Přídavky na děti - snížení částky rodičáku?

13
14.4.21 12:23

Přídavky na děti - snížení částky rodičáku?

Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek,
manžel pracuje jako zaměstnanec.
Počítala jsem si jestli budeme mít nárok na přídavky na děti a ty bychom měli jen kdybych si ten rodičák snížila na nějaké skoro minimum.
Když to tak udělám, tak nám to pak výjde.
Bude se to brát, že jsem to udělala schválně abych ty příspěvky dostala a budu to muset třeba pak vracet?
Vyzná se v tom někdo?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1103
14.4.21 12:36

Minimální rodičovský příspěvek je 50 korun, ale to bys nestihla příspěvek vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8100
14.4.21 12:42

Neberou na posuzování nějaký průměr? To by tak mohl každej vybrat co nejvíc na začátku a pak si nechat posílat 50 kč a chodit pro přídavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7862
14.4.21 12:45

@panda03 a tak záleží jak moc si ten rodicak musíš snížit, abys jej vůbec vybrala. Abys nakonec neměla měsíčně ještě míň a na konci ti propadly peníze z rodicaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3800
14.4.21 12:52

Nevím, kolik máš tedy děti. Ale to jako skrz 500 nebo kolik to je teď, se ti vyplatí dělat takové harakiri? Jinak si můžeš každé 3 měsíce měnit výši rodičáku, tak asi jim to tam bude jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9300
14.4.21 13:06

Nijak to zkoumat nebudou, je tvoje věc, jak si to nastavíš, jen počítej s tím, že se rodičák počítá do toho měsíce, ve kterém ti ho vyplatí, ne jako u mzdy, která se počítá do toho měsíce, za který náleží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
14.4.21 13:10

A to se ti vyplatí? Natahovat rodicak na nějaké mini částky, abys dostala 500 přídavek? Nebudeš pak mít ve finále menší měsíční příjem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
15.4.21 03:00

Jedna moje známá si rodičák snížila na 4 tisíce měsíčně, aby mohla pobírat přídavky ve výši 3330 kč, má 4 děti a z toho jedno postižené a po půl roce zjistila, že by mohla o hodně peněz z rodičáku přijít, nestihla by to vybrat, tak si to zase zvýšila na 10 tisíc měsíčně a přídavky nebere. Nepobírala ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
15.4.21 10:13

Spočítané to mám, vím, že na Vánoce bude mít manžel prémie a proto to na to čtvrtletí zase zvýším.
Ale jde mim o to, jestli to tak můžu dělat ikdyž to bude jasné, že k vůli přídavkám na děti? Ty jsou teď 800Kč na dítě.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
18.4.21 15:37

Chtěla bych i ještě vědět, jestli o ty přídavky může žádat manžel nebo to musím jen já? On by to totiž vyřídil snadněji než já, když jsem pořád s dětma. Nebo jestli může žádat za mě?
Děkuji vám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7862
18.4.21 16:17

@panda03 podle mě je to jedno, děti i domácnost jsou stejny

Každopádně se bere předchozí čtvrtletí. Takže teďka v dubnu musíš snížit RP a žádat o přídavky na děti můžeš až v cervenci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
20.4.21 12:38

@Cenarius Takže stačí když si manžel nechá v červenci vypsat příjem za 4,5,6 měsíce od zaměstnavatele a podá žádost? Nebo budu muset i já dokládat příjem, když ho na ÚP vidí?
Jde nám o to jak o to co nejjednodušeji požádat.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
26.4.21 11:38

Můžete mi ještě poradit v případě, že by manžel podnikal při práci a měl nějaké příjmy i z akcií a fondů, jak se to čtvrtletně dokazuje? Nevím, kde by sehnal nějaké potvrzení.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
26.4.21 11:39

Můžete mi ještě poradit v případě, že by manžel podnikal při práci a měl nějaké příjmy i z akcií a fondů, jak se to čtvrtletně dokazuje? Nevím, kde by sehnal nějaké potvrzení.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat