Přijde vám to normální? Covid situace

96
4.3.21 11:24

Přijde vám to normální? Covid situace

Čau holky,
Hned na začátku chci říct, že koronavirus vůbec neberu na lehkou váhu a celou dobu jsem se snažila dodržovat všechna opatření, ale tohle už mi opravdu přijde padlé na hlavu.. 8o
Minulý týden byl přítel na testech - pozitivní. Volá hygiena, že mám jít na testy. Dobře, žádný problém.. Máme měsíční mimčo, to by taky mělo jít na testy. Už to mi přišlo mimo, vždyť to mimino bude doma semnou? :think: Ženská na hygieně tvrdí, že se mám domluvit s pediatrem, že by tak malé dítě taky nedala testovat, druhá, co volá kvůli malé tvrdí, že MUSÍ jít na testy i ona. Doktorka to samé.. Tak nás přítel veze na testy, udělají mi stěr.. Všechno v pořádku. Ptám se jestli by mohli jít k autu nebo mám malou přinést k nim. No, co vám budu. Dívali se tam na mě jak na vola, proč chci tak malé dítě jako testovat a že mám na to kašlat a netestovat ji, vždyť bude semnou doma. Přišlo mi to rozumné…
Den poté mi přijde SMS - jsem pozitivní. Dneska ráno telefon z hygieny.. Malá MUSÍ za 5 dní na testy.. 8o 8o
Mám dost.. Když jsem jí řekla, co mi řekli na tom odběrovém místě, tak mi oznámila, že telefonát je nahrávám, že malá na testy půjde a tečka.. Už jsem z toho fakt hotová a vlastně nechci ani poradit.. Jenom jsem se potřebovala trochu „vypovídat“… Už jsme týden zavření doma a bůh ví jak dlouho ještě budeme… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1131
4.3.21 11:30

Je to Tvoje dítě, takže Tvoje rozhodnutí. Mám děti 2 a 4 roky, když jsme chytli Covid tak mi na hygieně řekli, že je to jen na mě jestli je nechám testovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19721
4.3.21 11:31

Testy mají nařízení všichni, tak to prostě je. Hygiena ti opravdu nemůže říct nic jinýho a na odběrech se zachovali krajně neprofesionálně. Stěr měli udělat a nemudrovat. Takhle tam budete muset zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19721
4.3.21 11:31

@Oliverka28 před časem to tak bylo, teď už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2994
4.3.21 11:33

A co ti jako udělají, když to dítě na test nepovezeš? Stejně máte oba karanténu a ne trajdat po testech. Se tříletou jsem na testu byla, s měsíční bych na to taky prděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
4.3.21 11:34

Měsíční? Nedala bych ani náhodou, to je opravdu hovadina, jste v podstatě jeden člověk. Vůbec se nenech vycukat. Paní bych řekla, že je super, že se to nahrává, aspoň na ten nesmysl bude důkaz až to poženu výš, jestli mě s tím nesmyslem bude dál obtěžovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
4.3.21 11:34

@Janli Jasně, já tam s tím šla, že ji nechám otestovat, proto jsem teď naštvaná.. Každý říká něco jiného..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
4.3.21 11:35
@Janli píše:
@Oliverka28 před časem to tak bylo, teď už ne.

Aha, tak to se omlouvám. My Covid prodělali v prosinci a bylo mi řečeno tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
4.3.21 11:36

Nenechala bych sve dite testovat a to ma uz tri roky. Natoz tak mesicni. Poslouchej sebe a ne to co ti narizuji ostatni. Zustante doma po dobu karanteny a dal to neres…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
4.3.21 11:43

My měli covid v listopadu, oba s mužem pozitivní, na čtyrletou nám přijela odberova sanitka. Malymu byli v ty době asi 14m, takhle malý děti prý v sanitce netestuji, paní z hygieny po telefonu říkala ze je to na nás jestli zajedem na odberové místo kde mají drive thru nebo bez testu a karantena místo 10 dnu na 14. Testovat jsme ho samozřejmě nedali, stejně byl doma s námi :roll: Už to ale nějakou dobu je, tak třeba se to ted řeši jinak. Každopádně měsíční mimi bych testovat odmítla :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52980
4.3.21 11:44

Přiznávám, že v takovéto situaci bych měsíční dítě testovat nenechala. „Dozadu“ má stejné kontakty jako ty, „dopředu“ je bude mít taky, pro klid duše bych si karanténu klidně o týden protáhla. Fakt by mě zajímalo, jak v těch desetitisících budou exemplárně řešit jedno mimino. Ale čistě dle litery zákona to mimčo jít na test mělo. neber to ode mě jako nějaké nabádání, jen já sama za sebe se chovám tak, abych měla svědomí čisté a nikoho vědomě neohrozila, nikoliv tak, jak mi velí dnešní vládní nařízení (např. dnesse jdeme projít do lesa vedlejšího katastru, protože tam bývá mnohem míň lidí). Přeji hladký průběh!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
4.3.21 11:46

My nezvedáme cizí čísla a nikam se navzájem nehlásíme. Takže nás nemají na testy jak poslat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616

Byla jsem v karantene uz xkrat kvuli skolce a proste jsme vzdy sedeli doma na zadku. Ted naposled mel maly priznaky, tak jsme s nim jeli, je mu 3 a pul a prisel mi na to maly. Byl negativni, stejne jsme museli zustat v karantene. Pak skolku zas zavreli a ted je zavrely uz vsechny. S mesicnim bych nikam nejela, byla by se mnou doma a dodrzeli bychom karantenu.
At jste brzy ok!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410

Pracuju na hygieně. Maličký děti bez kolektivu k testování vůbec nenutím, z epidemiologického hlediska je úplně jedno, jestli je doma, jako pozitivní nebo jako kontakt. Ale je dobrý to vědět, přece jenom je to úplně nová nemoc o které určitě nevíme všechno, většina dětí to prodělá bezpříznakově, ale už se objevují u některých dětí komplikace a právě kvůli tomu, kdyby to přišlo, je dobrý vědět že si to prodělává/prodělala. To, že ti každý řekl něco jiného, je bohužel tím, že pozitivní případy neřešíme jenom my, ale i trasovací centrum, kde nejsou hygienici ale např. Policie, vojáci, call centrum z ČEZU, pracovníci z bank apod. rádi se představují jako hygiena a často v tom dělají zmatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
4.3.21 11:50

Mě by zajímalo, jestli jsou na tyhle mini děti speciální odběrové sady, když je to teda povinné :roll: nebo jim tam strčí stejnou štěrku jako 90 kilovému chlapovi? Miminka mají navíc jiné poměry obličeje, nosohltanu, tvl, nenechala bych to udělat, ani kdybych měla zaplatit pokutu. To už je fakt úlet, buzerovat kojící matky, to by jim šlo… :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat