Přídavek na dítě-co potřebuji?

Anonymní
21.3.17 18:45

Přídavek na dítě-co potřebuji?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám 2,5 letou dceru a do teď jsem nebyla schopná si vyřídit přídasvek na dítě. Jsem samoživitelka a alimenty, které nedostávám by měli být 2000 kč, takže si myslím, že nárok asi mám. Potřebovala bych vědět co vše potřebuji. Formulář na vyplnění tu mám.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6386
21.3.17 19:03

Hranice pro tebe je cca 11 500 měsíčně, jestliže máš míň tak dostaneš. Počítá se do toho všechno, rodičák, příspěvky na bydlení, alimenty, všechno.

Zajdi si tam a dají ti formuláře, to máš nejjednodušší. Nebo si je vytiskni, je tam napsáno co potřebuješ. Tuším rodný list, rozhodnutí o těch alimentech kolik máš vyměřeno, rodičák a dávky dokládat nemusíš to si oni najdou, plus jestli máš nějaký příjem (brigádu atd.) tak je na to formulář o ročním příjmu. Jo a na aktuální přídavek na dítě se posuzuje rok 2015!, takže příjmy z toho roku. Ne to co máš teď.
e
EDIT: Teď čtu se formulář máš, tak ten vyplň, plus potřebuješ ten speciální formulář na roční příjmy a tam jestli máš ještě nějaké jiné příjmy za ten rok - mimo dávek. Rodný list dítěte, občanku a to je vše. Jo a to o těch alimentech, papír o dohodě nebo rozhodnutí soudu. Pokud ti je neplatí budeš to muset dát na policii, bez toho to nepůjde. Takže podat trestní oznámení pro neplacení. Nicméně nevím jak moc to jde zpětně když dokládáš rok 2015. Jestli ti ten rok neposílal tak už je asi stejně pozdě.. Musíš podávat trestní oznámení pokud ti neplatí, oni ti jinak automaticky napočítají jako bys ty alimenty dostávala.

A je to nejvíc tři měsícně zpětně, takže pokud podáš teď tak dostaneš zpětně za prosinec, leden a únor. Víc dozadu to nejde žádat.

Příspěvek upraven 21.03.17 v 19:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4489
21.3.17 19:38

@Aletheia jak jsi došla k te hranici? To co uvádís je blbost!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6386
21.3.17 19:45
@Gumidci píše:
@Aletheia jak jsi došla k te hranici? To co uvádís je blbost!

Uklikla jsem se, ta hranice je pro rodinu se dvěma dospělými osobami. Pro ni a dítě je to cca 11 500 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4489
21.3.17 19:48

@Aletheia právě me.to zarazilo jelikož vím kolik je ZM pro dospělého a dítě tak jsem přemýšlela kde jechyba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6386
21.3.17 19:50
@Gumidci píše:
@Aletheia právě me.to zarazilo jelikož vím kolik je ZM pro dospělého a dítě tak jsem přemýšlela kde jechyba

Já jsem si to neuvědomila a hodila částku kterou mám v hlavě a nezkontrolovala jsem to. Ale už jsem to upravila i v původním. Dík ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama