Přídavky na dítě a příspěvek na bydlení

400
17.5.21 20:03

Přídavky na dítě a příspěvek na bydlení

Hezký večer, chtěla bych se zeptat..chtěla bych si zažádat o přídavky na dítě a příspěvek na bydlení. Bydlím v domácnosti se synem, který studuje a se synem, který pracuje, takže vydělává. Musím do žádosti o přídavku na dítě uvést i druhého syna a jeho příjem? Stejně je to i s příspěvkem na bydlení? A musí se uvádět i takový příjem, kdy mi občas ex pošle nějakou částku z vyplácení sjm? Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18872
17.5.21 20:17

Počítají se příjmy všech osob v bytě bydlících…takže samozřejmě i příjem vydělávajícího syna…a to vyplácení nevím…řekla bych, že ho musíš taky uvést, je to pro tebe příjem…ale zeptej se raději na úřadě…pro přídavky se bral jen příjem rodičů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
17.5.21 20:20

@Monchichik A to myslíš, jak u přídavku na dítě, tak i u příspěvku na bydlení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32213
17.5.21 20:22
@maluvka píše:
Hezký večer, chtěla bych se zeptat..chtěla bych si zažádat o přídavky na dítě a příspěvek na bydlení. Bydlím v domácnosti se synem, který studuje a se synem, který pracuje, takže vydělává. Musím do žádosti o přídavku na dítě uvést i druhého syna a jeho příjem? Stejně je to i s příspěvkem na bydlení? A musí se uvádět i takový příjem, kdy mi občas ex pošle nějakou částku z vyplácení sjm? Moc děkuji

Uvádí se příjmy všech osob, které žijí ve společné domácnosti.

A Ty nechodíš do práce?
Dnes už na to málokdo dosáhne, jestli máš příjem a syn taky, tak to asi těžko dopadne, na netu jsou kalkulačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18872
17.5.21 20:24

@maluvka ne, jen u přídavku na dítě…u příspěvku na bydlení se počítá právě ten příjem všech osob bydlících v bytě…podívej se na stránky ministerstva práce…
tady máš přídavky :https://www.mpsv.cz/…avek-na-dite
tady příspěvek na bydlení :https://www.mpsv.cz/…k-na-bydleni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
22.5.21 06:56

@maluvka teď jsem to vyřizovala na začátku roku. Na přídavek na dítě se posuzuje pouze příjem rodičů. Takže pokud máš uvedeného otce v rodném listě nezletilého dítěte. A u příspěvku na bydlení se pozusuje příjem všech členů domácnosti. Takže i vydělávajícího syna. Dokonce jsem musela podepsat prohlášení, že můj roční syn nevydělává :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat