, sice děti za to nemohou, ale nikdo z rodiny nemá prostor ani finance na to uživit dvě další děti. Otec těch dětí dokonce nějaký čas fetoval, ta příbuzná ho neustále omlouvá, navíc když jí vlastní táta chce poradit, tak se ještě tváří, že on je ten blbej a ona ví vše nejlíp. Navíc její komunikační schopnosti i finanční gramotnost je na bodu 0. Já vůbec nechápu, jak si někdo může pořídit 2 děti rok po sobě s někým, kdo je totátlně nespolehlivý, fetuje, lže. A pak si myslí, že je bude věčně někdo dotovat? Může to dojít tak daleko, že děti umístí do DD? Možná by to pro ně bylo lepší. Staršímu je 5 let a ještě nebyl víc jak jeden rok na stejném místě (azyláky). Sice tady někdo píše, vzít si děti do péče, ale sorry, já mám taky dvě děti a kvůli nezodpovědnosti jiných neošidím svoje vlastní děti.

Já zas nechápu, že se příbuzní o ty děti nepostarají. Ale fakt je, že je lepší, aby se na ně všichni příbuzní vybodli, než aby si je vzali jen kvůli tomu, aby je někdo nepomluvil a děti považovali za nepříjemný přívažek a dávali jim to najevo. Hlavně, že tu důkladně propereš jejich rodiče, vy si ale také nic jiného nezasloužíte. Chudáci děti, nejen že na ně kašlou rodiče, ale i tety, strýcové atd. Jste všichni stejná banda. Dětem přeju hodný pěstouny.

Keltka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 22.08.19 00:46
práce-neštítit se pracovat

Doporučit jim, aby si oba našli práci na hlavní pracovní poměr, hlavně on - klidně i uklízení na silnicích, popelář, apod., je rozdíl nemít nic a brát jen přídavky a podporu a je rozdíl vydělávat měsíčně slušnou částku nebo alespoň nižší částku. Určitě by práci našel, kdyby chtěl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama