Přihlížet při koupi bytu k blízkosti ZŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Krokod
Povídálka 20 příspěvků 10.02.19 08:24
Přihlížet při koupi bytu k blízkosti ZŠ?

Ahoj, inspirovala mě vedlejší diskuze, kde se řeší spadovost ZŠ. Chystáme se ke koupi bytu v Praze a napadá mě, jestli k blízkosti ZŠ přihlížet. My původně měli plán zaměřit se na západ Prahy, kde to známe a bydlelo se nám tam dobře. Vidím tam pozitivum mnoha parků, blízkosti k letišti…teď jsme se ale byli podívat na byt na Praze 8. Byt krásný, nejbližší okolí moc pěkné a klidné, relativně blízko do práce, a ZŠ, kterou bychom vybrali jen 1,5 km. Jenže na druhou stranu nejbližší metro je palmovka a tam to okolí prostě proti západu Prahy dost pokulhává. Navíc to tam znám jen trochu a obávám se, abychom pak nelitovali. Navíc dcera se narodí až teď za měsíc, tak mi na jednu stranu připadá bláznivé řešit už školu :D co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 10.02.19 08:27

Parky se Vam budou hodit ted. Zakladka pak. To bych zase moc neresila. Spiš jake mate sousedy.m na jakou svetovou stranu je byt orientován, velikost bytu, bezpecnost okolí, jak daleko do přírody, zacpy, kdyz chce clovek vyjet z Prahy, vzdalenost ke kamaradkám, a hlavne do zamestnani!!!

Sany80s
Kelišová 6809 příspěvků 10.02.19 08:32

No zš bych řešila jen v případě, kdy spádová je tak strašlivá, že dát do ní dítě, tak to ohrožuje jeho budoucnost a v dané chvíli i zdravý vývoj.
Jinak jsou důležitější ty věci, co psala @sediza .

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 10.02.19 08:40

A pak to dopadne jak u nás… Spadovka bude tak tragická, že děti nakonec odjíždějí do 1p km vzdálené…
Spis aby byla na cestě do práce. A to stejnak neodhadnes, kde budeš za 10 let. Na MHD jsou všechny. Tak aby ten kilak jen nebyl se dvěma prestupama. Jinak to druhá zvládne busem. A prvnaka stejnak nejspíš samotné ho nenechás.
A ráno podle pracovní doby, nevim, jak vy, ale u nás jsou takové fofry, že by jsme do školky odjížděli i 500m.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 08:45

Ještě také bych řešila parkování. ;) Teď kolegyně z 8 nebo 9 vyprávěly zajímavé historky. :lol: Jinak pokud je škola blízko, tak je to určitě do budoucna výhoda. Děti mohou přijít samy domů atd. Bydlíme na menším městě kousek za Prahou (Praha-západ), a tam zrovna toto hodně oceňuji. Děti si dojedou 2 stanice autobusem samy do školy, v docházkové vzdálenosti mají i kroužky. A hlavně koupě bytu je zapotřebí promyslet ze všech stran, je to investice na mnoho let, zvláště pokud si berete hypotéku.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 3453 příspěvků 10.02.19 09:19

Palmovku znám a je to to poslední místo v Praze, kde bych chtěla bydlet. Samý bezdomovec, odporné nádraží, špína… muj osobní názor teda. Sice se zvedá, ale pořád to tam je vidět. Šla bych na prahu západ a k zs přihlížela, tj pokud je tam nějaká hrozná, hledala bych o kus dál.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 09:28

Blízkost dobré školy (a popřípadě i školky, pokud chcete treba mezinárodní) je důležitá hlavně ze začátku, kdy musíte vozit. Potom cca od 3., 4. třídy v Praze už chodí děti samy. Na druhou stranu můžeš změnit názor na školu, než do ní dcera doroste.

My už od 2 let dováželi přes půl Prahy a teď jsme se rozhodli (děti na 1. stupni), že už toho máme dost a stěhujeme se ke škole. Dojíždění rujnuje celou rodinu. Ač rodilí Pražáci, kteří nikdy neuvažovali o stěhování mimo město, jdeme kvůli škole za Prahu. Nikde není psáno, že se zas časem nevrátíme.

ugluk
Hvězda diskuse 44645 příspěvků 10.02.19 09:30

No, my nakonec školu vybírali až v tom posledním roce, dlouho to vypadalo na spádovku s relativně solidní pověstí, ale nakonec jsme stejně zvolili jinou o kus dál. A za šest let se toho může změnit… P8 je hodně veliká, jsou oblasti, kde bych bydlela zfleku, ale třeba přímo na té Palmovce mi to moc baby friendly nepřijde. P-západ mám obecně radši, ale zas místo od místa. Posuzovala bych to jako celek (lokace, kvalita bytu…) a škola - pokud tam není jediná na kilometry široko daleko a s příšernou pověstí, tak bych k tomu šest let předem nepřihlížela.

Krokod
Povídálka 20 příspěvků 10.02.19 09:40

Děkuji moc za reakce. Ano, blízkost k zaměstnání je u toho bytu plus, garáž je k tomu, tak i parkování fajn. My tu ZŠ právě víc řešíme, protože malá je po otci Němka, a tak bychom rádi cesko německou školu, aby byla v kontaktu i s Němci. Navíc ta škola poskytuje i skolicku. A právě bychom nemuseli vozit přes půl Prahy. Na druhou stranu, jak píše #lalelale, tak mě odrazuje Palmovka a to množství nočních klubů a nonstopu kolem. Byt je sice tak 2 km odsad, ale tramvají člověk musí vždycky skrz.

zrcadlo
Kelišová 7224 příspěvků 10.02.19 09:44

Na školu nastoupí na dva roky jiný ředitel, odejde půlka učitelského sboru a do pěti let to může být nejhorší škola v okolí :nevim:
Ty se plánuješ po RD vracet do své původní práce? Bydlení bych vybírala tak, aby bylo blízko práce alespoň jednoho z vás a blízko školky (resp. aby na trase bydlení-práce byla MŠ). Na rodičáku oceníš, když manžel neztratí cestu do práce a z práce 2h času, po rodičovské zase oceníš, že když ti ze školky zavolají, že dítě úporně zvrací, nebudeš to mít z práce daleko. Hodně žen chce zkrátit úvazek se školkovým dítětem, a vzdálenost bydlení a školky od práce ti může udělat v pohodě i 0,2 úvazku rozdíl. Pokud plánujete druhé dítě v návaznosti na první, volila bych bydlení spíš blízko manželovy práce (pokud ji má stabilní a nehodlá pár let měnit), protože znám dost žen, které se pátý rok doma s dětmi psychicky hroutí, že se jejich manžel zase zasekl cestou z práce a jezdí hrozně pozdě. My z tohoto důvodu nešli do většího bytu (zůstali jsme v našem malém, ale manžel je do 10min. v práci, a teď když je dětem 5 a 3, tak je zpětně dost nadšený, že jednak odmítl povýšení a jednak jsme se nestěhovali, protože si opravdu děti jako malé užíval a mohl s nimi být dost).
Musíte si prostě rozmyslet životní styl příštích let.

Sany80s
Kelišová 6809 příspěvků 10.02.19 09:56

Já ti nevím, v Praze jsem pár let bydlela a Palmovka byla brutální hnus.
Je to tedy už opravdu hodně let, lecos se mohlo změnit.
Co si pamatuji, tak v Praze lze hromadnou dopravou, pokud to není v cestě nějaké silnici, kde bývají pravidleně takové zácpy, že se sekne bus, tak doprava je úplně pohodová ve srovnání třeba s Brnem. Díky metru. Člověk nemusí bydlet úplně u té spádové školy, spíš by si měl nastudovat, co tam jede a zvolit tu nejlepší možnost tak do půl hodiny i s případným přestupem.
Samozřejmě, pokud finační situace dovolí.
Jako dost podstatnou věc bych do budoucnosti viděla i dojezdnost do práce vzhledem ke vzdálenosti i hustotě dopravy a vzhledem k tomu, že dítě ještě není na světě, tak i možnosti v okolí bydliště.
Jinak bych ještě chtěla dopsat, pokud jde o tu školu. Je hezké si teď něco plánovat, ale za pár let může být vše jinak.
Znám školu, která patřila k nejkvalitnějším v okrese a kraji, pak si pan ředitel začal přes školu budovat kariéru a zviditelňovat se. Žáci byli klienti, problémoví žáci byli vždy bez ohledu na situaci ti kreativní a budoucí úspěšní a špatná známka byla vždy vina pedagoga a některým jedincům se nesměla dávat-mocní rodiče, kteří dávali sponzorské dary.
Nakonec byla situace taková, že polovina klientů nedala lehčí variantu státní maturity.
Fakt stačí pár let, změna ředitele a škola je spíš pro smích než pro kvalitní vzdělání.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19246 příspěvků 10.02.19 10:30

@Krokod Mně přijde naopak velmi rozumné zohlednit při koupi bytu i případnou blízkost ZŠ. Šest let uteče ani se nenaděješ a co - budete se stěhovat? Honit na internetu falešný trvalý pobyt? Děti budou do školy chodit devět let - předpokládám, že u jednoho nezůstanete - a dostupnost dobré školy je důležitá.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 10.02.19 12:11

Pobliz Palmovky bydlim ja ted a kdybych planovala dite, tak bych tady urcite byt nekupovala. Asi jedine misto, kam jde chodit s kocarkem, je podel Rokytky a v parku Podviní. Odstehovala jsem se sem z Brevnova a neni dne, kdy bych kvuli tomu nejradsi netloukla hlavou do zdi. Vysocany a Liben osobne pasuju na nejosklivejsi cast Prahy - sama silnice, zaplivane chodniky, bezdomovci nebo podivna individua na kazdem druhem kroku, jit v noci z metra je vylozene zazitek a pres Palmovku si, kdyz skrz ni musim nahodou v pozdnich nocnich hodinach, beru velkeho psa. A bydlet tu s malym skolackem musi byt jeste uchvatnejsi. Zase na druhou stranu mu clovek hned na ceste domu ze skoly muze davat spoustu prikladu, jak to s nim dopadne, kdyz se nebude ucit :mrgreen:

Krokod
Povídálka 20 příspěvků 10.02.19 12:20
@Afrikana píše:
Pobliz Palmovky bydlim ja ted a kdybych planovala dite, tak bych tady urcite byt nekupovala. Asi jedine misto, kam jde chodit s kocarkem, je podel Rokytky a v parku Podviní. Odstehovala jsem se sem z Brevnova a neni dne, kdy bych kvuli tomu nejradsi netloukla hlavou do zdi. Vysocany a Liben osobne pasuju na nejosklivejsi cast Prahy - sama silnice, zaplivane chodniky, bezdomovci nebo podivna individua na kazdem druhem kroku, jit v noci z metra je vylozene zazitek a pres Palmovku si, kdyz skrz ni musim nahodou v pozdnich nocnich hodinach, beru velkeho psa. A bydlet tu s malym skolackem musi byt jeste uchvatnejsi. Zase na druhou stranu mu clovek hned na ceste domu ze skoly muze davat spoustu prikladu, jak to s nim dopadne, kdyz se nebude ucit :mrgreen:

Děkuju za názor přímo ze „zdroje“. My právě také bydleli na Břevnově. A když to srovnám ve dne, tak je vidět rozdíl. Ale večer nebo v noci jsem na palmovce právě ještě nebyla.

JaLu
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 10.02.19 12:43

Omlouvám se, omyl

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >