6letý syn mi nerozumí

Anonymní
4.10.20 14:47

Příjde mi že mi syn (6let) nerozumí.

Holky ahoj… mám takový dotaz.

Můj 6letý syn. Příjde mi že s ním mám v poslední době pořád problem. Příklad…když mu naberu oběd stejnou porci jako 14měsíční dceři tak jí ma dcera snězenou dřív jak on a to se bavíme o společné večeři a o víkendu každé jídlo společné. Prostě u všeho mrmla u jidla atd… Řeknu mu obleč se a musím mu to zopakovat třeba 10krat každé ráno i večer do pyzamka. Včera za mnou přišel ze ho nějaky větší kluk venku žduchnul tak jsem šla ven kouknout a ten kluk mi řekl že mu smál s jedným klukem a malý mi to odkyvl (tak se musel omluvit syn ze se smal a pak i ten kluk že ho zduchnul byl o hlavu větší) dcerku pořád leká přitom jsem mu minimálně stokrat vysvětlovala v klidu ze to dělat nemůže (zapojuju ho do různých aktivit společně i si vyhraňuji čas jen s ním takže,,žarlivost,, mame za sebou alespoň mam ten pocit) neposlouchá já jsem se dostala do fáze ze pak zvedám hlas, jsem unavená znechucená těžko se to popisuje… ale mrzí mě to… malou kolikrat taky zduchnul.. příjde mi dost,,velky,, aby jí ublizovat nebo aby mi rozuměl… lže třeba běžně jí kurky od chleba ale před moji mamkou dělal že ne a byl drzy… nechápu ho a přestávam tomu rozumět.. jak jsou na tom vaši 6ti leťáci? Nechci mit na nej vysoké požadavky ba naopak dávám mu prostor. Syn je nedonošený má problémy se zadrhávánim chodime na logopedii.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
491
4.10.20 15:07

Nech ho žít a nepleť se do jeho sporů. Bude vám oboum lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
4.10.20 15:08

Tak on je rozdíl v tom, jestli dítě slyší a rozumí (což tvoje dítě evidentně zvládne) a tím, zda se zachová podle toho, co slyší a co se po něm chce (asi ne).
Já tomu říkám selektivní hluchota. Ano, již několik let večer musím jak u blbých zopakovat že se jde sprchovat, čistit zuby, nebude se courat z postele. Občas to musím vykonání těchto aktivit zajistit i z nasazením fyzických pacifikačních a donucovacích prostředků. Protože děti vědí naprosto přesně, co se po nich chce, co mají dělat, ale ignorují to.
To samé ráno. že se s jídlem neběhá, že si nemají dělat naschvály, že nemají ječet že nemají dupat, že pokud si něco vytáhnou, mají to uklidit zpět na místo. že prázdný jogurt od jogurtu patří do koše, svlečené oblečení do skříně, do koše na špinavé prádlo nebo alespoň přehodit přes židli, že večer si mají najít použité pyžamo a ne hned tahat čisté…
No asi milion věcí, kterými mě pravidelně a systematicky točí. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:10

Muj syn je velmi inteligentni. Sam se naučil anglicky z televize, mluvi ve vetach plynule s rodilym mluvcim. Bude mu teprve šest. Jinak je velmi empatický a má super veselou a pozitivní povahu, ALE není prakticky schopný se normálně najíst. Jídlo mi snad ještě nikdy nesnědl všechno. Oběd je proces na velmi velmi dlouho. Oblekat kompletně se zvladnul sám až v pěti letech. Tkaničky scifi. Taky mu musím říkat, aby se oblékl snad 10×. Všechna sebeobsluznost mu trvá věky. Jít se umýt, zuby, jít spát, to je proces na 2hodiny. Každý je nějaký prostě. Ten můj je zpomalený myslitel
Jediné, co bych řešila je to ubližování. To bych mu vysvětlila a vysvětlovala dokola a případně mu řekla, že pri opakování bude trest a jaký. Jinak podle me zaklad je mít hezký vztah s dítětem. Aby cítil, že ho miluješ. Pak se snaží vyhovět sám od sebe a poslouchá. Jakmile není laska a důvěra v rodiče, tak to je konečná…

• Citovat
  • Nahlásit
1271
4.10.20 15:11

Asi nějak nechápu problém. Šestiletý kluk má sem tam konflikt s jinými dětmi, občas žďuchne malou ségru, lítá pozornosti kdoví kde, když po něm chceš „nudné“ věci jako oblíkání a občas ze sportu lže o kravinách jako zda jí či nejí kůrky (a vůbec, třeba mu zrovna tahle nechutnala).

Sorry, ale to je úplně normální dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26669
4.10.20 15:12

Chodí do školy nebo má odklad? Syn, když začal chodit do školy, se hodně zhoršil v chování, dělal naschvály, byl drzý, odmlouval, vymýšlel si. Trvalo 2 měsíce, než se srovnal.
Jinak tvůj syn slyší, rozumí, ale neposlouchá a to je rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:16

@elibro zducha malou naschval a jako 6letak aby ublizoval 14mesicnimu to je moc si myslim…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:17
@Tojsemja3 píše:
Nech ho žít a nepleť se do jeho sporů. Bude vám oboum lépe.

Preci kdyz za tebou prijde dite ze mu ublizil starsi a buh vi kdo tak asi je prirozene zjistit co se.deje ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:18
@Billi píše:
Chodí do školy nebo má odklad? Syn, když začal chodit do školy, se hodně zhoršil v chování, dělal naschvály, byl drzý, odmlouval, vymýšlel si. Trvalo 2 měsíce, než se srovnal.
Jinak tvůj syn slyší, rozumí, ale neposlouchá a to je rozdíl.

Je 27.9 takze automaticky jde až další rok…

• Citovat
  • Nahlásit
491
4.10.20 15:22

Já se do kobnfliktu mých deti jde li o zduchnutí a nebyla jsem u toho nepletu, to si musí vyřešit sami. Navíc mi nepřipadá v pořádku, že si problém syna řešila z pozice dospělého s cizím dítětem, které nemělo svého dospělé na za zády. Trochu hloupé, nezdá se Ti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:23
@Tojsemja3 píše:
Já se do kobnfliktu mých deti jde li o zduchnutí a nebyla jsem u toho nepletu, to si musí vyřešit sami. Navíc mi nepřipadá v pořádku, že si problém syna řešila z pozice dospělého s cizím dítětem, které nemělo svého dospělé na za zády. Trochu hloupé, nezdá se Ti?

Ty ani ne… ja ho nešla urazet napadat fackovat…

• Citovat
  • Nahlásit
10146
4.10.20 15:25
@Anonymní píše:
Holky ahoj… mám takový dotaz.Můj 6letý syn. Příjde mi že s ním mám v poslední době pořád problem. Příklad…když mu naberu oběd stejnou porci jako 14měsíční dceři tak jí ma dcera snězenou dřív jak on a to se bavíme o společné večeři a o víkendu každé jídlo společné. Prostě u všeho mrmla u jidla atd… Řeknu mu obleč se a musím mu to zopakovat třeba 10krat každé ráno i večer do pyzamka. Včera za mnou přišel ze ho nějaky větší kluk venku žduchnul tak jsem šla ven kouknout a ten kluk mi řekl že mu smál s jedným klukem a malý mi to odkyvl (tak se musel omluvit syn ze se smal a pak i ten kluk že ho zduchnul byl o hlavu větší) dcerku pořád leká přitom jsem mu minimálně stokrat vysvětlovala v klidu ze to dělat nemůže (zapojuju ho do různých aktivit společně i si vyhraňuji čas jen s ním takže,,žarlivost,, mame za sebou alespoň mam ten pocit) neposlouchá já jsem se dostala do fáze ze pak zvedám hlas, jsem unavená znechucená těžko se to popisuje… ale mrzí mě to… malou kolikrat taky zduchnul.. příjde mi dost,,velky,, aby jí ublizovat nebo aby mi rozuměl… lže třeba běžně jí kurky od chleba ale před moji mamkou dělal že ne a byl drzy… nechápu ho a přestávam tomu rozumět.. jak jsou na tom vaši 6ti leťáci? Nechci mit na nej vysoké požadavky ba naopak dávám mu prostor. Syn je nedonošený má problémy se zadrhávánim chodime na logopedii.

nevidím na tom nic, co by nějak výrazně vybočovalo z průměru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
4.10.20 15:34
@Anonymní píše:
Ty ani ne… ja ho nešla urazet napadat fackovat…

Vždyť slo jen o žďuchnutí? Pak se nediv, že se chová tak jak se chová. Prostě Tě má na háku a používá Tě jako zbraň a ty mu na to skáčeš.
Jan kdyby si šla maminka toho kluka vyřídit s tvým chlapečkem, bez tvé přítomnosti, že se chová jak spráťa a posmiva se jejímu synovi že, to by byl oheň na střeše. Tvůj syn je zcela v normě, ale tay máš evidentně problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:40
@Tojsemja3 píše:
Vždyť slo jen o žďuchnutí? Pak se nediv, že se chová tak jak se chová. Prostě Tě má na háku a používá Tě jako zbraň a ty mu na to skáčeš.
Jan kdyby si šla maminka toho kluka vyřídit s tvým chlapečkem, bez tvé přítomnosti, že se chová jak spráťa a posmiva se jejímu synovi že, to by byl oheň na střeše. Tvůj syn je zcela v normě, ale tay máš evidentně problém.

Prosim kdyby maly nekomu ublizil tak bych se nedivila nicemu a musel by nest nasledky… jeste neco?

• Citovat
  • Nahlásit
491
4.10.20 15:48

Aha, tak že kdyby jste se s kolegyní v práci pohádaly a ona to šla prásknout šéfové a šéfová by s ní přišla s tebou řešit, jak ses chováš, budeš se cítit v pohodě a vše bude sluníčkové, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama