Přídavky a porodné pro nevdanou matku

Anonymní
23.5.18 13:42

Přídavky a porodné pro nevdanou matku

Chtěla bych se zeptat, jak je to s porodným a následně přídavky pro nevdanou matku. S přítelem bydlíme každý v jiném bytě (ne kvůli dávkám, ale kvůli velikosti bytu, plánujeme se sestěhovat tak za půl roku po narození miminka). Zatím nejsme sezdaní, opět svatba je v plánu, ale s tou chceme ještě počkat až nebudu kojit :lol:. Prostě miminko přišlo tak nějak dřív, neplánovaně, než jsme stihli tyto kroky :oops:.

Přítel samozřejmě bude zapsaný v rodném listu, na matrice pro uznání otcovství jsme už byli. Ale chtěla bych se zeptat, jak se to řeší na dávkách státní sociální podpory v tomto případě (o nic jiného žádat nebudu, jen porodné a přídavky). Budu muset dokládat jeho příjem? Nebo budu posuzovaná jako samožadatelka? A nebude chtít někdo po příteli oficiální výživné, třeba stanovené soudem?

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
23.5.18 13:44

Budeš muset dokládat jeho příjem, pokud chceš být samoživitelka, tak se musíš soudit… hlavně že je v RL, to je dobře..
ale nechápu že ti vyhovuje přivést dítě do takového prostředí

• Citovat
  • Nahlásit
12289
23.5.18 13:46

Na porodné se uvádí jeho příjem určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3119
23.5.18 13:52
@Doe_Jane píše:
Budeš muset dokládat jeho příjem, pokud chceš být samoživitelka, tak se musíš soudit… hlavně že je v RL, to je dobře..
ale nechápu že ti vyhovuje přivést dítě do takového prostředí

Ty jsi hrozne negativni clovek.

Jinak se bude muset dokladat i jeho prijem Kamaradka brala prispevek na bydleni a na urade nemusela dokladat priteluv plat. Stacilo, ze bydlel jinde.

Příspěvek upraven 23.05.18 v 13:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.18 13:52

Ne, nevyhovuje nám to. Ale prostě bydlím v mini-garsonce (21m2), kde budu ráda, když se otočím já s miminkem. Přítel bydlí ve stejném městě, řešíme stěhování, jeho bratr staví dům, nyní bydlí ve větším podnájmu a za cca třičtvrtě roku se bude stěhovat už do toho domu a s majitelkou podnájmu je už sepsána dohoda, že v podnájmu budeme pokračovat my (já s přítelem a miminkem). Majitelka podnájmu je ráda, že nemusí shánět nové nájemníky a my že máme bydlení.

V RL samozřejmě přítel je, i malá se bude rovnou jmenovat po něm, ať potom nemusíme řešit změnu jména, po svatbě.

A brát se v době těhotenství nechceme, přeci jen si chceme naplno svatbu užít, tak nevidím nic špatného na tom, když se vezmeme po tom, kdy odstavím malou. Je přeci jedno, jestli to bude za půl roku, nebo za dva roky.

• Citovat
  • Nahlásit
Doe_Jane
23.5.18 13:54
@elinka90 píše:
Ty jsi hrozne negativni clovek.

Jinak se bude muset dokladat i jeho prijem Kamaradka brala prispevek na bydleni a na urade nemusela dokladat priteluv plat. Stacilo, ze bydlel jinde.

Příspěvek upraven 23.05.18 v 13:53

v čem jsem negativní?
u příspěvku na bydlení to je něco úplně jiného

• Citovat
  • Nahlásit
3119
@Anonymní píše:
Ne, nevyhovuje nám to. Ale prostě bydlím v mini-garsonce (21m2), kde budu ráda, když se otočím já s miminkem. Přítel bydlí ve stejném městě, řešíme stěhování, jeho bratr staví dům, nyní bydlí ve větším podnájmu a za cca třičtvrtě roku se bude stěhovat už do toho domu a s majitelkou podnájmu je už sepsána dohoda, že v podnájmu budeme pokračovat my (já s přítelem a miminkem). Majitelka podnájmu je ráda, že nemusí shánět nové nájemníky a my že máme bydlení.

V RL samozřejmě přítel je, i malá se bude rovnou jmenovat po něm, ať potom nemusíme řešit změnu jména, po svatbě.

A brát se v době těhotenství nechceme, přeci jen si chceme naplno svatbu užít, tak nevidím nic špatného na tom, když se vezmeme po tom, kdy odstavím malou. Je přeci jedno, jestli to bude za půl roku, nebo za dva roky.

Ji se vubec neospravedlnuj. Kritizuje tu naprosto vsechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7282
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, jak je to s porodným a následně přídavky pro nevdanou matku. S přítelem bydlíme každý v jiném bytě (ne kvůli dávkám, ale kvůli velikosti bytu, plánujeme se sestěhovat tak za půl roku po narození miminka). Zatím nejsme sezdaní, opět svatba je v plánu, ale s tou chceme ještě počkat až nebudu kojit :lol:. Prostě miminko přišlo tak nějak dřív, neplánovaně, než jsme stihli tyto kroky :oops:.

Přítel samozřejmě bude zapsaný v rodném listu, na matrice pro uznání otcovství jsme už byli. Ale chtěla bych se zeptat, jak se to řeší na dávkách státní sociální podpory v tomto případě (o nic jiného žádat nebudu, jen porodné a přídavky). Budu muset dokládat jeho příjem? Nebo budu posuzovaná jako samožadatelka? A nebude chtít někdo po příteli oficiální výživné, třeba stanovené soudem?

Děkuji

Porodné dostaneš pokud tvůj přítel má maly plat ale do toho se vejde málokdo…jeho příjem v každém případě musíš dokládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3119
23.5.18 13:55
@Doe_Jane píše:
v čem jsem negativní?
u příspěvku na bydlení to je něco úplně jiného

Videla jsem te ve vicech diskuzich a dokazes lidi jen kritizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
23.5.18 13:55
@Anonymní píše:

A brát se v době těhotenství nechceme, přeci jen si chceme naplno svatbu užít, tak nevidím nic špatného na tom, když se vezmeme po tom, kdy odstavím malou. Je přeci jedno, jestli to bude za půl roku, nebo za dva roky.

na tom taky nevidím nic špatného že se vezmete až potom, ale to bydlení by mi teda dost vadilo, takhle bych si rodinu nepředstavovala, měli jste na to 9 měsíců, nějak to vyřešit… ale tak nějak to dopadne, ale peníze ať ti normálně dává aspoň, na žádné zvláštní dávky kromě toho na bydlení nárok mít nebudeš

• Citovat
  • Nahlásit
Doe_Jane
23.5.18 13:56
@elinka90 píše:
Videla jsem te ve vicech diskuzich a dokazes lidi jen kritizovat.

co konkrétně kritizuju? jsem se ptala zakladatelky a ne tebe

• Citovat
  • Nahlásit
Doe_Jane
23.5.18 13:56
@elinka90 píše:
Ji se vubec neospravedlnuj. Kritizuje tu naprosto vsechny.

počkej až začnu u tebe :P

• Citovat
  • Nahlásit
3119
23.5.18 14:06
@Doe_Jane píše:
počkej až začnu u tebe :P

To samozrejme muzes. Je to asi tvuj styl zivota. Tve komentare hledat momentalne nehodlam. Ale uz v pondeli ti to nekdo vycital. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.18 14:06

Já ale ani žádné jiné dávky nechci, ptala jsem se jenom na přídavky a porodné. Doteď nic nepobírám, zatím ještě dva měsíce budu pracovat (jestli mi to dovolí zdravotní stav), pak budu normálně na mateřské a pak rodičáku. Teda pokud se rodičák počítá jako dávka, tak ano, ten mít budu, na 3 roky.

Nám přišlo zbytečné se během těhotenství stěhovat, když jsme věděli, že za pár měsíců se budeme stěhovat znova. Bratr přítele je v moc hezkém podnájmu a proto jsme nehledali nic jiného. Jo a neměli jsme na to 9 měsíců, ale zatím jenom 5, v podstatě ještě míň, než jsem zjistila, že jsem těhotná :andel:. Ano, šlo to řešit i jinak, třeba potratem. Ale to přeci není řešení.

Nevím proč by mi peníze nedával, kupujeme teď věci společně, máme asi většinu výbavičky na malou buď už doma, nebo rezervovanou v obchodě (kočárek). Opravdu nehodlám chodit po jiných dávkách a hledat co kde dostanu, ani to neděláme proto, abych pobírala o něco víc. Když nebudu mít nárok na porodné nebo na přídavky, tak je prostě pobírat nebudu.

Jen mě zajímalo jak je to s dokládáním příjmu a případným soudem. Protože samozřejmě bych nechtěla, aby přítel musel kvůli tomu k soudu, kde by se přiznávalo výživné, to radši oželíme ty přídavky.

• Citovat
  • Nahlásit
Doe_Jane
23.5.18 14:07
@elinka90 píše:
To samozrejme muzes. Je to asi tvuj styl zivota. Tve komentare hledat momentalne nehodlam. Ale uz v pondeli ti to nekdo vycital. :roll:

každý den mi to někdo vyčítá :mrgreen: chudáci, se sesypou z komentáře na netu…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama