Přijali jste časem partnery rodičů?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 09:02

Přijali jste časem partnery rodičů?

Dobrý den, chtěla bych znát váš názor na situaci, která mě dost trápí.
Je mi 25 let a mám 3 sestry (16, 10 a 7 let).
Před nedávnem se naši rodiče rozešli po nějakých cca 27 letech, protože si mamka našla jiného partnera.
Táta je cizinec, nikoho tady neměl kromě nás a pár kamarádů, a tak se rozhodl vrátit zpátky domů za svou rodinou s tím, že holky budou za ním létat každé prázdniny. Já můžu kdykoliv to bude možné, jsem doma s dítětem. Táta se holek ptal jestli nechtějí s ním, že se tam budou mít lépe (táta má bohatou rodinu), ale ty pochopitelně nechtěly. Já kdybych neměla svou rodinu bez váhání bych se na pár let odstěhovala za tátou a jeho rodinou.

Od té doby co tady táta už není jsem se svou mámou ještě nepromluvila, protože ji to hrozně vyčítám. Bylo mi strašně líto holek, které si nestačily udělat s tátou ještě pořádný vztah a budou ho vídat maximálně 1× za rok. O mě tolik nejde, ale třeba nejmladší sestra si podle mě více zvykne na nějakého nového partnera a táta pro ni bude skoro cizí.

Teď ale k tomu co mě děsí. Já nejsem schopná přijmout nového partnera mámy kvůli kterému mám tátu až na druhé straně země.
Ještě jsem ho neviděla, ale vím, že se tomu nevyhnu. Zároveň nechci aby jsme se s mámou celý život nebavily. Teď jsou to 3 měsíce co jsem u ní nebyla a jediná komunikace mezi námi je, když mi máma napíše jestli si může na víkend vzít syna.
Jsem si vědoma, že to co se mezi rodiči stalo je čistě jejich věc, ale zároveň si nemůžu pomoct a nedokážu se na mámu vůbec podívat, natož na jejího nového partnera.
Když si volám se ségrou a ona mi řekne, že máma není doma, hned se mi udělá zle z myšlenek, že je určitě někde s tím novým.
Nechápu to, jsem dospělá a měla bych to respektovat, přát mámě nový vztah, ale nejde to. Zároveň kdyby si táta někoho našel, tak by mi to vůbec nevadilo :nevim:
Měli jste to taky někdo tak? Přejde to časem a nového partnera příjmu? Momentálně si vůbec nedovedu představit, že by moje mladší sestry měly trávit čas s nějakým cizím chlapem.
Strašně mě štve moje povaha, ale bojím se, že tohle nikdy nepřekousnu a ztratím mámu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27092
31.10.21 09:13

To byli ale rozhodnutí tvého otce vzdát se možnosti výchovy a styku s dcerami a odstěhovat se do pryč. Opravdu zodpovědnost. Jestli to nebyl ten důvod (nezájem o rodinu), proč se s ním maminka rozešla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35459
31.10.21 09:21
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych znát váš názor na situaci, která mě dost trápí.
Je mi 25 let a mám 3 sestry (16, 10 a 7 let).
Před nedávnem se naši rodiče rozešli po nějakých cca 27 letech, protože si mamka našla jiného partnera.
Táta je cizinec, nikoho tady neměl kromě nás a pár kamarádů, a tak se rozhodl vrátit zpátky domů za svou rodinou s tím, že holky budou za ním létat každé prázdniny. Já můžu kdykoliv to bude možné, jsem doma s dítětem. Táta se holek ptal jestli nechtějí s ním, že se tam budou mít lépe (táta má bohatou rodinu), ale ty pochopitelně nechtěly. Já kdybych neměla svou rodinu bez váhání bych se na pár let odstěhovala za tátou a jeho rodinou.

Od té doby co tady táta už není jsem se svou mámou ještě nepromluvila, protože ji to hrozně vyčítám. Bylo mi strašně líto holek, které si nestačily udělat s tátou ještě pořádný vztah a budou ho vídat maximálně 1× za rok. O mě tolik nejde, ale třeba nejmladší sestra si podle mě více zvykne na nějakého nového partnera a táta pro ni bude skoro cizí.

Teď ale k tomu co mě děsí. Já nejsem schopná přijmout nového partnera mámy kvůli kterému mám tátu až na druhé straně země.
Ještě jsem ho neviděla, ale vím, že se tomu nevyhnu. Zároveň nechci aby jsme se s mámou celý život nebavily. Teď jsou to 3 měsíce co jsem u ní nebyla a jediná komunikace mezi námi je, když mi máma napíše jestli si může na víkend vzít syna.
Jsem si vědoma, že to co se mezi rodiči stalo je čistě jejich věc, ale zároveň si nemůžu pomoct a nedokážu se na mámu vůbec podívat, natož na jejího nového partnera.
Když si volám se ségrou a ona mi řekne, že máma není doma, hned se mi udělá zle z myšlenek, že je určitě někde s tím novým.
Nechápu to, jsem dospělá a měla bych to respektovat, přát mámě nový vztah, ale nejde to. Zároveň kdyby si táta někoho našel, tak by mi to vůbec nevadilo :nevim:
Měli jste to taky někdo tak? Přejde to časem a nového partnera příjmu? Momentálně si vůbec nedovedu představit, že by moje mladší sestry měly trávit čas s nějakým cizím chlapem.
Strašně mě štve moje povaha, ale bojím se, že tohle nikdy nepřekousnu a ztratím mámu.

Naštěstí nemám tohle zkušenost, ale vím, že bych to nedala. A to už jsem skoro padesátiletá bába. Prostě rodiče jsou pro mne „naši“, nedělitelná jednotka. Neumím si představit, že by táta měl jinou a máma jiného.

Stejně tak chápu, že pro mou dceru jsme já a manžel prostě „naši“ a nikdy bych to neohrozila. Žádná láska, motýlci v břiše, úžasný nový sex by mi nedokázal nehradit to, co jsme vytvořila pro dceru - rodinu.

Ale tady na emiminu se každá holka vcítí do tvé mamy a bude tvrdit, že tvůj táta si za všechno může sám. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 09:26
@Svistice píše:
To byli ale rozhodnutí tvého otce vzdát se možnosti výchovy a styku s dcerami a odstěhovat se do pryč. Opravdu zodpovědnost. Jestli to nebyl ten důvod (nezájem o rodinu), proč se s ním maminka rozešla?

Můj táta nebyl ideální partner a opora mámy. V tomhle mamku naprosto chápu, a proto ji to taky spoustu lidí asi přeje.
Jen co mě od ni hodně zamrzelo bylo, že všem vykládá jak celý, život s tátou trpěla a přitom má s ním 4 děti?
Další věc je, že já bych byla asi úplně v pohodě kdyby se jen rozešli a táta se odstěhoval, ale mě tam nejvíce v celé téhle situaci štve ten nový partner.
Já vím, že tak jako tak i kdyby žádný nebyl, tak časem by byl a toho bych asi nepřijala stejně tak jako toho současného.
V celé téhle situaci je asi tohle ten problém. Nevím jak to sama v sobě řešit. Nebydlím ani s nimi, tak nechápu proč nedokážu přijmout fakt, že máma nebude celý život sama.

• Citovat
  • Nahlásit
11379
31.10.21 09:33

Promiň, ale přijde mi, že to máš úplně pomotané. Sama víš, že mámě s tátou dobře nebylo, po rozchodu se on odstěhoval a přemlouval jejich děti, aby opustily mámu a ona je v tvých očích ta špatná? Ona mu tu možnost, podílet se na výchově svých dětí, nevzala. O tu se připravil sám. Nikdo po tobě nechce, aby ses s novým partnerem své matky bratříčkovala, třeba potřebuješ čas, ale měla bys tolerovat její rozhodnutí a netrestat ji za to, že chce být v životě šťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67768
31.10.21 09:33
@Anonymní píše:
Můj táta nebyl ideální partner a opora mámy. V tomhle mamku naprosto chápu, a proto ji to taky spoustu lidí asi přeje.
Jen co mě od ni hodně zamrzelo bylo, že všem vykládá jak celý, život s tátou trpěla a přitom má s ním 4 děti?
Další věc je, že já bych byla asi úplně v pohodě kdyby se jen rozešli a táta se odstěhoval, ale mě tam nejvíce v celé téhle situaci štve ten nový partner.
Já vím, že tak jako tak i kdyby žádný nebyl, tak časem by byl a toho bych asi nepřijala stejně tak jako toho současného.
V celé téhle situaci je asi tohle ten problém. Nevím jak to sama v sobě řešit. Nebydlím ani s nimi, tak nechápu proč nedokážu přijmout fakt, že máma nebude celý život sama.

jako dospěla bys uz tohle chápat mela…muze te to potkat taky a určitě by sis prala, aby tvoje děti nového partnera přijaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23679
31.10.21 09:34
@Anonymní píše:
V celé téhle situaci je asi tohle ten problém. Nevím jak to sama v sobě řešit. Nebydlím ani s nimi, tak nechápu proč nedokážu přijmout fakt, že máma nebude celý život sama.

Ty jsi pěkný sobec holka. Tvoje maminka si našla nového muže, protože nebyla s tvým otcem šťastná. Měla podle tebe zůstat v nefunkčním manželství? Ty to jednou uděláš? Až budeš mít možná problémy s otcem tvých dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
31.10.21 09:35
@Anonymní píše:

Chápu, že je ti pro tebe těžké, že máma vyměnila v podstatě „kus za kus“.

Nicméně si odpusť ty litanie na téma, jak je ti lito sester, jak si ještě nestihli udělat s otcem vztah a na jeho místě bude někdo jiný.
Tvůj otec měl vůči nejmladším dětem 7 a 10 let na budování vztahů. Pokud tam ten vztah není, kde se asi stala chyba?

Nikdo tě nenutí říkat tomu novému partneři i tati, ani se s nim nějak částo vídat. Nastav si s mámou pravidla.

Možná náma prostě až po x letech sebrala odvahu jít. Spousta žen je „slabých“, boji se zůstat na děti samy a žijí v nevyhovujících vztazích. Nový partner ji možná dodal odvahu, i když sama povazuju okamžite zalaskovani a tahání nových partnerů k dětem hned po rozchodu za značně nevhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8604
31.10.21 09:40

16, 10 a 7 let a nebyly si schopné udělat pořádný vztah s otcem?
Proč by maminka nemohla být v manželství nešťastná? Možná táta sliboval, že se změní s dalším a dalším dítětem.
Nevíš jak to mezi nimi bylo.

Co se týká dotazu, naši se rozešli po 40 letech manželství. Máti nikoho nemá, otec si našel přítelkyni. Je mi to fuk. Je dospělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23679
31.10.21 09:42
@bublinek píše:
16, 10 a 7 let a nebyly si schopné udělat pořádný vztah s otcem?
Proč by maminka nemohla být v manželství nešťastná? Možná táta sliboval, že se změní s dalším a dalším dítětem.
Nevíš jak to mezi nimi bylo.Co se týká dotazu, naši se rozešli po 40 letech manželství. Máti nikoho nemá, otec si našel přítelkyni. Je mi to fuk. Je dospělý.

Je to celé divné. Snad nás tu nekrmí troll.

Otec má čtyři dcery a místo toho, aby se podílel na výchově, tak zmizí zpátky do své vlasti. Asi mu na dcerách tolik nezáleží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 09:44

@Aduš8 @Venetia @topazio
To je právě to co mě trápí.
Já souhlasím s vašimi názory. Hodně ve mě dělá to, že si toho partnera asi našla ještě během vztahu s otcem, takže ho podváděla. Po zkušeností s nevěrou mám k tomuto nepochopení a vyhýbám se všem lidem o kterých vím, že byli někomu nevěrní. Tím se mi tam teď asi zařadila i ta máma.
Já ji strašně přeju aby byla spokojená a šťastná, ale zároveň nedokážu přijmout partnera. A ty pocity se ve mě furt tak motají, že nevím co mám dělat a je mi zle z té představy, že se s ním jednoho dne seznámím.
Tohle je čistě jen můj problém, vím to.
Akorát jsem potřebovala asi jen zjistit jestli to chce jen čas, protože celý život jsem viděla po boku mámy mého tátu a nebo budu k tomu potřebovat spíše psychologa.

• Citovat
  • Nahlásit
1945
31.10.21 09:44

Zakladatelko, tvoje matka musela mít sakra dobrý důvod (a sakra dobrým důvodem je treba i vzájemná lhostejnost) k ukončení manželství s mužem se kterým má 4 děti. To se nedělá jen tak kvůli motylkum a zamilovanosti - předpokládám že mamince táhne na 50…
To že otec zvedl kotvy a dcery opustil taky tak nějak smrdí… on to asi nebyl zrovna otec roku.
Zakladatelko, nemusíš mít vztahy s matcinym partnerem, ale s matkou bys měla vztah narovnat. Přestaň si zbožšťovat tatínka který se na vás vybodl. Na chování žárlivého puberťáka už nemáš nárok. Když už zmizel tatínek, měla bys aspoň ty vidět co se doma děje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
31.10.21 09:45

Neprijala jsem zadneho. Matka si vybira same trotly. A jeste kazdy dva roky tahala do rodiny jineho. Na fotce z narozenin sveho syna tak mam treba chlapa - o patnact let mladsiho, s peti detma, co chodil k mame podle toho, jestli mu manzelka podrzela nebo ne. Dve exekuce a nakonec matku okradl o zlato.
Pokud je partner matky normalni, chova se hezky k sestram, tak se budes muset zacit chovat jako dospela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1980
31.10.21 09:45

Akceptovala jsem v podstatě ihned, naši se jen hádali, když se rozvedli a táta se odstěhoval, byla to pro mě spíš úleva. Oba si postupně našli nové partnery a já vycházím s oběma dobře. To tvůj táta se vzdal možnosti vídat svoje děti. Těžko to mamce vyčítat, když se rozváděli, těžko mohla tušit, že on sbalí kufry a odstěhuje se od děti pryč, v podstatě od vlastních dětí za rodiči a sourozenci, co to je proboha za otce. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23679
31.10.21 09:46
@Anonymní píše:
@Aduš8 @Venetia @topazio
To je právě to co mě trápí.
Já souhlasím s vašimi názory. Hodně ve mě dělá to, že si toho partnera asi našla ještě během vztahu s otcem, takže ho podváděla. Po zkušeností s nevěrou mám k tomuto nepochopení a vyhýbám se všem lidem o kterých vím, že byli někomu nevěrní. Tím se mi tam teď asi zařadila i ta máma.
Já ji strašně přeju aby byla spokojená a šťastná, ale zároveň nedokážu přijmout partnera. A ty pocity se ve mě furt tak motají, že nevím co mám dělat a je mi zle z té představy, že se s ním jednoho dne seznámím.
Tohle je čistě jen můj problém, vím to.
Akorát jsem potřebovala asi jen zjistit jestli to chce jen čas, protože celý život jsem viděla po boku mámy mého tátu a nebo budu k tomu potřebovat spíše psychologa.

Já nevěru neobhajuji, někdo podvádí z nudy. Další, že je ve vztahu/manželství nešťastný. A toto je případ tvé mamky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat