Přijde vám jako tohle normalní chování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 16:50
Přijde vám jako tohle normalní chování?

Prosím anonym, dotyčná tu občas chodí, jinak smažte :oops:

Ahoj maminky. Abych uvedla situaci na pravou míru. Mám dcerku 2 roky. Je to takovej čertík, až moc aktivní, jinak mluví jak velká( krásně říká celé věty, celé básničky, mluvíme s ní anglicky+sem tam německy, umí počítat), celkově je takhle šikovná. Jen mám jeden problém, že dcerka nechce moc půjčovat své hračky. Když je u nás návštěva, neobejde se to bez řevu, své si prostě chrání, jinak nikde jinde nemá problém půjčit. Samozřejmě už na tom delší dobu s manželem pracuji, snažíme se, aby nebyla lakomá.
Problém ale nastává tady.
V rodině mám osobu, která má jediné dítě, vymodlené. Je to taky holčička, budou jí 4 roky. Jejich dcerka zase tolik aktivní není, nemluví. Sem tam vydá nějaký zvuk, ale to je zcela vše. Problém je, že nevím, jestli dotyčná osoba “závidí” že má dcerka mluví? Nevím..Mou malou nemá ráda. A to doslova. Vždy, když je u nás na malou má kdejaké kecy, proč to jejich dcerce nechce půjčit atd. Několikrát řekla, že je má dcerka lakomá a rozmazlená a to mi přijde hrozně přes čáru. Při tom, když její dcera nepůjčila mé hračku, jako by se nechumelilo, nevadí že jí ji nechce půjčit, protože to je její hračka a ona jí půjčovat nemusí. Na mou dcerku je kousavá. Když jsme blbly a dcerka se na ní vyplázla, osoba řekla, že ještě jednou to udělá, tak že ji ten zadekl zmaluje, až si nesedne.
Dlouho jsme s manželem koumali proč..proč dcerku nemá ráda? Vím, že má jedno dítě, kvůli a že ho bude nějak uprdnostňovat. Ale aby se takhle chovala a tohle mojí dcerce říkala? Přitom nedělá nic špatného :,(
Jaký na to mate názor Vy? Budu moc ráda za rady a rejpalky, ať radši nekomenntují.
Díky všem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 53648 příspěvků 07.07.19 16:53

Jo, přijde mi normální, že někdo nemusí moje dítě. Mě štěstí na tom nevisi.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15055 příspěvků 07.07.19 16:57

Taky mi to přijde normální. Rovněž mám v okolí dítě, které nemám rada. Já tedy volím spíše formu ignorace. A nepochybuji, ze stejný vztah má někdo k mým dětem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 17:02

Pominu to o tom biti, to by si mohla dovolit rict jednou. :pocitac: :cert: Na to nemá absolutne pravo.
A jinak ano, pravděpodobně žárli a já to docela chapu. :oops: Když jsem ja mela tu sikovnejsi dceru a svagrova kluka, bylo to fajn. Teď má i ona holku, čanca ji, chodí kolem ní jako kolem zlatého telete a upřednostňuje pred ostatnimi (i vlastnim synem) a mne to taky není prijemne. Asi zarlim, ze moje uz neni ta jedna jediná, růžová princezna v satickach, kterou mi zavidela… trapne, ze? Nevím, co s tim. A objektivně jeji dcera je mi navic vizuálně nepříjemná (tlusta) a jak na nás hází protivne ksichty a děkuje (4 r.), tak ji taky moc nemusím. Tak asi tak.

Lucie_Sx
Závislačka 3859 příspěvků 07.07.19 17:03

Jestli ti to vadí, tak ji nezvi.

A nenuť dítě půjčovat hračky, „aby nebyla lakomá“. Ty taky nepůjčíš manžela sousedce ;-).
Vyhraďte spolu předem hračky, které si návštěva může půjčit, a bude vyřešeno.

anahita
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 07.07.19 17:04

Já se přiznám, že některé děti některých kamarádek vůbec nemusím. Nedávám jim to najevo. A vůbe v tom není závist..

Příspěvek upraven 07.07.19 v 17:05

Kosopemi
Kecalka 268 příspěvků 07.07.19 17:05

Ono ji treba muze stvat i to, ze okolni rodina vyzdvihuje tvoje dite. Treba ji vycitaji, ze jeji dite nemluvi a tve ano. Co ty vis?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 17:05

Slenecnice - oprava: Drzkuje, ne děkuje, jako ze ona nas ma na haku, hvezda. :cert:

sakota
Kelišová 5869 příspěvků 07.07.19 17:06

To, ze dite nemusi, je normalni. Taky nektere deti mezi kamaradkami nebo pribuznymi nemusim, z ruznych duvodu. Co by mi vadilo je vyhrozovani, ze bude bit moje dite. To bych ji okamzite rekla, ze tohle nepripada v uvahu a at to ani nerika. Jinak bych respektovala, ze proste moje dite nemusi, co uz.

sakota
Kelišová 5869 příspěvků 07.07.19 17:07

@Kosopemi jasne, ze ji to muze stvat. Ale to, ze ji to stve, zas uplne neopravnuje dospelou osobu k tomu, aby byla hnusna na dite, ne?

Caboverde
Kecalka 486 příspěvků 07.07.19 17:08

Zase další vymyšlená p*covina. Dítě, které by ve čtyřech letech nemluvilo, by mělo sakra problém. To už by se snad nejednalo ani o opožděný vývoj řeči, ale o mentální retardaci. Běžte si tyhle bláboly psát na Oněnku. A celkově ani moc nepobíram, proč by se měl kdokoli ve svém volném čase a soukromí stýkat s někým, koho ve skutečnosti nesnáší. Investujte svůj čas a energii raději do něčeho smysluplného a pro váš život užitečného.

janickaIII
Závislačka 4241 příspěvků 07.07.19 17:30

Tak nemusí tvoje dítě a co? Ty zas podle popisu nemusí ji a její dítě. Nestykej se s ní a je to vyřešené. :nevim:

karkarka
Závislačka 3929 příspěvků 07.07.19 17:35

Tak kdyby na mě vyplazovala jazyk, čekala bych, že ji něco řekneš ty. (a taky bych si to nenechala líbit) Nedivím se, že tvoji dceru nemusí. Ty její taky očividně nemusíš, tak co se divis.

Payus
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 07.07.19 17:37
@Anonymní píše:
Prosím anonym, dotyčná tu občas chodí, jinak smažte :oops:Ahoj maminky. Abych uvedla situaci na pravou míru. Mám dcerku 2 roky. Je to takovej čertík, až moc aktivní, jinak mluví jak velká( krásně říká celé věty, celé básničky, mluvíme s ní anglicky+sem tam německy, umí počítat), celkově je takhle šikovná. Jen mám jeden problém, že dcerka nechce moc půjčovat své hračky. Když je u nás návštěva, neobejde se to bez řevu, své si prostě chrání, jinak nikde jinde nemá problém půjčit. Samozřejmě už na tom delší dobu s manželem pracuji, snažíme se, aby nebyla lakomá.
Problém ale nastává tady.
V rodině mám osobu, která má jediné dítě, vymodlené. Je to taky holčička, budou jí 4 roky. Jejich dcerka zase tolik aktivní není, nemluví. Sem tam vydá nějaký zvuk, ale to je zcela vše. Problém je, že nevím, jestli dotyčná osoba “závidí” že má dcerka mluví? Nevím..Mou malou nemá ráda. A to doslova. Vždy, když je u nás na malou má kdejaké kecy, proč to jejich dcerce nechce půjčit atd. Několikrát řekla, že je má dcerka lakomá a rozmazlená a to mi přijde hrozně přes čáru. Při tom, když její dcera nepůjčila mé hračku, jako by se nechumelilo, nevadí že jí ji nechce půjčit, protože to je její hračka a ona jí půjčovat nemusí. Na mou dcerku je kousavá. Když jsme blbly a dcerka se na ní vyplázla, osoba řekla, že ještě jednou to udělá, tak že ji ten zadekl zmaluje, až si nesedne.
Dlouho jsme s manželem koumali proč..proč dcerku nemá ráda? Vím, že má jedno dítě, kvůli a že ho bude nějak uprdnostňovat. Ale aby se takhle chovala a tohle mojí dcerce říkala? Přitom nedělá nic špatného :,(
Jaký na to mate názor Vy? Budu moc ráda za rady a rejpalky, ať radši nekomenntují.
Díky všem.

Kazdej ma nejakej nazor, ja bych se s ni nestykala vic nez je treba, zbytecna krec. Urcite to citite obe…@Caboverde my svagrovy deti taky blbe mluvili jeste v prvni tride mluvili jak jine deti ve 4-5 letech, ona na ne prdela a radsi furt chlapy a mobil, takze to nemusi byt zrovna mimo realitu, to jen podotykam, nic ve zlem :) @Lucie_Sx souhlas, taky bych manzela nepujcila :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 17:40

@Caboverde Myslím, že ji ty 4 teprve budou. Za pár měsícům. No, ale k nám osoba taková není, ke mně a manželovi se chová normálně. Jen k dcerce je taková. Zakladatelka

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama