Přídavky na děti a čistá mzda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mishell
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 21.12.17 10:54
Přídavky na děti a čistá mzda

Zdravím, chtěla bych se zeptat ohledně přídavků na děti a třeba i příspěvku na bydlení. Jak se u těchto dávek počítá čistá mzda? Švagrová nám říkala, že se u těchto dávek do rozhodující čisté mzdy nezapočítává daňová sleva na dítě, kterou má manžel ve výplatě. Je to tak nebo se počítá celkový čistý příjem včetně slev na děti?

Přečtěte si článek: Přídavky na děti 2018: Vše přehledně a jasně

Reakce:
BukajAktobos
Kecalka 322 příspěvků 21.12.17 11:10

Docela by mě to zajímalo. Sestra žádala o příspěvek na bydlení a jelikož ji za loňský rok vraceli nějaké peníze na daních, ty se ji započetly jako příjem a úměrně tomu ponížili první výplatu příspěvku.
Tipoval bych tedy, že i slevy na děti se toho týkají.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 21.12.17 12:05

Ne daňové bonusy se nezapocitavaji, ale daňové „vratky“ jednou za rok ano. Ptala jsem se na to.

Mishell
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 21.12.17 12:11
@Jana206 píše:
Ne daňové bonusy se nezapocitavaji, ale daňové „vratky“ jednou za rok ano. Ptala jsem se na to.

A týká se to jak přídávků na děti tak příspěvku na bydlení nebo jak?

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 21.12.17 12:15

@Mishell u pridavku na deti, co jsem psala. U příspěvku na bydleni se zapocitavaji jednorazove danove vratky a danovy bonus ve vyplate nevím.

Mishell
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 21.12.17 12:18

@Jana206 Takže chápu dobře že u přídavků na děti i ted co zavedli nově že se počítají na přídavky příjmy za poslední 3 měsíce. Když manžel bere se slevou na děti 22500kč a bez nich to dělá 19500kč tak budou počítat jen těch 19500kč?

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 21.12.17 12:21

@Mishell Me to tak na úřadě rekly nezávisle na sobě dvě pracovnice :nevim: Tak snad ano.

Mishell
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 21.12.17 12:26

@Jana206 No tak si to zjistíme přímo na úřadě, chtěla jsem zatím vědět jen informativně protože mě to přišlo divné když mi to švagrová říkala..žádali by jsme stejně až příští rok na jaře..tak mockrát děkuji za info ;-)

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 04.05.18 22:21

Obnovuji diskusi.
Nevite, prosim, jak to tedy je teď? Pocita se mzda tedy s těmi bonusy na dety nebo bez nich? Pokud je tedy napr plat se slevou na deti cca 17500 a bez ni 14 tis, tak jaka mzda se bude brat v potaz?

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5582 příspěvků 04.05.18 23:40

@lísteček1 Do příjmů se nepočítá ta část daňového zvýhodnění na dítě, která byla vyplacena ve formě daňového bonusu. Ale pokud bylo zvýhodnění uplatněno ve formě slevy na dani nebo část ve formě slevy na dani (a část formou bonusu), tak ta sleva je zohledněna v čisté mzdě a to se tam normálně počítá.

ilush
Povídálka 11 příspěvků 52 inzerátů 04.05.18 23:56

.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >