Přídavek na dítě od ledna 2018 - poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tynnka18
Povídálka 42 příspěvků 02.01.18 13:51
Přídavek na dítě od ledna 2018 poradíte?

Dobrý den, chci se zeptat jestli nekdo nevíte jak je od ledna ted zvýšení přídavku o 300,– jestli je to pro všechny? Jsem samoživitelka na rodičovské tak jestli se mi to také zvýší? Dekuji

Přečtěte si článek: Přídavky na děti 2018: Vše přehledně a jasně

Reklama

Reakce:

bejbyn
Echt Kelišová 9690 příspěvků 02.01.18 14:01

Pokud jsi na rodičáku, tak ano.http://kal­kulacka. org/nova-kalkulacka-pridavky-na-deti-zvyseni-od-rijna-2017/

bejbyn
Echt Kelišová 9690 příspěvků 02.01.18 14:01

http://kalkulacka.org/…-rijna-2017/

Lendeš
Závislačka 4998 příspěvků 02.01.18 14:12

@Tynnka18 Pokud jediný příjem je rodičák, tak záleží, jestli je poskytován po peněžité pomoci v mateřství - pokud ano, tak budeš mít zvýšený přídavek, pokud ne, tak zůstane stejný.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 14:15

Ale čekej to až v únoru, je to zpětně.

Tynnka18
Povídálka 42 příspěvků 02.01.18 14:22

To vím Ja ze jedna paní tvrdí neco jiného ze dnes byla na úřadě a bylo ji řečeno toto
prispevek na dite se zvýší pouze v případě, ze jeden z rodicu je zaměstnany, tedy, alespoň jeden.

Lendeš
Závislačka 4998 příspěvků 02.01.18 14:40

@Tynnka18 Platí, co jsem napsala výše.

§ 18
(2) Pokud některá ze společně posuzovaných osob má v každém kalendářním měsíci rozhodného období příjem
a) podle § 5 odst. 1 písm. a) bodu 1, alespoň ve výši částky životního minima jednotlivce8),
b) podle § 5 odst. 1 písm. a) bodu 2,
c) z dávek nemocenského pojištění,
d) z dávek důchodového pojištění,
e) z podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci4),
f) z příspěvku na péči o osobu do 18 let věku, nebo
g) z rodičovského příspěvku, pokud je poskytován po vyčerpání peněžité pomoci v mateřství,
náleží nezaopatřenému dítěti přídavek na dítě ve zvýšené výměře.

Kik23
Povídálka 15 příspěvků 13.02.18 17:19

Dobrý den holky, chci se zeptat.Kdyz jsem zadala přísavky v polovině ledna, kdy mám jít zase zadat.Vim že čtvrtletně ale to mám jít koncem března nebo v dubnu? Děkuji a omlouvám se za hloupou otázku ale žádala jsem poprvé a jsem v tom nějak zamotaná. :lol:

Lendeš
Závislačka 4998 příspěvků 13.02.18 17:21

@Kik23 V dubnu

Kik23
Povídálka 15 příspěvků 13.02.18 17:23

@Lendeš Děkuji. A nepropasnu přídavek za duben? Nebo je to jako z ledna dostanu v únoru z února na březen a z března na duben?

Kik23
Povídálka 15 příspěvků 13.02.18 17:24
@Kik23 píše:
@Lendeš Děkuji. A nepropasnu přídavek za duben? Nebo je to jako z ledna dostanu v únoru z února na březen a z března na duben?

Omlouvám se ale jsem v tom fakt ztracená.

Lendeš
Závislačka 4998 příspěvků 13.02.18 17:43

@Kik23 V dubnu dostaneš za březen. Abys měla nárok za duben-červen, musíš pak předložit zase příjmy.

Kik23
Povídálka 15 příspěvků 13.02.18 17:45

@Lendeš Tak už tomu začínám rozumět. Moc děkuji :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Kdo k nám vozí migranty z Libye? Potetovaná Němka, kapitánka lodi Sea-Watch 3

Kapitánkou jedné z lodí, která u libyjských břehů zachraňuje migranty, je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama