Přijde mi, že se musím všem podřídit...

Anonymní
8.1.20 13:48

Přijde mi, že se musím všem podřídit...

Ahoj. Ani nevím jak začít… píšu anonymně protože jde o ožehavé tema.
V loni jsem se s ditkem odstěhovala od manžela. Začala jsem s dcerou navštěvovat krizove centrum v praze protoze bylo ze strany otce zjištěno neslušné chování k dceři. V tu dobu jsem mu dceru nepujcovala na navstevy. Zacal nam pomahat ospod kdy jsme vyjednaly jejich kontakty s tim ze bude pod kontrolovanými schuzkami. Jednoho krasneho dne ale byli par hodin sami a stalo se to čemu jsem chtěla zabranit. Po tom co mi to dcera (5let) rekla jsem sla na pcr podala trestni oznameni. Hned druhy den byl manzel vzat do vazby a zacalo vyšetřování. Zacalo to vyslechami me, dcery, babicek… uz je to pul roku co je ve vazbe.. stale se to nehybe a ja mam pocit ze on si z vezeni diktuje podminky a vsichni mu lezou do zadku. Jde o to ze si vynutil telefoni kontakty s dcerou kdy jsem souhlasila pouze s tim ze u hovoru budu ja a budou jednou tydne v danou hodinu a jen na 10 minut. Takto uskutečněné hovory probehly pouze 2×, protože potom zacal volat v jine dny a v jinou hodinu. Ja sama chodim do prace a dcera do skolky takze prostě nemuzu sedet u telefonu 24/7 a cekat az bude moci milostpan zavolat. To se mu samozřejmě nelibi a zacal už hazet spinu i na ospod. Zkousel i to ze by ho dcera mela navstivit ve vazbe s cim jsem tedy absolutne nesouhlasila. Dopisy ktere dceri posila zacal posilat primo na ospod aby se k ni zarucene dostaly… tchyne si dceru brala pouze obcas. Ja mam novrho pritele kteremu po nejake dobe zacala dcera rikat tati. To tchyne nemuze unest pres srdce a navadi dceru ruznymi zpusoby proti nemu… ted na vanoce se mesic neozvala a pak mi jen prisla zprava ze by ji chteli pres svatky na cely den a datumy ktere mohou oni. Zadne ze by se zeptala jak se ma nebo jestli neco nepotrebuje. Prislo mi to jak kdyby si objednávala kousek nejakeho zbozi. Dala sem ji tam jeden den a jen na hodinu protoze se mi nelíbí jejich chovani. Ted jsem mela hovor od socialni pracovnice ze tam tchyne byla a ze se mame sejit a domluvit dny kdy bude dcera u nich. Me se to ale nelibi a nehodlam ji tam davat. Mam nejakou moznost se proti nim branit? Prijde mi ze pani o z ospodu nezalezi na dobru dcery ktera si toho za ten rok vytrpela strasne moc ale jde ji jen o vsechny okolo. ????????

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

8.1.20 14:09

No babicka ma narok vnucku vidat a muze se toho domoci soudne. Jen nechapu ty kontrolovane schuzky, jak je mozne ze zustali nekolik hodin sami? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
8.1.20 14:22

No, podridit se nejspis musis. Mohlo to byt i horsi. Proc by mela dcera rikat tvemu pritelovi „tati“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9584
8.1.20 14:28

Prarodice maji pravo na styk s vnoucetem, stejne jako vnouce ma pravo na styk s prarodici. Libit se ti to nemusi, ale je to jeji rodina.
Postup OSPODu je v poradku, kdyz vas vyzvali, abyste se domluvili. Pokud sve vnucce neublizuji, pak neni duvod, aby se nestykali. Vzdy je lepsi se domluvit nez to nechat stanovit soudne.

Chyba je, ze jsi pripustila, ze dcera rika tvemu priteli (ktety treba uz za pul roku s tebou byt nemusi) tati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5644
8.1.20 14:29

@Leni_2019 a proč by nemohla? Syn mému novému manželovi taky občas řekne tati, prostě je s náma x let a cítí, že ho vychovává a vede někdo jiný. Nikdo mu ale tuto možnost nepodstrčil, přišel s tím sám. Od začátku ho oslovuje jménem, já jsem zase alergická na „strejdy“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.20 14:36

Rika mu tati sama od sebe, pritel s nami bydli a pomaha mi ji vychovavat. Nikdo ji tohle nepodstrcil, dle psychologa je to v pořádku.
Jinak to ze zustaly samy za to muze prave tchyne ktera si odjela na koncert v dobe kdy mela manzela hlidat. Proto jsem na ne nastvana protoze tomu co se stalo mohla zabranit…

• Nahlásit
  • Citovat
6520
8.1.20 14:36

No, jestli to chápu dobře, tchýně dceři nikdy nic neudělala, právo na styk má. Tchýně ti dokonce poslala na výběr několik dní, aby sis mohla vybrat, kdy se ti to hodí. Tys jí arogantně poslala jeden den a jednu jedinou konkrétní hodinu. Popravdě, na místě tchýně bych si stěžovala socialce taky. Že s tebou tchýně nevede small talk ohledně toho, co potřebuješ nebo jak se má dítě je pochopitelné, očividně ji nemůžeš vystát a dáváš jí to najevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9584
8.1.20 14:39

Z druhe strany: Vnucku nevidam, snacha ji k nam nepusti, ani nezavola, abychom vedeli, jak se ma, zadnou fotku neposle, na vanoce ji k nam privezla jen na hodinu. Co mam delat, abych vnucku vidala casteji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.20 14:41
@Lalelale píše:
No, jestli to chápu dobře, tchýně dceři nikdy nic neudělala, právo na styk má. Tchýně ti dokonce poslala na výběr několik dní, aby sis mohla vybrat, kdy se ti to hodí. Tys jí arogantně poslala jeden den a jednu jedinou konkrétní hodinu. Popravdě, na místě tchýně bych si stěžovala socialce taky. Že s tebou tchýně nevede small talk ohledně toho, co potřebuješ nebo jak se má dítě je pochopitelné, očividně ji nemůžeš vystát a dáváš jí to najevo.

Vis ono kdyby od zacatku toho co jsem s dcerou odesla me trosku poslouchala vedela by co se deje. Ale to ze stoji za synem i pres to vsechbo co dceri udelal je hnus. Prodala veskery nabytek z bytu aby mu zaplatila pravnika. Majetek jsme jeste rozdeleny nemely a nikdo se me na nic neptal…nejde mi o to co potrebuji ja ale o to co potrebuje dcera. Nejevi o ni zajem a ted si hraje na babicku roku s prominutím… ja ale nejsem ta co se zachovala spatne… ja je doma samotne nenechala. Spoléhala jsem na to ze kdyz vi co se stalo ze je samotne nenecha a ona udela pravy opak.

• Nahlásit
  • Citovat
6520
8.1.20 14:42
@Anonymní píše:
Rika mu tati sama od sebe, pritel s nami bydli a pomaha mi ji vychovavat. Nikdo ji tohle nepodstrcil, dle psychologa je to v pořádku.
Jinak to ze zustaly samy za to muze prave tchyne ktera si odjela na koncert v dobe kdy mela manzela hlidat. Proto jsem na ne nastvana protoze tomu co se stalo mohla zabranit…

Takhle, nikdy jsem díkybohu neřešila povinný dozor ani nikdo z okolí, takže podmínky neznám. Nicméně pokud tchýně tam povinně měla být, res to s policií nebo sociálkou. Chápu, že jsi vytocena do bela, sle ty sis toho chlapa vzala a o pedofilii neměla nejmenší tušení. To samé asi platí pro jeho mámu. Pokud její syn zneužil vnučku, tak to pro ní asi taky musí být něco nepredstavitelneho. Pokud tchýně dříve fungovala hezky, nezatracovala bych ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2141
8.1.20 14:54

To je zase jedna rodina, jak někdo může mít dítě s někým komu vzápětí nebude moct přijít na jméno to fakt nevím… nevím teda co dělal, ale jak za to můžou jeho rodiče?! Ti mají právo na vnouče… buď ráda, že o ní má někdo zájem a nesvaluj vinu jen na chlapa, to ty sis ho vybrala jako otce pro své dítě a to, že si pak najdeš jiného tatínka neznamená, že ta ex tchyně přestane existovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2838
8.1.20 15:07
@Leni_2019 píše:
No, podridit se nejspis musis. Mohlo to byt i horsi. Proc by mela dcera rikat tvemu pritelovi „tati“?

Tak logičtější, než když to říká hov.du biolog otci, co ji ublížil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10788
8.1.20 15:13

Ne - nemůžeš jen tak přestat dávat dítě jeho babičce, která o něj má zájem. Pokud tak budeš činit, zejména přes dohody na OSPOD, tak za to budeš docela právem trestaná a zejména pokud tvůj muž není pravomocně odsouzený. Potřebuješ najít způsob řešení takvový, aby to fungovalo pro věšechny strany.

Pokud nevíš jak na to, domluvte si že se potkáte třeba s mediátorem, který bude hledat právě takové řešení, se kterým budou všichni v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7860
8.1.20 15:13

Na styk s vnučkou, mají prarodiče právo, budˇse domluvíte normálně spolu, nebo pak soud :nevim: Ona babička malé nějak bližuje, že jsi tolik proti tomu? Co by mi ale vadilo, je to, že dcera s ním zůstala sama, k tomu prostě dojít nemělo. Tchyně neví, co je její syn zač? Že za ním tak stojí? A klidně si odjede někam na koncert, v době kdy měla být s nimi? Nějaká rozumná domluva s ní asi možná není že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9584
8.1.20 15:15
@Kaileee píše:
To je zase jedna rodina, jak někdo může mít dítě s někým komu vzápětí nebude moct přijít na jméno to fakt nevím… nevím teda co dělal, ale jak za to můžou jeho rodiče?! Ti mají právo na vnouče… buď ráda, že o ní má někdo zájem a nesvaluj vinu jen na chlapa, to ty sis ho vybrala jako otce pro své dítě a to, že si pak najdeš jiného tatínka neznamená, že ta ex tchyně přestane existovat..

Jsou rysy, ktere se u cloveka projevi az v konkretnich situacich. Mozna kdyby meli syna (ne dceru), tak jsou doted spolu. Ale my nevime, proc je ve vazbe, co konkretne dceri udelal. Jen si domyslime.

Copak ty ses nikdy v nikom nespletla? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama