Přídavek na dítě - nedosáhnu o pár korun?

777
21.10.19 10:48

Přídavek na dítě - nedosáhnu o pár korun?

Ahoj všem,
jen pro ujištění…opravdu je to tak, že když o pár korun nedosáhnu na limit pro přídavky na děti, přijdu o KOMPLET dávku?
Dostávala jsem přídavky na 3 děti, nyní mi přišlo oznámení o zahájení správního řízení ve věci odejmutí dávky. V posledním čtvrtletí byl rozhodný příjem o 32 kč vyšší než limit pro přiznání dávky. Takže mít o 33 kč nižší příjem, dostanu 2.510,–? Takhle jsem o ně kvůli těm pár korunám nenávratně přišla?
Nelze nějak zažádat o „doplatek“? :think:

Díky za reakce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.10.19 10:51

Překročila jsi tak ano.

• Citovat
  • Nahlásit
2995
21.10.19 10:57

Někde ta hranice být musí. Ty jsi ji překročila s do limitu se nevejdeš, tak dávku odeberou. Je jedno, jestli překročíš o deset korun nebo o litr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
21.10.19 10:58

Ale tam dokládáš příjmy čtvrtletně, ne? tak pokud další čtvrtletí budeš mít míň o těch 33Kč, tak ti zase dají. Jen toto čtvrtletí ti ho nedají. Nebo holky, pletu se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4536
21.10.19 10:58

Jakože by ti vyplatili nějakou pomernou částku podle toho, o kolik jsi přesáhla ten limit? Bohužel. Pokud se nevejdeš do limitu, nedostaneš nic. Jako naštve to, když je to o pár korun, ale nenaděláš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
21.10.19 11:04

Je jasný, že nějaký pravidla být musí, ale přijde mi to tak jako obecně nefér…pokud bude hranice 10000, tak ten, co má 9999 dostane a je na tom ve finále mnohem líp, než ten, co bude brát 10001, tak mě napadlo, jestli se to nějak nedorovnává…

Díky za objasnění, zkusím si vydělat o 50 mín tenhle měsíc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
21.10.19 11:08

Ale to je tak se vším… porodné, příspěvek na bydlení. každý by pak chtěl hranici jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76229
21.10.19 11:11
@mamina2017 píše:
Ale to je tak se vším… porodné, příspěvek na bydlení. každý by pak chtěl hranici jinde.

Nejspravedlivejsi by bylo vsechny ty prispevky zrusit a snizit odvody…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
21.10.19 11:18

@j.a.n.i1

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela a úplně té problematice nerozumím, ale máš na mysli odvody z platu? A co pak lidi, co nebudou zrovna v práci (rodičák)?
Sice je mi asi jasný, že na dávky padnou nehorázný sumy, ale furt se to státu asi „vyplatí“, ne?
Nebo jak jsi to myslela? Jsem prostě jen zvědavá a ráda se nechám poučit (myslím to vážně, kdyby to tak nevyznělo, za posledních 5 let už jsi mi několikrát pomohla)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
21.10.19 11:18
@j.a.n.i1 píše:
Nejspravedlivejsi by bylo vsechny ty prispevky zrusit a snizit odvody…

to asi jo, protože normální člověk na ně stejnak nedosáhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9480
21.10.19 11:22

@lagartita Na rodicaku by te zivil partner a otec ditete, protoze diky nizsim odvodum by mel vice penez, ze kterych tak cinit. Samozrejme je potreba zanechat nektere davky (duchody, invalidni duchody, nemocenskou - ty „nezavinene a nezavinitelne“), ale jinak proste ubrat na danich a umoznit lidem, at se postaraji sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
21.10.19 11:23

@mamina2017 dík, no, tak asi nejsem normální :lol: nebo vlastně už jo, když mi je odebrali :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
21.10.19 11:27
@sakota píše:
@lagartita Na rodicaku by te zivil partner a otec ditete, protoze diky nizsim odvodum by mel vice penez, ze kterych tak cinit. Samozrejme je potreba zanechat nektere davky (duchody, invalidni duchody, nemocenskou - ty „nezavinene a nezavinitelne“), ale jinak proste ubrat na danich a umoznit lidem, at se postaraji sami.

Vím, že je to na vetší diskuzi, ale obávám se, že kdyby měli lidé menší odvody, tak by to stejně začali brát jako standard časem a v momentě, kdy by jeden plat vypadl (mimino), tak by stejně brečeli…jedině jim možná dát menší odvody v době, kdy je jeden rodič na RD? :think:
Je fakt, že by to většinu nepracujících donutilo jít zpátky do práce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53130
21.10.19 11:31

@lagartita smůla :?, jak to bylo roční bylo to ok, ale ted má manžel víc + ty čtvrtletní odměny a ani tam nechodím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76229
21.10.19 11:36

@lagartita Tak zrovna treba rodicak je jasne dany, ma narok kazdy. Stejne jako duchod, nepocenska, ty jsou zas procentem z platu. Ale vsechny tyhle davky, kde je nejaka hranice získáte/nezískáte jsou akorat zdrojem podvodu a zbytečných vydaju na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat