Přídavky na bydlení při nemocenské

30
10.2.21 20:04

Přídavky na bydlení při nemocenské

Zdravím všechny.. chtěla jsem se jen optat na přídavky na bydlení. Jsem normálně pracující a nikdy jsem si o žádné dávky nežádala, ale momentálně sem měla vážný úraz, sem po dvou operacích a návrat do práce je tedy v nedohlednu :,( proto bych se chtěla optat jestli je možné si dočasně zažádat o tyto přídavky, nebo budu odkázána jen na tu nemocenskou dávku, která mi vychází na cca 10000 měsíčně a já žijí s dětmi v pronájmu o nákladech 12000 jen za užívání bytu..je tu někdo kdo by poradil??za každou radu budu vděčná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1445
10.2.21 20:12

Musis mit v byte trvale bydliste. Pak potrebujes potvrzeni o prijmech, pripadne o prijmech partnera, pokud s vami zije. Musis mit deti sverene do pece, mit rozsudek a vymerene alimenty. Pak muzes zadat o prispevek na bydleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
10.2.21 20:34

Pokud jsi s dětmi sama, budeš mít nejspíš nárok i na dávky hmotné nouze. Tyto dávky rychleji reagují na pokles příjmů. Jejich posuzování je ale přísné (kontrolují se úspory, majetek). Dávky státní sociální podpory - přídavky na děti a příspěvek na bydlení se vypočítávají z příjmů za předchozí čtvrtletí. Na příspěvek na bydlení už není potřeba mít v bytě trvalý pobyt. Je ale potřeba mít nájemní smlouvu uzavřenou přímo s majitelem bytu, nemůže to být podnájemní smlouva (takže nemůžeš být v nájmu ani v družstevním bytě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2511
10.2.21 20:42

Základ.. Nájemní smlouva… Pokud jsi sama s dětmi.. hodně ti to uleví pokud ne a máte nízké příjmy i tak každá koruna dobrá. Zajít na úřad poradí ti… nebo formulář si můžeš najít a vytisknout i na internetu…co se týče příspěvku hmotné nouze…jednou jsem v té nouzi byla a když na mě vybalili ten arch co musím vyplnit…s tím že dostanu asi tisícovku.. zdrhla jsem.. 👍 nejsem žádný poděl aby si někdo tady nemyslel…kdyby jsi potřebovala poradit klidně napiš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat