Přídavek na dítě - jak se počítá rodičák?

1765
24.11.20 15:42

Přídavek na dítě - jak se počítá rodičák?

Dobrý den,
v říjnu jsem zažádala o přídavky na děti, dnes mi přišlo vyrozumění, že nemám nárok a já se potřebuji ujistit, že to vyhodnotili správně.

Dokladala jsem příjmy za 3.čtvrtletí, moje příjmy v těchto třech měsících byly pouze takové, že mi v červenci došla poslední dávka rodičáku označena jako za červen 2020, tedy zpětně, tak jak to má být. Z toho důvodu jsem nabyla dojmu, že se tato částka počítat do příjmu nebude, stejně jako se manželovi třeba nepočítá červnová výplata, která mu došla na účet v červenci. Paní na úřadě mi však částku zapocitala a díky tomu jsme o necelé dva tisíce překročili životní minimum rodiny a máme smůlu.

Mě tedy zajímá - je to takto správně? Opravdu se tam ta částka počítá, i když se jedná o červnovou dávku, která pouze fyzicky dorazila v červenci?

Moc děkuji všem, kteří mi k tomu poskytnou nějaké relevantní informace. Zjistit totiž něco přímo na úřadu je těžké scifi, omezena otevírací doba, lze se pouze objednat, telefony ale pro jistotu vůbec neberou.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6020
24.11.20 15:59

Myslím, že u dávek jako je mateřská a rodicak se počítá kdy peníze dostaneš a ne za jaký jsou období jako třeba výplata. U mateřské to je určitě, u rodicaku za to ruku do ohně nedam. Ale když to tak spočítali i na úřadě, tak to tak bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10731
24.11.20 16:00

Nejsem odborník, ale myslím, že je to správně. Dávky se počítají do měsíce, ve kterém přijdou, a mzda se počítá do měsíce, za který je.
Je to takto i např. při posuzování výdělku manželky, když si ji manžel chce odečíst z daní - když přijde v lednu výplata, tak se počítá do prosince předchozího roku, když přijde v lednu peněžitá pomoc v mateřství, tak se počítá do toho ledna.
Ale určitě poradí někdo povolanější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8907
24.11.20 16:50

Je to správně, dávky se počítají do toho čtvrtletí, kdy byly vyplaceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat