Přídavky na 2 děti

Anonymní
28.7.21 08:10

Přídavky na 2 děti

Dobrý den,
chtěla bych si zažádat o přídavky na 2 děti, zahrnuje se tam i příjem mého přítele (není otcem děti a nemá u mě trvale bydliště, i když hodně času tráví u mě, vlastně pořád když není v práci a čekáme mimi :)
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9724
28.7.21 08:25

Nejvýhodnější by bylo, když se vezmete a ofiko budete spolu bydlet a on si všechny 3 děti dá do daní. Tam to je 5447,– měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5814
28.7.21 08:28
@Cenarius píše:
Nejvýhodnější by bylo, když se vezmete a ofiko budete spolu bydlet a on si všechny 3 děti dá do daní. Tam to je 5447,– měsíčně.

On si může dát ulevu na daní i když děti nejsou jeho? Já myslela že to jde jen na vlastní děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78148
28.7.21 08:33
@Veru1987 píše:
On si může dát ulevu na daní i když děti nejsou jeho? Já myslela že to jde jen na vlastní děti.

Manžel může na děti manželky, proto tam byla ta věta, že se mají vzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7537
28.7.21 08:34

@Veru1987 Pokud jste mnaželé může mít slevu i na nevlastní dítě v případě že spolu žijí. Pokud manželé nejsou a i když spolu žijí a dítě není jeho slevu uplatnovat nelze. Ale nemůže ji uplatnovat ani bio otec pokud má dítě ve výhradní péči matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
28.7.21 09:17
@Anonymní píše:
Dobrý den,
chtěla bych si zažádat o přídavky na 2 děti, zahrnuje se tam i příjem mého přítele (není otcem děti a nemá u mě trvale bydliště, i když hodně času tráví u mě, vlastně pořád když není v práci a čekáme mimi :)
Děkuji

Spíš než přídavky bych opravdu řešila odečty z daní. Do nároku na přídavky se počítají příjmy všech členů domácnosti a těžko budeš někde vysvětlovat, že máš s chlapem novorozence a nebydlí s vámi. To si jen koledujes o to, že tě dřív nebo později někdo praskne a budeš muset vše vracet a ještě s úroky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5814
28.7.21 09:20

@j.a.n.i1 @ludmilaadamkova tak děkuji za vysvětlení, myslela jsem že jen na své děti. Pořád se člověk učí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5462
28.7.21 09:22

Plus když se vezmete tak nejen děti do dani, ale i manželka v ročním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32476
28.7.21 09:49

A může si otec odečíst daně na dítě, které je jeho, žijí s přítelkyní, ale nejsou manželé? A tu přítelkyni si odečíst nemůže, když spolu žijí, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78148
28.7.21 10:08

@vokishka Tak logicky, svoje dítě, se kterým žije ve společné domácnosti si odečíst může a je úplně jedno, zda žije nebo nežije s jeho matkou, podstatné je, zda žije s dítětem (v případě střídavé či společné péče se taky bere, že s dítkem žijí oba). A přítelkyni si odečíst nemůže, neb žádná taková sleva neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32476
28.7.21 10:12
@j.a.n.i1 píše:
@vokishka Tak logicky, svoje dítě, se kterým žije ve společné domácnosti si odečíst může a je úplně jedno, zda žije nebo nežije s jeho matkou, podstatné je, zda žije s dítětem (v případě střídavé či společné péče se taky bere, že s dítkem žijí oba). A přítelkyni si odečíst nemůže, neb žádná taková sleva neexistuje.

díky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25839
28.7.21 10:50
@vokishka píše:
díky :lol:

Já chtěla v práci slevu na kocoury, a neprošlo mi to. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
28.7.21 12:08
@Náměsíčná píše:
Plus když se vezmete tak nejen děti do dani, ale i manželka v ročním.

Vidíš, na slevu na manželku jsem úplně zapomněl. Takže to je plus dalších 2070,– měsíčně (lze ale uplatnit jen v ročním zúčtování za celý rok). Takže pro zakladatelku, tento přístup je o hodně finančně výhodnější, než chtít brát přídavky apod. Ale je tam ta podmínka, ze chlap musí chodit do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7537
28.7.21 13:45

@Cenarius Ano proto je například výhodné manželství muž si může uplatnit slevu na manželku a vyženné dítě. V případě že je žena na mateřské doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
28.7.21 13:54
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Děkuji

Tak pokud čekáš mimčo tak to asi budeš muset přiznat partnera. Najdi si kalkulačku a zadej příjmy, vyskočí ti jestli máš nárok. Taky záleží na tom jaké má tvůj přítel příjmy. Pokud nad 30000 tisíc tak bych žádost nepodávala. A ostatní mají pravdu že když se vezmete partner bude mít odpisy na děti a slevu na manželku pokud nemáš v tom rozhodném roce příjem vyšší jak 68000 za rok. Do příjmu se počítá mateřská, příjmy v práci, nepočítá se rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat