Přídavky na dítě od července 2022

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.7.22 21:56

Přídavky na dítě od července 2022

Ahoj, muj dotaz zní… Od července 2022 se zvýšilo životní minimum, nám konkrétně (2 dospělý, 1 dítě do 6 let) vychází 3,4 násobek 35 500 Kč (cca)… Tuto maximální výši příjmu má splňovat výše příjmů za 2. čtvrtletí roku 2022 (takže mohu žádat teď) nebo až 3. Čtvrtletí 2022 (žádat bych tedy mohla až v říjnu?)
Doufám, že jsem to napsala nějak srozumitelně :lol: (jde mi o to, že mám brigádu teď domluvenou a za 3. Čtvrtletí už bychom tu hranici přesáhli :roll: )
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34526
1.7.22 23:13

Platí to od 1.4., takže můžeš žádat teď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
2.7.22 12:03

@stinga děkuji a nevíš zdali by uznali i 3 zpětně s tím, že 1. Čtvrtletí by bylo v tom limitu jen teď po tom zvýšení? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
2.7.22 13:33
@Dee0102 píše:
@stinga děkuji a nevíš zdali by uznali i 3 zpětně s tím, že 1. Čtvrtletí by bylo v tom limitu jen teď po tom zvýšení? Děkuji :kytka:

počkej, tohle jsem nepobrala :nevim:
za 1. čtvrtletí byste museli splňovat ty příjmy, jaké platily v 1. čtvrtletí,
mně to teď také vyjde na přídavky za 2. čtvrtletí, takže budu žádat až mi dojde červnová výplata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
2.7.22 14:40

@stinga :lol: no těžko se to vysvětluje… Ještě teď si říkám, tys psala od 1.4. že to platí… To sice jo, ale to nám nevyšlo, nam vychází až ten znovu zvýšený limit teď od 1.7… Tak nevím jestli to nebude platit až u příjmů červenec, srpen, září- a tím pádem až v říjnu bych měla nárok a ne teď 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
2.7.22 15:54

Holky, nevíte jestli se do příjmu počítá i brigáda studenta? Dcera 18 let začala od června příležitostně chodit na brigádu a ted nevím, jestli se její příjem počítá do celkového příjmu. Na netu jsem to nenašla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
2.7.22 15:57
@Dee0102 píše:
@stinga :lol: no těžko se to vysvětluje… Ještě teď si říkám, tys psala od 1.4. že to platí… To sice jo, ale to nám nevyšlo, nam vychází až ten znovu zvýšený limit teď od 1.7… Tak nevím jestli to nebude platit až u příjmů červenec, srpen, září- a tím pádem až v říjnu bych měla nárok a ne teď 8o

nové vyšší příjmy platí od 1.4. a žádá se od 1.7..
a ty už teď víš, jaké přesně příjmy budete mít červenec, srpen, září?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
2.7.22 16:14

@stinga přibližně tuším, rodičák si určují sama, výplata přítele je furt stejná, takže právě to co se teď zvýšilo minimum od 1.7. na těch (pro nás) 35 500,– tak to už přesáhneme za ten červenec, srpen, září… Ale teď jsem měla za duben, květen, červen nižší částku u rodicaku, tak uvidíme… Zas to zkusím, když to nevyjde, tak už na to kašlu :lol: lepší mít brigádu, kde tisícovku mám za 1-2 dny :D stejně ty jejich limity věčně nesplňuje mě :lol: tak děkuji za odpovědi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41419
2.7.22 17:21
@Peggi píše:
Holky, nevíte jestli se do příjmu počítá i brigáda studenta? Dcera 18 let začala od června příležitostně chodit na brigádu a ted nevím, jestli se její příjem počítá do celkového příjmu. Na netu jsem to nenašla

ano, počítá se vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
2.7.22 23:31
@Peggi píše:

Brigáda studentů se do příjmu nepočítá novelizaci zákona tuším od 1.7.2021

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41419
3.7.22 06:39
@majo78 píše:
Brigáda studentů se do příjmu nepočítá novelizaci zákona tuším od 1.7.2021

Tak jsem si to našla a je to tak. Je to tak lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
3.7.22 08:38
@vokishka píše:
ano, počítá se vše

U něčeho se brigáda studenta nezapočítává do rozhodných příjmů. Třeba u příspěvku na bydlení. U přídavku na děti nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
3.7.22 12:33

Holky muzu se zeptat.Mam RD, ale jeste mi z prace proplaceli dovolenou, psala jsem si, aby mi poslali papir z prace.Je to tak spravne, ze? Oni mi to musi dat, abych si mohla zazadat. Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
3.7.22 13:48

Děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JaHuDk
12.7.22 17:07

Dotaz

Ahoj, dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, máme syna, který se narodil v únoru 2022. A chtěla bych si zažádat o přídavek na dítě. Pokud bych chtěla přídavek čerpat od 1.7.2022 tak musím podat příjem přítele za 2. čtvrtletí? A musím pak podávat přítelovo příjem každé 3 měsíce a žádat o přídavek znovu? Zkoušel jste už někdo prosím žádat o dávku přes internet? ID mám. Nikdy jsme žádné dávky nepobírali, takže tohle je vše poprvé. Mockrát děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat