Přídavky na děti a příspěvek na bydlení

Anonymní
15.9.19 11:11

Přídavky na děti a příspěvek na bydlení

Ahoj. Prosím koho mé dotazy pobouří, ať nereaguje. Chodím do práce, plat cca 13 čistého. Děti dvě a chlap trvale hlášen jinde, ale jinak jsme spolu.Chci žádat přídavky na děti nebo přísp. na bydlení. Může mi tu prosím někdo spočítat, jestli dosáhnu na přídavky? jedno dítě je v první třídě druhé ve školce. Já čistého 13 a chlap 21 tisíc. Kolegyně v práci je bere, přitom má 18 čistého a chlap má pěkné peníze :nevim: a na to bydlení taky nevím jestli má smysl žádat. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.9.19 11:18

Ahoj, pokud je hlášeny jinde(trvalý pobyt), tak je vyloučen ze společně posuzovanych osob a ty nárok mít budeš :) Snad se na tebe nesleti jako banda slepic ;)

• Nahlásit
  • Citovat
10285
15.9.19 11:23

Na netu jsou kalkulačky, tam si to můžeš vypočítat…ale asi po tobě budou chtít kolik ti chlap přispívá na děti nebo kolik máš soudně dané alimenty, když spolu nebydlíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.19 11:24

Ahoj,
posílám kalkulačku nároku na přídavky na děti, myslím, že nárok nemáš. Počítají se příjmy všech co žijou ve společné domácnosti

https://www.penize.cz/…avky-na-dite#…

Jinak se do toho příjmu započítává i sleva na daních na děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10285
@Anonymní píše:
Ahoj, pokud je hlášeny jinde(trvalý pobyt), tak je vyloučen ze společně posuzovanych osob a ty nárok mít budeš :) Snad se na tebe nesleti jako banda slepic ;)

přijde ti, že když někdo podvádí, tak je to v pořádku? a když se to někomu nelíbí, tak je slepice? :think: tak když už chci dělat něco, co nemám, nepíšu to veřejně, ale jsem schopná si to vygooglit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232

A od kdy to tak je? U nás byl teda chlap posuzovaný společně i když měl bydliště jinde jelikož byl normálně v RL dcery a žádost jsme tehdy zkoušeli podat ale s platem chlapa teda nedostali nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3407
15.9.19 11:26

Nejspíše na PnB dosáhneš - dle stávajího zákona.
Můžeš si to předběžně prověřit přes různé kalkulačky na netu, my neznáme tvé náklady na bydlení. https://portal.mpsv.cz/soc/poradce

Chystá se ale změna - doufám:
Do okruhu osob, které dávku dostávají, se v budoucnu budou počítat všichni lidé, kteří v bytě žijí. „Opatření by omezilo zejména fiktivní rozestěhovávání rodin, kdy výdělečně činný člen rodiny je trvale hlášen v jiném bytě či na ohlašovně obecního úřadu, a zbytek rodiny (zpravidla nevýdělečná matka s dětmi) tak dosáhne na příspěvek na bydlení,“ uvádí ministerstvo.
https://www.tyden.cz/…_480270.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3633
15.9.19 11:46

@Monchichik v cem. podvadi? Toze ma chlap TB jinde neni prece podvod, nevis duvod proc to tak je. A pani v nicem nepodvadi, neni to jeji problem ze je to takhle blve nastaveny, ze urady nezajima kdo tam skutecne bydli, ale jen to kdo tam ma TB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 13:00

@Monchichik Tohle ale podvod není :palec: :think: Já sama s chlapem dosáhla na porodne na první dítě, protože máme insolvenci, taky podvod? Když už je to tak nastavene, tak proč toho nevyužít, když to jde :think: A člověk, který napíše, že by to neudělal kecá, každý by to čerpal :D

• Nahlásit
  • Citovat
7997
15.9.19 13:10
@Anonymní píše:
@Monchichik Tohle ale podvod není :palec: :think: Já sama s chlapem dosáhla na porodne na první dítě, protože máme insolvenci, taky podvod? Když už je to tak nastavene, tak proč toho nevyužít, když to jde :think: A člověk, který napíše, že by to neudělal kecá, každý by to čerpal :D

Nikoliv, já např. měla skoro celý jeden rodičák psané trvalé bydliště v bytě sama, manžel si nechával kvůli pracovním záležitostem původní a měnil ho až dodatečně. O příspěvek jsem zažádat nešla, protože morálně naprosto nesouhlasím s pravidly nastavení a rozhodně tento pseudosystém podporovat nehodlám. Kdybych šla na úřad s tím, že potřebuju jako ženská na rodičáku příspívat na bydlení, ve kterém sice bydlím s manželem, ale on je papírově hlášen jinde, tak odtamtud odcházím shrbená a mám pocit, že moje páteř se už nikdy nenarovná. Nehledě na to, že manžel by to taky nerozdýchal, měl by pocit, že snad neuživí svoji rodinu. Jsou i lidé, kteří nesosají zbytečně, pro ostatní jsme možná za hlupáky, ale můžeme se s klidným svědomím večer dívat do zrcadla a nezadlužovat naše děti víc, než je zdrávo (protože státní dluh nám může být u p.dele, ale naše děti s ním už třeba něco budou muset dělat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18449
15.9.19 14:02
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10285
15.9.19 14:34
@Anonymní píše:
@Monchichik Tohle ale podvod není :palec: :think: Já sama s chlapem dosáhla na porodne na první dítě, protože máme insolvenci, taky podvod? Když už je to tak nastavene, tak proč toho nevyužít, když to jde :think: A člověk, který napíše, že by to neudělal kecá, každý by to čerpal :D

Insolvence není jen podvod, to je zlodějina za bílého dne. Napůjčovat si peníze a pak být chudák, protože to nemám z čeho splácet? To jsme jako kde? Co si půjčím, to mám vrátit, tečka. Všechny dlužníky pokud nesplácí, tak pozavírat a museli by makat, dokud to nesplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 20:21

@Monchichik až na to, že za celých 5 let zaplatíme celou částku ;) A ty asi moc dobře víš, jak se člověk do dluhů dostane co?

• Nahlásit
  • Citovat
10285
16.9.19 07:04
@Anonymní píše:
@Monchichik až na to, že za celých 5 let zaplatíme celou částku ;) A ty asi moc dobře víš, jak se člověk do dluhů dostane co?

Pokud zaplatíte celou částku, je to v pořádku. Ale to jste jedni z mála. A jak se člověk dostane do dluhů je mi celkem jedno, dluhy se prostě mají splatit. S čím nesouhlasím, jsou nehorázné úroky a vše kolem, co se na to nabalí. Ale základ a minimální úrok prostě splatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama