Přijde vám vaše miminko nejkrásnější?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 14:14
Přijde vám vaše miminko nejkrásnější?

Ahoj,

maminky. Zajímalo by mě, jak vidíte svoje dítě. Vidíte ho zkresleně - tedy jako to nejkrásnější, nebo spíše reálně? Mám v okolí spoustu miminek a jasné, každé dítě je svým způsobem hezké. Ale prostě ne každé je ve všeobecnosti hezké - některá miminka jsou mírně řečeno nic moc. Tak to prostě je. Ale z úst maminek často slyším, jak je prostě jejich miminko nejkrásnější a daleko hezčí, než ty ostatní. Nedávno se mi stalo, že jedna kamarádka, která má syna (žel syn je celý po tatínkovi a opravdu vzhledově nic moc - spíše bych řekla ošklivý, ale kamarádce bych to samozřejmě nikdy neřekla a řekla jsem jí, jak je krásný), prohlásila o jednom miminku, že není moc hezké. Nebo aspoň zdaleka ne tak, jako její chlapeček. k tomu ve skutečnosti to bylo přesně naopak - až neporovnatelně. A tak by mě zajímalo, jestli je tu nějaká maminka, která by reálně řekla, že její dítko není až tak hezké, ale stejně ho samozřejmě miluje, nebo jestli máte všechny pocit, že vaše je nejhezčí :D… zajímá mě to i vzhledem k tomu našemu budoucímu. Samozřejmě ten vzhled je to nejméně podstatné, ale podle fotek jsem já sama nebyla kdoví jak hezké dítě a manžel je hezký teď, protože má velmi mužné rysy, ale u dítěte to také vypadalo zvláštně. Tedy občas mě napadá, jak to naše malé bude vypadat, a je možné, že reálně třeba nebude moc hezké :D Ne fakt, myslím si to. Budu ho vidět i tak jako nejkrásnější nebo to uvidím reálně, ale bude mi to jedno?

Přečtěte si článek: Miminko a péče o něj. Vše, co potřebujete vědět

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
 
vertunka
Závislačka 4710 příspěvků 01.05.18 14:18

No ja svoje mimino vidim ta nejak normalne. Jako ostatni mimina. Ale treba dvouletacka je podle me nejkrasnejsi a nejsikovnejsi v okoli :mrgreen: :mrgreen:. Takze asi tak. Proste asi kazda matka svoje dite vidi jako nejlepsi a nejkrasnejsi.

 
KKatka23
Echt Kelišová 8427 příspěvků 01.05.18 14:18

Mi přijde, že to vidím objektivně…starší byla pěkný miminko a je teda pořád krásná. Ale taky dost protivná teda, myslím, že nebude asi mít moc kamarádů, jestli trošku nezačne fungovat normálně :nevim: mladší zas byla dost ošklivý mimino, ale čím je starší, tím je roztomilejší. Ona není vyloženě krasavice, ale má ďolíčky ve tvářích a je děsně veselá, hravá a usměvavá - každýmu se proto hned líbí, i když to není vyloženě princezna v šatičkách, tak jak ta starší, spíš taková řachanda boubelatá :mrgreen:

 
vtipna
Kecalka 177 příspěvků 01.05.18 14:19

Hihi, zajimava uvaha. Kdyby bylo moje dite osklive, priznala bych to, ale az na lehce odstate usi je kouzelne a krasne :lol:
Moje svagrova uznala, ze jeji miminko je osklive a ted se z male vyklubala krasna slecna, blondynka na vdavani. Dulezity nez jak vypadaj je spis, jaky jsou…hodny, usmevavi, sikovny. ;)

 
Bábrdl
Generální žvanilka 21699 příspěvků 01.05.18 14:20
@Anonymní píše:
Ahoj,maminky. Zajímalo by mě, jak vidíte svoje dítě. Vidíte ho zkresleně - tedy jako to nejkrásnější, nebo spíše reálně? Mám v okolí spoustu miminek a jasné, každé dítě je svým způsobem hezké. Ale prostě ne každé je ve všeobecnosti hezké - některá miminka jsou mírně řečeno nic moc. Tak to prostě je. Ale z úst maminek často slyším, jak je prostě jejich miminko nejkrásnější a daleko hezčí, než ty ostatní. Nedávno se mi stalo, že jedna kamarádka, která má syna (žel syn je celý po tatínkovi a opravdu vzhledově nic moc - spíše bych řekla ošklivý, ale kamarádce bych to samozřejmě nikdy neřekla a řekla jsem jí, jak je krásný), prohlásila o jednom miminku, že není moc hezké. Nebo aspoň zdaleka ne tak, jako její chlapeček. k tomu ve skutečnosti to bylo přesně naopak - až neporovnatelně. A tak by mě zajímalo, jestli je tu nějaká maminka, která by reálně řekla, že její dítko není až tak hezké, ale stejně ho samozřejmě miluje, nebo jestli máte všechny pocit, že vaše je nejhezčí :D… zajímá mě to i vzhledem k tomu našemu budoucímu. Samozřejmě ten vzhled je to nejméně podstatné, ale podle fotek jsem já sama nebyla kdoví jak hezké dítě a manžel je hezký teď, protože má velmi mužné rysy, ale u dítěte to také vypadalo zvláštně. Tedy občas mě napadá, jak to naše malé bude vypadat, a je možné, že reálně třeba nebude moc hezké :D Ne fakt, myslím si to. Budu ho vidět i tak jako nejkrásnější nebo to uvidím reálně, ale bude mi to jedno?

Tak to je snad úplně normální, že ti tvoje mimino přijde nejhezčí. :nevim:
Je to jako, když jsi zamilovaná, taky vidíš toho druhého růžovými brýlemi.

Teď je moderní říkat, že ne, že jsi dobře viděla na svém mimi tohle a támhleto, ale myslím, že v koutku duše si každá miminka myslí, že je to její prostě nej.

 
malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 01.05.18 14:21

Jasně, že vidím svoje dítě reálně - a je to tak: je NEJKRÁSNĚJŠÍ :lol: A ty tři brady po tchýni, jsou jen roztomilý detail. Divím se, že na fotkách, co jsou třeba rok a půl staré, těsně po porodu vůbec nevypadá tak krásně, jak jsem ho tehdy viděla - tehdy jsem měl apocit, že mám jediný krásný dítě mezi všemi těmi zmačkanými červenými ranečky v ostatních zavinovačkách :mrgreen:

Myslím, že kromě všech hormonů dělá dost i ta představa, jakou člověk má o tom, jak má dítě vypadat - v některých rodinách se rodí děti, které vypadají jinak než děti u nás v široké rodině, a ty cizí děti mi pak přijdou jako divný mimozemšťani 8o

 
Karleon
Kelišová 5376 příspěvků 01.05.18 14:21

Já už jsem to tu kdysi popisovala v jiné diskusi a dokonce jsem přidávala i fotky. Moje první dcera nebyla moc hezké miminko a já to postřehla hned na porodním sále. Nechápala jsem, jak je to vůbec možné, a když mi dal manžel pusu a řekl, že je krásná, v duchu jsem mu odpověděla, co to kecá. Mrzí mě, že jsem to takhle vnímala v jejich prvních vteřinách života, ale nedalo se tomu zabránit. No a dnes má 9 let a dovolím si říct, že je skutečně krásná.

 
Karleon
Kelišová 5376 příspěvků 01.05.18 14:22
@Bábrdl píše:
Teď je moderní říkat, že ne, že jsi dobře viděla na svém mimi tohle a támhleto, ale myslím, že v koutku duše si každá miminka myslí, že je to její prostě nej.

Já to tak vážně neviděla a mrzí mě to. Prostě jsem čekala krásné miminko a to se nekonalo.

 
Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 01.05.18 14:26

@Karleon já bych to neviděla tak černě. Ve svém okolí mám spoustu případů, kdy z vyloženě překrásných dětí vyrostl poměrně ošklivý člověk, a naopak někdy z obtloustlých a zanedbaných děcek se vyklubala překrásná labuť. Jak teď vypadá miminko, to vůbec nic neznamená.

 
Šmoulice
Kelišová 6810 příspěvků 01.05.18 14:26

Mě teda v první chvíli ( ani několik týdnů po porodu :mrgreen: ), krásná fakt nepřisla.
Teďv roce a půl mi přijde, že patří k těm hezčím dětem.
Jako nikomu bych to neřekla, ale některé děti mají do krásy fakt daleko… I když se jejich matky rozplývají, jak jsou krásné. Ale většinou to tak vidí jen ony :mrgreen:
Ale když se mi nějaké dítě vyloženě nelíbí, tak ho nepochválím jak je krásné, i když by si to matky jistě přály a čekají na to :mrgreen:
Radši mlčím :mrgreen:

 
Bábrdl
Generální žvanilka 21699 příspěvků 01.05.18 14:27
@malytlustyhroch píše:
Jasně, že vidím svoje dítě reálně - a je to tak: je NEJKRÁSNĚJŠÍ :lol: A ty tři brady po tchýni, jsou jen roztomilý detail. Divím se, že na fotkách, co jsou třeba rok a půl staré, těsně po porodu vůbec nevypadá tak krásně, jak jsem ho tehdy viděla - tehdy jsem měl apocit, že mám jediný krásný dítě mezi všemi těmi zmačkanými červenými ranečky v ostatních zavinovačkách :mrgreen:

:potlesk:
Já si pamatuju, jak jsem dostala nějakou koláž, co dělala fotografka ze všech miminek, co ten měsíc fotila a vůbec jsem nechápala, jaktože to moje není největší, vždyť každý musí vidět, že je nejhezčí.

 
Tichošlápek
Extra třída :D 10862 příspěvků 01.05.18 14:27

Jeden byl krásný :mrgreen: spousta blond vlasu, modré oči, bílá pleť 8) a pak se narodil druhy. Musím říci, ze to byl zpočátku trochu šok :lol: a nikdy bych o něm nemohla tvrdit, ze byl krasne miminko. Ano je pro mne nádherný, ale rozhodne vím, ze jako miminko moc krásy nepobral a viděla jsem to hned. Takže asi jsem v tomhle spíše objektivní

 
malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 01.05.18 14:29
@Bábrdl píše: :potlesk:
Já si pamatuju, jak jsem dostala nějakou koláž, co dělala fotografka ze všech miminek, co ten měsíc fotila a vůbec jsem nechápala, jaktože to moje není největší, vždyť každý musí vidět, že je nejhezčí.
:D Jo, přesně takhle jsem to prožívala :mavam:
 
Bábrdl
Generální žvanilka 21699 příspěvků 01.05.18 14:30

Všimla jsem si, že ty řeči o ošklivých miminkách vedou hlavně maminky starších dětí a je to taková předehra k tomu, aby začaly mluvit o tom, „jak ale teď z toho ošklivého maminka vyrostl krásný kluk/holčička.“ A tím, že to dítě „pomluví“ jako miminko, vlastně mají alibi, aby ho teď mohly chválit.

Ne vážně, myslím, že tohle nikdo nevidí realisticky. A je to dobře.

 
Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 01.05.18 14:30

@Šmoulice já taky :lol: přijde mi, že by na mě každý musel poznat, že kecám.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >