Přijde vám to normální? Covid situace

Napsat příspěvek
Velikost písma:
8686
4.3.21 12:49
@momo203 píše: Čau holky,
Hned na začátku chci říct, že koronavirus vůbec neberu na lehkou váhu a celou dobu jsem se snažila dodržovat všechna opatření, ale tohle už mi opravdu přijde padlé na hlavu.. 8o
Minulý týden byl přítel na testech - pozitivní. Volá hygiena, že mám jít na testy. Dobře, žádný problém.. Máme měsíční mimčo, to by taky mělo jít na testy. Už to mi přišlo mimo, vždyť to mimino bude doma semnou? :think: Ženská na hygieně tvrdí, že se mám domluvit s pediatrem, že by tak malé dítě taky nedala testovat, druhá, co volá kvůli malé tvrdí, že MUSÍ jít na testy i ona. Doktorka to samé.. Tak nás přítel veze na testy, udělají mi stěr.. Všechno v pořádku. Ptám se jestli by mohli jít k autu nebo mám malou přinést k nim. No, co vám budu. Dívali se tam na mě jak na vola, proč chci tak malé dítě jako testovat a že mám na to kašlat a netestovat ji, vždyť bude semnou doma. Přišlo mi to rozumné…
Den poté mi přijde SMS - jsem pozitivní. Dneska ráno telefon z hygieny.. Malá MUSÍ za 5 dní na testy.. 8o 8o
Mám dost.. Když jsem jí řekla, co mi řekli na tom odběrovém místě, tak mi oznámila, že telefonát je nahrávám, že malá na testy půjde a tečka.. Už jsem z toho fakt hotová a vlastně nechci ani poradit.. Jenom jsem se potřebovala trochu „vypovídat“… Už jsme týden zavření doma a bůh ví jak dlouho ještě budeme… :think:
Já byla pozitivni, dceru 5 let jsem nechala testovat, z důvodu, aby v případě prodelaneho covidu nemusela následující 3 měsíce do karantény či na test, kvůli školce, už několikrát tam měli karanténu a my trčeli doma, dcera byla pozitvini, takže do května má pokoj, i když teda školky stejně zavřeli :roll: s dítětem, které ještě do kolektivu nechodí bych na test nešla, brala bych to jako, že pravděpodobně bude pozitivní vzhledem k blízkému nepřetržitému kontaktu, tak bych to sdělila pediatrovi aby v případě nějakých zdravotnich komplikacich v budoucnu, k tomu pripadne přihlédl
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
4.3.21 12:59
@momo203 píše: Čau holky,
Hned na začátku chci říct, že koronavirus vůbec neberu na lehkou váhu a celou dobu jsem se snažila dodržovat všechna opatření, ale tohle už mi opravdu přijde padlé na hlavu.. 8o
Minulý týden byl přítel na testech - pozitivní. Volá hygiena, že mám jít na testy. Dobře, žádný problém.. Máme měsíční mimčo, to by taky mělo jít na testy. Už to mi přišlo mimo, vždyť to mimino bude doma semnou? :think: Ženská na hygieně tvrdí, že se mám domluvit s pediatrem, že by tak malé dítě taky nedala testovat, druhá, co volá kvůli malé tvrdí, že MUSÍ jít na testy i ona. Doktorka to samé.. Tak nás přítel veze na testy, udělají mi stěr.. Všechno v pořádku. Ptám se jestli by mohli jít k autu nebo mám malou přinést k nim. No, co vám budu. Dívali se tam na mě jak na vola, proč chci tak malé dítě jako testovat a že mám na to kašlat a netestovat ji, vždyť bude semnou doma. Přišlo mi to rozumné…
Den poté mi přijde SMS - jsem pozitivní. Dneska ráno telefon z hygieny.. Malá MUSÍ za 5 dní na testy.. 8o 8o
Mám dost.. Když jsem jí řekla, co mi řekli na tom odběrovém místě, tak mi oznámila, že telefonát je nahrávám, že malá na testy půjde a tečka.. Už jsem z toho fakt hotová a vlastně nechci ani poradit.. Jenom jsem se potřebovala trochu „vypovídat“… Už jsme týden zavření doma a bůh ví jak dlouho ještě budeme… :think:

Malou testovat nedavej a nikomu to nehlaš. Bude s vámi doma. Zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
4.3.21 13:03

Jsem moc ráda, že to většina vidí stejně jako já. Vůbec nejde o to, že bych se chtěla bouřit proti autoritam nebo něco, :mrgreen: ale absolutně nevidím smysl v tom testovat tak malé mimino a když už jsem teda tam byla já na testu a bylo mi řečeno, to co bylo.. Odmítám to absolvovat znovu.. A vlastně ani nemůžu :D. Doma v karanténě jsme už týden kvůli příteli a dalších 14 dní budu v karanténě já a samozřejmě semnou i malá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3217
4.3.21 13:06

Provedení testu je extrémně nepříjemné pro dospělého. Jak by to asi vnimalo měsíční miminko? Nesla bych s nim na test ani omylem, strkaj to až někam do mozku a kdoví jestli by to pro tak malé dítě bylo bezpečne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 13:17
@Anonymní píše:
Jak by se to řešilo u dítěte s autismem, které by se otestovat nenechalo? Pokud navíc nenavštěvuje kolektivní zařízení, ale vzdělává se trvale doma. Nejde o malé dítě, ale o prvostupňové dítě. Když by ani rodiče s jeho otestováním nesouhlasili.

To je právě ta situace, kdy my vystavíme žádanku (musíme), a rodič po dohodě s praktikem dítě na test nepošlou. Kdyby přišlo na lámání chleba, zodpoví si to praktik - s odkazem na zdravotní stav. Ale my jako pracovníci trasovacího centra, a tedy vesměs nezdravotníci, to rozhodnout nemůžeme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 13:21

V 6 nedělí bych nešla na testy ani já. U obou dětí jsem ho poctivě dodržovala a šla max na chvilku ven do přírody. Jediný kontakt byla dr., ale s takhle malým mimčem se chodilo bokem na zaklepání v určený čas. V téhle covid situaci bych nevystrčila ani nos, max na zahradu nebo někam do lesa mimo civilizaci. Nikdo by mě nedonutil jet někam na odběrové místo, kde bych to mohla chytit já i malé. Jak znám manžela nosil by i doma roušku a snažil se od nás izolovat těch prvních pár týdnů. Když si představím jak byly děti křehké a mohly by to chytit je mi blbě. Ještěže už jsou starší a mají nějakou imunitu…

• Citovat
  • Nahlásit
1688
4.3.21 13:33

Batole a dvě skolkové děti jsme testovali z různých důvodů několikrát, ale měsíční bych netestovala. Do toho telefonu bych to odjkyvala, jasně, má povinnost se dostavit, ale pak bych tam nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7382
4.3.21 13:42

S mesicnim miminem bych na odber nesla. Jak tu zaznelo - stejne budes doma, tak si to o 4 dny protahnete no…ted jsou zavrene i skolky a skoly, mozna bych neresila asi i o neco starsi deti momentalne, nevim. Postcovid. syndrom me desi, ale jak tu zaznelo, pokud jste pozitivni ty i partner, tak bys to pripadne proste nahlasila v nemocnici.

Ale co jsem cetla cizi osobni zkusenosti, tak ty male deti to zvladaji vetsinou mnohem lepe, jak dospeli. Ze to i treba prospi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
4.3.21 13:55
@PeBa12 píše:
Jen výtěr z nosu? Ty si fakt vtipná :lol: Tu špejli musí zavést dost hluboko, i dospělým chlapům vyhrkly slzy do očí. Nechápu proč tomu vystavovat měsíční miminko.

Některé tady jste fakt už přecovidované :zed:

Příspěvek upraven 04.03.21 v 13:39

A ty jsi na tom odběru byla? Já několikrát a někteří z toho fakt zbytečně dělají kovbojku. Ano, slzy do očí vyhrknou, ale ne proto, že by to byla taková bolest, je to jenom reflex. Prostě je to pocit pálení v nose, který trvá asi vteřinu. Zvládají to i děti.
Ale jinak souhlasím, že testovat měsíční mimčo je zbytečné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5238
4.3.21 14:26
@momo203 píše:
Jsem moc ráda, že to většina vidí stejně jako já. Vůbec nejde o to, že bych se chtěla bouřit proti autoritam nebo něco, :mrgreen: ale absolutně nevidím smysl v tom testovat tak malé mimino a když už jsem teda tam byla já na testu a bylo mi řečeno, to co bylo.. Odmítám to absolvovat znovu.. A vlastně ani nemůžu :D. Doma v karanténě jsme už týden kvůli příteli a dalších 14 dní budu v karanténě já a samozřejmě semnou i malá..

zdravím

jejda, já hledala v textu kolika měsíční to dítě je

a ono měsíční, jej, bobík malinký ;)

tak to ne, s měsíčním nikam nelezte, ne v této situaci, testovat bych jej nenechala, je to nesmysl, je fakt hodně malinký, vykašlete se na to

v karanténě samozřejmě budte, to ano, to je důležité, naopak dítě nikam nevláčejte, vždyť je to novorozeneček, propána… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3217
4.3.21 14:40
@Kvestorka píše:
A ty jsi na tom odběru byla? Já několikrát a někteří z toho fakt zbytečně dělají kovbojku. Ano, slzy do očí vyhrknou, ale ne proto, že by to byla taková bolest, je to jenom reflex. Prostě je to pocit pálení v nose, který trvá asi vteřinu. Zvládají to i děti.
Ale jinak souhlasím, že testovat měsíční mimčo je zbytečné

Ja na odběru byla a je to hodně nepříjemné, a ten pocit pálení v nose trval několik hodin po odběru. Malému dítěti bych toto neudělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4380
4.3.21 14:53
@PeBa12 píše: :lol: Prosím tě, přestaň se dívat na zprávy, běž do lesa na procházku ( jestli je teda ještě v katastru obce :mrgreen: ) ať se ti trošku okysličí mozek ;)

Chápu to správně, že jsi diskuzi opustila a přeorientovala ses na tipy pro zlepšení dne? Tak jo. Ty si dej koláček :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
4.3.21 14:55

Jako ta bolest je nepřínemná, nicméně kdyby o něco šlo, tak to to dítě vydrží. Nicméně tady o nic nejde, tak proč si dobrovolně komplikovat život :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53010
4.3.21 15:00

K postcovidovému syndromu… vzhledem k tomu, kolik znám v okolí (i u nás doma) případů „půlka domácnosti pozitivní, druhá negativní, přitom příznaky všichni stejné“, bych nějakej výsledek testu pro budoucí diagnózu vůbec nebrala v potaz. V dnešní době, kdy prodělá covid každej druhej, půlka z nich bez testu, brát v úvahu při potížích - postcovid to nemůže být, protože to dítě mělo negativní test - mi přijde mimo. Pokud bude mít dítě potíže (jako že s největší pravděpodobností mít nebude), mělo by doktorovi stačit info „v domácnosti se vyskytl covid“.
Asi jako když přijdu na pohotovost podrápaná od rezavýho plotu, doktor neřeší, kdy jsem měla naposled tetanovku, a rovnou mi vrzne novou. Když budu potřebovat transfúzi, pevně doufám, že nedostanu krev na základě „vaše laborka mi předloni zjistila, že mám A+“. A když bude podezření na postcovidovej syndrom, asi ho doktor nevyloučí na základě negativního nebo vůbec neproběhlého testu, pokud to měli oba rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14267
4.3.21 15:01
@Čičorečka píše:
Já bych teda chtěla vědět, jestli moje dítě má covid, nebo ne. Do budoucna je to podle mě důležitá informace. Sama jsem na testy ještě nemusela, tak nevim, jak je to strašný. Ale přijde mi, že spousta lidí z toho dělá trhání nehtů a natahování na skřipec. Však je to jen výtěr z nosu, ne?

Ano, je to pouze výtěr z nosu. Trošku to štípne a vyhrknou ti slzy. Jinak nic. Známé rok a půl starý chlapeček se ani nevzbudil (zrovna spinkal, když byli na testech) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat