Příbuzný s nadváhou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mamdceru
Nováček 8 příspěvků 07.07.19 07:10
Příbuzný s nadváhou

Dobré ráno. Jdu si pro radu. Manžel má blízkého příbuzného, kterého máme moc rádi já, manžel i naše dcera. Manželův příbuzný má určitě dost přes 100 kg. Neřešili bychom to, pokud by si před námi opakovaně nestěžoval, že mu jeho váha působí zdravotní potíže a že nemá tu správnou motivaci zhubnout. Manžel si myslí, že bych s ním měla o jeho váze promluvit, že ode mě by to vzal a motivovalo by ho to. Mě je to ale blbé. Co když to od štíhlé ženy se štíhlým dítětem a štíhlým manželem nevezme? Bude se stydět a přestane k nám chodit? Neradi bychom o něj takto hloupě přišli.

Reakce:
Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 07.07.19 07:16

A jak bys si s nim o tom chtela promluvit?

A on zije sam, kdo mu vari?

Lychee13
Závislačka 3250 příspěvků 07.07.19 07:16
@Mamdceru píše:
Dobré ráno. Jdu si pro radu. Manžel má blízkého příbuzného, kterého máme moc rádi já, manžel i naše dcera. Manželův příbuzný má určitě dost přes 100 kg. Neřešili bychom to, pokud by si před námi opakovaně nestěžoval, že mu jeho váha působí zdravotní potíže a že nemá tu správnou motivaci zhubnout. Manžel si myslí, že bych s ním měla o jeho váze promluvit, že ode mě by to vzal a motivovalo by ho to. Mě je to ale blbé. Co když to od štíhlé ženy se štíhlým dítětem a štíhlým manželem nevezme? Bude se stydět a přestane k nám chodit? Neradi bychom o něj takto hloupě přišli.

Když bude opravdu chtít, tak to zvládne sám, vy se do toho nepleťte…

Aduš8
Kelišová 5347 příspěvků 07.07.19 07:17

Tak asi záleží, jakou situaci k tomu zvolíš a jakým způsobem mu to podáš. Já sama mám velkou nadváhu(přibrala jsem v prvním těhotenství 30 kg) a když mě jedna přechytralá příbuzná týden po porodu začala poučovat, jak se sebou mám něco dělat, poslala bych ji nejraději někam. Podotýkám, že je to jedna z těch, co se,, štíhlé " udržují vykouřením dvou krabiček cigaret a vypitím pěti kafí denně. Zkusila bych mu nadhodit, jestli si o tom nechce promluvit ve chvíli, kdy se o tom sám zmíní. Chytit se situace, ale nenutit.

Mamdceru
Nováček 8 příspěvků 07.07.19 07:20
@Kralikcek píše:
A jak bys si s nim o tom chtela promluvit?A on zije sam, kdo mu vari?

Žije sám a vaří si sám.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 07.07.19 07:25
@Mamdceru píše: Žije sám a vaří si sám.

Aha, tak to není nejhorší nápad…Promluvit si s ním o možnostech vaření třeba, atd…Kdyby mu vařila třeba maminka, tak se pobavit na to téma s ní…

Víte, že tlouštku nemá ze zdravotních komplikací, že není nějak nemocný?

A pak bych zkusila s ním plánovat pohyb…výlety…a ptát se jej zda chce jít s Vámi…a ty recepty mu přímo ukázat, pozvat k Vám na oběd atd…

A kolik mu je let a žije sám protože je rozvedený?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 07:27

Mě hodně pomohla kniha Břicháč Tom. Je tam motivace a spousty spousty receptů. Doporučuji všechny díly. Zkusila bych mu je koupit a předat s tím, že naposledy říkal, že nemá motivaci a to je dobrá knížka do začátku. A když si vaří sám, tak ideální.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 07.07.19 07:35

No jestli chceš něco udělat, tak se s ním nejdřív potřebuješ domluvit, jestli si na to téma chce promluvit a jestli stojí o nějaké rady a pomoc.

Nevyžádané rady pochopitelně jen škodí.

V okamžiku kdy se ti podaří navázat takový kontakt, že bude chtít na toto téma nějak mluvit, tak se ti asi podaří mu i pomoci.

a12
Hvězda diskuse 37984 příspěvků 07.07.19 07:45
@Mamdceru píše:

Tak pises, ze si pred vami opakovane stezuje..
Tak na to navaz az si zas bude stezovat :nevim:
Sama od sebe bych rozdávat moudra nesla..

Mamdceru
Nováček 8 příspěvků 07.07.19 08:07

Moc všem děkuji :) Některé rady pomohly :)

sagina
Echt Kelišová 8081 příspěvků 07.07.19 08:13
@Mamdceru píše:
Neřešili bychom to, pokud by si před námi opakovaně nestěžoval, že mu jeho váha působí zdravotní potíže a že nemá tu správnou motivaci zhubnout. Manžel si myslí, že bych s ním měla o jeho váze promluvit, že ode mě by to vzal a motivovalo by ho to.

tak on si ale asi nepotřebuje promluvit o váze, o té sám ví, že je to problém. minimálně ten zdravotní. potřebuje najít dostatečnou motivaci ke zhubnutí, protože jeho zdravotní problémy zjevně ještě nejsou tak velké, aby tou motivací pro zhubnutí byly ony :nevim:

ty (nebo tvůj manžel) máš představu, co by pro něj mohlo být tou motivací?

jinak osobně bych debatu na tohle téma považovala za vhodnou maximálně tak ve chvíli, kdy by o ní začal sám (což, jak píšeš, dělá, takže prostor tu je… pokud tedy ten hovor o tloušťce nezačínáte vy a on se jenom nebrání). rozhodně bych mu do života nedávala nevyžádaná „moudra“ sama od sebe.

bobulka88
Kecalka 331 příspěvků 07.07.19 08:16

@Mamdceru to hodne zalezi na nem, ale jestli ho to trapi a mluvi o tom, tak asi bude chtit pomoct. Muj manzel sice neni obezni, ale treba do posilovny chodi rad s nekym, takze vzdycky hleda nekoho, s kym by chodil, samotnymu se mu vubec nechce, taky zalezi, co ho bavi. Jak nekdo zminil nade mnou, ty kucharky/nejakej plan, zeho se drzet neni spatny. Ale asi aby se neurazil, tak mu to navrhnout, az se sam zase Jo a mozna uplne blbej napad, ale znam spoustu chlapu 20-70 let, ktery zhubli chytanim pokemonu :lol:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 07.07.19 08:41

Jedině to zmínit až si zase bude stěžovat. Nebo mu zkusit najít ženu, třeba by se jí chtěl líbit. Ale je to těžké, známé řekl ortoped ať zhubne a radši skončila o berlich než by se omezovala :? Další známé řekla rodina několikrát ať zhubne, že už je to moc a nedělá se sebou taky nic. Myslím, že pro někoho kdo si dobrovolně ničí zdraví a dobře o tom ví, prostě neexistuje dost silná motivace. To stejné platí i pro kuřáky, atd.

Sany80s
Kelišová 7469 příspěvků 07.07.19 08:42

Tak když na to sám zavede řeč, tak by nějaké nenásilné pokračování kldině být mohlo. Třeba zeptat se ho, jaká motivace by pro něj byla dostatečná(sázka…). A pak už to půjde třeba nějak přirozeně, myslím ty rady.

Kfětoslava
Závislačka 3137 příspěvků 07.07.19 10:31

Mám kolegu, ten má 180 kg a rozhodně si s ním o tom nepovídám. Je dospělý, má VŠ a ví sám nejlíp, jak na tom je. Když si stěžuje na komplikace, které mu to přináší, tak řeknu jednu dvě věty na to téma, např. že někdy stačí vynechat sladké pití a začít pít vodu a hne se to, on přitaká, že to ví :nevim: a pokud si u dalšího oběda dá 0,5 l kofoly je jeho věc.

Váš příspěvek
Reklama