Priessnitzův zábal. Jak dlouho?

2053
12.9.21 09:17

Priessnitzův zábal. Jak dlouho?

Syna začalo bolet v krku a mám podezření, že se mu rozjíždí angína. Dávám mu pastilky Halset a dala sem mu i zábal, ale každý píše jinou dobu po kterou by měl zábal na krku být. Někdo že 2 hodiny někdo jen dokud první vrstva namočená ve studené vodě neztepla. Je tu někdo kdo to dává pravidelně a poradil by mi? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25954
12.9.21 09:20

Já nikdy tyhle manévry s dětmi neprovozovala.Ony by se ani nenechaly.
Nejlepší na angínu je nasadit co nejdříve antibiotika, takže bych klidně sjela na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
12.9.21 09:25
@Svistice píše:
Já nikdy tyhle manévry s dětmi neprovozovala.Ony by se ani nenechaly.
Nejlepší na angínu je nasadit co nejdříve antibiotika, takže bych klidně sjela na pohotovost.

Děkuji za reakci. Ale ptám se někoho kdo s tím má zkušenosti. Pokud je tu šance, že mu můžu pomoct bez ATB když se mu nic ještě pořádně nerozjelo, tak to chci zkusit. Navíc píšu, že mám jen podezření. Nejsem si tím jistá. Takže nebudu hned lítat na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
12.9.21 09:40

Nechavam si ho cca půl hodky až hoďku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
12.9.21 09:51

Já sem si ho dávala i na dýl třeba celé dopoledne…nebo večer sem s ním usnula a měla ho až do rána..nevím jestli je to tak dobře ale v každém případě to vždycky pomohlo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
12.9.21 09:54
@Azeretereza píše:
Nechavam si ho cca půl hodky až hoďku.

Necelou hodinu ho syn měl. A jak často opakovat? Po 2 hodinách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
12.9.21 09:55

Tak sem teď procetla naše osetrovatelske standarty a měl by být dvě hoďky max 3…a 1× max 2× denně s rozestupem minimálně 4h ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
12.9.21 10:09

Přes den hodinku. Pak chvilku pauza a hned si udělám další. Dávám si ho i na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
12.9.21 10:31

Já si ho nechám, dokud nezteplá studená vrstva, pak chvíli počkám a udělám si nový

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
12.9.21 13:15
@PeBa12 píše:
Necelou hodinu ho syn měl. A jak často opakovat? Po 2 hodinách?

To asi ne. Jednou přes den a pak večer. Ale nejsem doktor a nějak extra na anginy a bolest v krku netrpím. Spíš to používám jako podpůrnou léčbu když už to nastane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat