Přídavky na dítě v Rakousku, když spolu rodiče nežijí

Anonymní
14.6.21 10:48

Pridavky na dite v rakousku, kdyz spolu rodice neziji

Dobryd den / ahoj.

Mam takovy dotaz, mozna jste se s tim nekdo setkal. Jak je to s pridavky na dite v Rakousku, kdyz spolu rodice ditete neziji?
Dcera ma trvale bydliste semnou a otec nas v novem dome, ktery jsme spolu staveli nechce. Zacal, ale pracovat v rakousku a prijde mi nefer aby dostaval pridavky na dite on kdyz ho vidi 1-2× tydne a vubec ho nemrzi, ze s nami neni.
Chtela jsem se zeptat, za jakych podminek je narok na pridavky? Musi byt spolecna domacnost nebo ma narok jen maminka? Nebo narok nezicich spolu vubec neni?

Dekuji za rady! :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
14.6.21 10:58

Ahoj, zrovna teď jsme to vyřizovali, manžel pracuje v Rakousku. Nárok na přídavky na dítě má pracující rodič v Rakousku, chtějí doklad o společném bydlení rodiče a dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 11:00

@pajka08 ahoj, takze musime bydlet ve spolecne domacnosti, jinak narok na pridavek neni? Chapu to dobre? :)

• Citovat
  • Nahlásit
44
14.6.21 11:01

No, vypadá to ze ano, manžel musel dokládat ze má s dcerou stejne bydliště

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 11:09

@pajka08 aha, tak moc dekuji! 😊

• Citovat
  • Nahlásit
11495
14.6.21 11:15
@Anonymní píše:
Dobryd den / ahoj.

Mam takovy dotaz, mozna jste se s tim nekdo setkal. Jak je to s pridavky na dite v Rakousku, kdyz spolu rodice ditete neziji?
Dcera ma trvale bydliste semnou a otec nas v novem dome, ktery jsme spolu staveli nechce. Zacal, ale pracovat v rakousku a prijde mi nefer aby dostaval pridavky na dite on kdyz ho vidi 1-2× tydne a vubec ho nemrzi, ze s nami neni.
Chtela jsem se zeptat, za jakych podminek je narok na pridavky? Musi byt spolecna domacnost nebo ma narok jen maminka? Nebo narok nezicich spolu vubec neni?

Dobrej tatík teda 8o Ten dům je jen jeho?? Vyšachuje tě z baráku a ještě chce přídavky? Ty jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
14.6.21 11:19
@arinecka píše:
Dobrej tatík teda 8o Ten dům je jen jeho?? Vyšachuje tě z baráku a ještě chce přídavky? Ty jo.

Nevim jak v Rakousku, ale v Německu jsou pridavky rodiče, ne dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11495
14.6.21 11:22
@Oli.Lyon píše:
Nevim jak v Rakousku, ale v Německu jsou pridavky rodiče, ne dítěte.

Tak jasný, ale měl by to dostat rodič, co o dítě pečuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
14.6.21 11:25
@arinecka píše:
Tak jasný, ale měl by to dostat rodič, co o dítě pečuje.

Jsou to penize toho, kdo tam pracuje. Ze se rodiče dítěte neumi domluvit je další věc. „Mel by“ je možná lidsky logicky, ale ty penize jsou prostě jeho. :nevim:
Edit: manzel s nami nema trvalý pobyt, ale samo spolu žijeme, a pridavky normálně má na obě naše děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 11:31

@Oli.Lyon ale nezlobte se ja se ptam jak je to v Rakousku a ne v Nemecku. Dekuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
4026
14.6.21 11:33
@Anonymní píše:
@Oli.Lyon ale nezlobte se ja se ptam jak je to v Rakousku a ne v Nemecku. Dekuji :)

Ja vim, sorry ;)
Jinak existuji agentury, ktere pomahaji s urady v zahraničí. Tam to budou vedet na tuty a správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 11:34

@arinecka jeho chovani nekomentuju. Uz jsem se nazlobila dost. Tak prave proto me zajimalo jak to je, protoze kazdy rika neco jineho, ale jak pani psala vyse, tak je potreba trvale bydliste, tak jako v Cesku :) dekuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 11:34

@Oli.Lyon ano, vime o nich :) urcite se na ne obratim! Dekuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
3268
15.6.21 12:46

Známý to nedávno řešil a jelikož má dítě v péči matka, tak prý má nárok matka. Otec pracující v Rakousku jí to tedy musí nějak potvrdit/podepsat/schválit, to přesně nevím, ale on je právě chtěl posílat na svůj účet a říkal, že to nejde. Vyřizoval to přes nějakou poradkyni, co se tím zabývá. Zároveň probíhal soud o alimenty a o výši přídavku na dítě mu byly alimenty snížený. Takže matka má trochu víc než před tím a on platí o dost méně. Vcelku situace win win.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
8.7.21 09:26
@Anonymní píše:
Dobryd den / ahoj.

Ahoj. Nárok na přídavky máš ty, páč bydlíš s dítětem ve společné domácnosti a máš s ním trvalý pobyt. Já si též žádala o rakouské přídavky (jsme ale rozvedeni a děti v péči mám já).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat