Přijde vám tohle v pořádku - zdravotní sestry a maminky?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
19583
26.10.20 09:14
@Whitedog píše:
Ano, bude hůř, lidé budou umírat zbytečně, zdravotníci pojedou nadoraz několik dlouhých měsíců - a pořád to velké spoustě lidí nedochází… je to smutné… :-(Mám pocit, že to chápou jenom ti zdravotníci… :nevim:

Presne tak, ja se vracim z rodicaku aspon na castecny uvazek, protoze nejsou lidi, cela moje rodina pracuje v nemocnici a padaji na hubu a pak mi napise kamaradka, ze ji chybi kino a lezeni po obchodaku :roll: fakt mam pocit, ze zdravotníci a zbytek lidi jsou dva odlisne svety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
26.10.20 09:15

Všeobecné sestry rozhodně nevozí pacienty po vyšetřeních, na tyto pomocné práce v nemocnici jsou sanitáři nebo ošetřovatelky, případně teď i medici nebo studenti. Sestry konají, zejména na odděleních intenzivní péče, vysoce kvalifikovanou práci.
Jinak v věci, ano stávat by se to nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
26.10.20 09:17

Je to bohužel začarovaný kruh. Když se pak dozvíš, že personál nesmí na testy, dokud nemá vážné příznaky. Takže to může bezpříznakově přenášet na těžce nemocné a to pak ty čísla mrtvých rostou rychle.
Pak Babiš hlásá, jak nestíhají trasovat, přitom se odd pro trasování ruší, že nemá od hygieny podklady a nemá koho trasovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9605
26.10.20 09:24
@Jana-86 píše:
Všeobecné sestry rozhodně nevozí pacienty po vyšetřeních, na tyto pomocné práce v nemocnici jsou sanitáři nebo ošetřovatelky, případně teď i medici nebo studenti. Sestry konají, zejména na odděleních intenzivní péče, vysoce kvalifikovanou práci.

jak kde. u nás v nemocnici právě v intenzivní péči s pacientem jezdí sestra a případně i lékař. protože kdyby bylo potřeba zasáhnout při zhoršení stavu pacienta, tak saniťák nebo student je v takovém případě celkem na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
26.10.20 09:25

Obecne nemam dobry pocit z toho, jak je to v nemocnicich obecne organizacne (ne)vyresene. Takze v poradku mi to samozrejme neprijde, ale na druhou stranu me to vubec neprekvapuje. Oni sice covidaci lezi samostatne, kazdopadne neni mozne pro ne vyčlenit samostatne pristroje-rtg, ct, sono, takze proste musi chodit spolecne se „zbytkem“. Zazila jsem vic takovych scifi pribehu v dobe hluboko pred covidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
26.10.20 09:27
@Jana-86 píše:

Tak to by ses divila. Co ja zazila na nejmenivanem pracovisti, tak sestry z jipky bezne vozily „sve“ pacienty na vysetreni. Nebylo to uplne pravidlo, ale chodily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19583
26.10.20 09:30

@kalie ale sestra na jipce ma treba jednoho- dva pacienty a o nikoho jineho se nestara, tak ta si muze dovolit se od nej nehnout. Sestra z bezneho oddeleni jich ma na starost treba 20-30 a nemuze se sebrat a jet na vyšetření s jednim a zbytek nechat na starost jen sanitarkam. U nas treba bezne funguje oddeleni, ze je tam jedna sestra a ma k ruce dvae sanitarky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3666
26.10.20 09:38

Tak je asi rozdíl mezi normálním pacientem a pacientem z jipky nebo z arové jipky, že…
Někoho veze sanitárka, někoho sestra, někoho doprovází lékař s defibrilátorem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20014
26.10.20 09:44
@Rickym píše:
Bohužel mám pocit, že nemocnice vůbec nezvládají. Strejda ve špatném zdravotním stavu, čekajíci na operaci v nemocnici Covidem onemocněl. Má jen umělou výživu přes nos. A protože nemá příznaky, poslali ho domů. Bydlí sám. To, že je jeho stav vážný neřeší, protože Covid bezpříznakový a víc je nezajímá, nemají ho kam dát. Hygiena ani nevěděla, že se nakazil v nemocnici, vůbec to tam neřeší od koho a jak.
Kámošky dcera po úraze musela okamžitě na operaci. Den poté zjistili, že je Covid, a stejně ji nechali na obyč odd, jen od ní odstěhovali spolupacienty.

no a kam jí jako měli dát??? nemocnice jsou nervaný díky ho.vad.ům co nic nedodržují za pár dní budeme rádi jestli nás ošetří při aktuních problémech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10936
26.10.20 09:53

Nechte si ty coviďáky od cesty…
Vůbec nevíš, ze mela covid.
A měli jste všichni roušky, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20014
26.10.20 09:58
@Lama Lama píše:
Moc koukáš na telku, to není jak v Chicagohope, přiletí vrtulník, od něj běží posádka záchranky s lehátkem. Jeden cestou na léhátku resuscituje, další křičí na lékaře a předává štafetu s informacemi o kriticky nemocným pacientovi. Seběhne se celá nemocnice, rozráží dceře a s vypětím sil dobíhají na rentgenové vyšetření, kdy všichni padnou a čtvrt hodiny nemohou popadnout dech.

hele měsíc jsem ležela v nemocnici a měla výhled na přístávací plochu, fakt neběhají, tedy jednou klusali, a jednou běželi, to už teda záchranář stál na tý lyžině když letěli a sotva dosedli už tahali pacienta a s tím doopravdy doslova běželi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28971
26.10.20 10:00
@Cute.im.not.cute píše:
Ahoj, v pátek jsem byla se svojí 2letou dcerou na ultrazvuku, dcera byla objednaná již několik měsíců, vedle nás byla ještě jedna rodina s kojencem a 2 důchodci, taky objednaní. To tedy znamená, že nemocnice věděla, že přesně na tento čas tam budou malé děti a senioři. Najednou tam přivezou 2 sestry v ochranných oblecích ženu s covidem na posteli a čekají tam s ní. Mám kamarádku zdravotní sestru, která pracuje přímo v té nemocnici, takže když jsem jí psala jestli je tohle normální a proč nemají ty časy nějak rozvrženy, aby se ty lidi tam takhle nepotkali, tak mi napsala, že tohle by se rozhodně dít nemělo. A já se chci zeptat jestli se tohleto děje i v jiných nemocnicích? Jako přijde mi naprosto absurdní, že někteří jedinci se mohou zbláznit když někdo venku nemá roušku nebo, že některé kr*vy jsou schopné nahlásit nefunkční kadeřnici, že přijde domů někoho ostříhat a tady přímo navezou coviďačku ve stejný čas do stejné místnosti kde jsou malé děti a důchodci i když jsou objednání

Tak předpokládám, že na návštěvu zdrav. zařízení v dnešní rizikové době jsi Ty i děti měla kvalitní respirátory a rukavice, abys ochránila nejen sebe, ale i ostatní, kdybys Ty nebo děti byla bezpříznakový přenašeč.

A jistě víš, že člověk začne být infekční několik dní před projevem prvních příznaků, takže potenciálně „nebezpečný“ dnes může být úplně každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27027
26.10.20 10:18
@Cute.im.not.cute píše:
@Markétka111 dobře, ale tady to probíhalo naprosto v klidu a nijak nepospíchali, proto mi to přišlo spíš jako kontrolní rtg

Myslím, že moc koukáš na televizi…

Akutní RTG opravdu neprobíhá tak, že pacienta vezou rychlostí motocyklu, rozrážejí dveře a křičí na všechny strany POZOR POZOR!

A když se někdo objednává na RTG tak zdravotníci v první řadě řeší kdy je volný termín a čas… né jaký je pacient ročník a podle toho logisticky neorganizují objednávky RTG. :roll:

Pacienta pozitivního na Covid by asi neměli nechat vedle vás v čekárně… ale! Nastudujte si něco o C-19 ( prosimvás, ale z důvěryhodných lékařských zdrojů, né z toho co říkají na Nově :roll: ) C-19 je chřipka, tím to nechci zlehčovat, ale neni to mor proboha! Takže, kolikrát vedle vás v čekárně seděl člověk s chřipkou, ani nevíte… jste v nemocnici. Protože je to ale „vraždící covid“, tak jste jistě všichni měli roušky a dezinfekci. A pozitivní pacient od Vás byl jistě dále než dva metry.

Takže???

Ano, vzhledem k tomu jak média dokonale rozšířila paniku a všem jde především o to, aby lidi jako vy, nevyšilovali… snažíme se všichni dodržovat nařízení a být ohleduplní a dodržujeme nadstandardní hygienická a bezpečnostní opatření… Stát by se to opravdu asi, kvůli vám, nemělo… nicméně nevíte, a nemůžete vědět PROČ tak personál učinil. Možná pochybil, ale možná prostě nebylo zbytí. :nevim: Rozhodně bych se kvůli tomu nerozčilovala na emiminu a nebyla vyplašená k smrti, že mám teď Covid taky a umřu nebo nakazím někoho kdo určitě umře… :think: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
26.10.20 10:45

@ka2ka na covid oddělení, které u nás je a není plné. Byl na něm i strýc, než ho propustili domů. Volné lůžka jsou, ale prý zbytečné na jeden den převážet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
26.10.20 11:27

@Kriss Tina to, co jsem napsala ja, neni v rozporu s tim, co pises ty. Ja pisu o jipce, ty pises o jipce a prispevek, na ktery jsem reagovala, uvadel, ze sestry na jipce maji vysoce specializovanou praci a pacienty nevozi po vysetrenich. Ja kontrovala, ze vozi, a to prave z duvodu, ktery uvadis ty- kazda ma jednoho, dva pacose, takze maji casovy prostor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama