Přídavky na dítě (vnuka) v Německu

Anonymní
12.4.21 16:21

Přídavky na dítě (vnuka) v Německu

Zdravím, bydlím s rodiči a můj otec mluvil s jeho účetní a ta mu říkala že pokud tedy bydlíme ve společné domácnosti tak má nárok brát přídavky (v Německu) i když je děda… Jsou domluvený na příští týden že si dají schůzku a řeknou si vše co k tomu bude potřeba atd… Jenže nemůžu vydržet :roll: :) a tady mi určitě někdo řekne co vše bude potřeba… Otec mého dítěte pracuje tak jestli bude potřeba i nějaké potvrzení i od něj? :think: mám hrůzu totiž jestli by s tím souhlasil a nezajímalo by ho to že by ty peníze stejně šli k malému :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26189
12.4.21 16:49

A proč ty přídavky nebereš ty? Jsi nezletilá, nebo co? Otec pracuje taky v Německu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28554
12.4.21 16:49
@pikola píše:
A proč ty přídavky nebereš ty? Jsi nezletilá, nebo co? Otec pracuje taky v Německu?

Tak já pochopila, že bydlí tady, jen děda dělá v Německu. Ale možná to špatně chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26189
12.4.21 16:53
@vokishka píše:
Tak já pochopila, že bydlí tady, jen děda dělá v Německu. Ale možná to špatně chápu.

Já pochopila, že všichni bydlí v Německu a otec dítě nevím kde :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18385
12.4.21 16:56

Od otce dítěte asi nebudeš potřebovat nic…odsud papír o tom, že nepobíráš přídavky u nás :
https://jakdonemecka.cz/…/kindergeld/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
12.4.21 19:00

Nerozumím situaci. Ale proč by měl děda brát přídavky na vnuka? Proč he nebereš ty? Možná se rozepiš, kdo kde s kým žije a kdepracuje. Protože takhle je v tom binec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1142
12.4.21 19:03
@Murka píše:
Nerozumím situaci. Ale proč by měl děda brát přídavky na vnuka? Proč he nebereš ty? Možná se rozepiš, kdo kde s kým žije a kdepracuje. Protože takhle je v tom binec.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18385
12.4.21 19:08

@Murka Pochopila jsem to tak, že děda dítěte dělá v Německu a dcera s dítětem bydlí u nich, takže splňují podmínku společné domácnosti a přídavky na vnuka děda pobírat může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 19:23

@Monchichik pochopila jste dobře… Bydlíme v cz a žiju s dítětem u mých rodičů děda dělá v Německu… Právě mu toto řekla účetní takže kdyby to nešlo tak mu to ani nejspíše neřekne :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2993
12.4.21 20:13

Děkuji za vysvětlení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18385
13.4.21 07:09
@Anonymní píše:
@Monchichik pochopila jste dobře… Bydlíme v cz a žiju s dítětem u mých rodičů děda dělá v Německu… Právě mu toto řekla účetní takže kdyby to nešlo tak mu to ani nejspíše neřekne :nevim:

no jde to…máš to i v tom odkazu, co jsem ti poslala…ale nevím, co vše je k tomu potřeba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
22.4.21 16:24

Pokud s tím chcete pomoc, klidně napište. Určitě to možné je, stačí vyplnit formuláře, vyběhat finančák, sociálku a úřad práce s papirama a 6 měsíců zpětné vám vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat