Přídavky z Německa rodiče spolu nežijí

Anonymní
9.9.21 11:54

Přídavky z Německa rodiče spolu nežijí

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli některá maminka neřešila přídavky z Německa když tam otec dítěte pracuje. My spolu nekomunikujeme takže pokud to půjde bez toho abych mu musela psát atd bude to fajn.
Jak to funguje? Jo je vše potřeba? Otec platí alimenty pravidelně to je jediné co pro dítě dělá. A známá mi právě říkala, že si můžu nějak zadat sama, ale když neznám firmu kde pracuje atd. Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
585
9.9.21 12:40
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli některá maminka neřešila přídavky z Německa když tam otec dítěte pracuje. My spolu nekomunikujeme takže pokud to půjde bez toho abych mu musela psát atd bude to fajn.
Jak to funguje? Jo je vše potřeba? Otec platí alimenty pravidelně to je jediné co pro dítě dělá. A známá mi právě říkala, že si můžu nějak zadat sama, ale když neznám firmu kde pracuje atd. Díky moc

pokud vim, tak chlap ma narok jen na rodicovsky prispevek a o ten se, tusim, musi zazadat co nejdrive po narozeni ditete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
9.9.21 12:44
@Anonymní píše:
Jak to funguje? Jo je vše potřeba? Otec platí alimenty pravidelně to je jediné co pro dítě dělá. A známá mi právě říkala, že si můžu nějak zadat sama, ale když neznám firmu kde pracuje atd. Díky moc

hele, tak jsem o tom našla něco víc:
https://jakdonemecka.cz/…/kindergeld/

Ale píšou tam tohle:

"O Kindergeld si může žádat rodič nebo zákonný zástupce (adoptivní rodič, nevlastní rodič, prarodič nebo pěstoun), který žije ve společné domácnosti s dítětem a který:

je přihlášený k pobytu v Německu,
má bydliště v jiné zemi, ale je v Německu registrován jako plátce daně bez omezení."

Vzhledem k tomu, že nejsi plátcem daně v DE, protože ty tam neděláš, tak pochybuji, že bys mohla žádat ty. Musí chlap. Navíc ty příspěvky stejně krátí, pokud pobíráš mateřskou v ČR a doplácí jen rozdíl, nedostávala bys celou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27347
9.9.21 13:41
@JitulkaJ píše:
hele, tak jsem o tom našla něco víc:
https://jakdonemecka.cz/…/kindergeld/

Ale píšou tam tohle:

"O Kindergeld si může žádat rodič nebo zákonný zástupce (adoptivní rodič, nevlastní rodič, prarodič nebo pěstoun), který žije ve společné domácnosti s dítětem a který:

je přihlášený k pobytu v Německu,
má bydliště v jiné zemi, ale je v Německu registrován jako plátce daně bez omezení."

Vzhledem k tomu, že nejsi plátcem daně v DE, protože ty tam neděláš, tak pochybuji, že bys mohla žádat ty. Musí chlap. Navíc ty příspěvky stejně krátí, pokud pobíráš mateřskou v ČR a doplácí jen rozdíl, nedostávala bys celou částku.

Radíš blbosti, Kindergeld není rodičovský příspěvek, ale přídavek na dítě a má na něj nárok každé dítě jehož řidič pracuje v Německu a pobírá ho ten, s kým dítě žije. A je až do 18 let minimálně.

Najdi si někoho, kdo se tím přímo zabývá a ten ti udělá žádost za poplatek pokud neumíš německy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 13:44

@pikola Německy fakt neumím. Myslíte že někdo jako na OSSZ u nás by věděl? Vůbec nevím kde koho hledat. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
27347
9.9.21 13:46
@Anonymní píše:
@pikola Německy fakt neumím. Myslíte že někdo jako na OSSZ u nás by věděl? Vůbec nevím kde koho hledat. Díky

Ne, myslím někoho kdo přímo vyřizuje německé daně a přídavky třeba pro pendlery. Většinou je to nějaká soukromá osoba nebo firma na ŽL.

Našla jsem třeba tohle https://tj-legal.cz/…deti-nemecko?… ale najdeš určitě další i na fb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11207
9.9.21 13:49

Můžeš být žadatelem ty, problém ale je, že musíš doložit a pravidelně dokládat jeho pracovní smlouvu. Takže bez spolupráce s ním to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
9.9.21 14:02
@pikola píše:
Radíš blbosti, Kindergeld není rodičovský příspěvek, ale přídavek na dítě a má na něj nárok každé dítě jehož řidič pracuje v Německu a pobírá ho ten, s kým dítě žije. A je až do 18 let minimálně.Najdi si někoho, kdo se tím přímo zabývá a ten ti udělá žádost za poplatek pokud neumíš německy.

o rodicovskem prispevku jsem se zminila v prvnim postu a vsechno je to popsane v tom odkazu, co posilam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat