Příjem bez živnostenského oprávnění

Anonymní
23.3.21 08:59

Příjem bez živnostenského oprávnění

Hezký den všem,

přejdu rovnou k dotazu a uvedu modelovou situaci.

Takže: manžel je zaměstnanec a nemá žádný jiný příjem kromě svého zaměstnání. Je však také revizním technikem, ale tuto činnost vykonává pouze nárazově a za symbolickou částku. Teď se mu naskytla příležitost vykonat revizi ( např. vysokozdvižných vozíků) v jedné firmě. Jednalo by se o částku vyšší než 50 000 Kč. Jak toto provést legálně, když nemá ŽL? Lze to na pracovní smlouvu? Jak to vyfakturovat?
V této oblasti se ani jeden moc nevyznáme a google neporadí v konkrétním případě.

Díky moc a prosím o respekt anonymu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7626
23.3.21 09:12

Asi nejjednodušší je, že jej dotyčná firma zaměstná třeba na tu DPP apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7839
23.3.21 09:26

Fakturovat bez ZL nemůže. Takže buď si ho musí založit a nebo na DPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 09:31

Díky moc. A musí při DPP ta firma, pro kterou bude činnost provádět, odvést nějaké odvody? To by byl právě problém..

• Citovat
  • Nahlásit
7839
23.3.21 09:38
@Anonymní píše:
Díky moc. A musí při DPP ta firma, pro kterou bude činnost provádět, odvést nějaké odvody? To by byl právě problém..

Nad 10 tis za mesic ano. Proč by to byl problém?

Příspěvek upraven 23.03.21 v 09:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
23.3.21 09:40

Proč si nezalozi ŽL?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3077
23.3.21 09:44

Nejlepší je udělat si ŽL 👍🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
23.3.21 09:46
@Anonymní píše:

A do 10 000 bude i tak platit 15 % daň. Z finančního hlediska se vyplatí ŽL. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
23.3.21 09:46

Při DPP nad 10,000 se už odvody platí. 50.000 nemůže příjmout jen tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 09:53

ŽL si nechce dělat kvůli tomu, že je to jednorázovka. Ale asi to bude nejjednodušší řešení, že?

• Citovat
  • Nahlásit
420
23.3.21 09:57
@Anonymní píše: ŽL si nechce dělat kvůli tomu, že je to jednorázovka. Ale asi to bude nejjednodušší řešení, že?

A jak to dělá v tech ostatních případech, jak jsi psala „za symbolickou částku“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
23.3.21 10:05
@Anonymní píše: ŽL si nechce dělat kvůli tomu, že je to jednorázovka. Ale asi to bude nejjednodušší řešení, že?

Neni to nejjednodušší, je to finančně nejvýhodnější. Na ŽL vyfakturujes 50 000, hodíš na to ideálně výdajový paušál, v tomto případě předpokládám 60 %, tzn platíš daně a odvody z 20 000 zisku (ne z 50),a to se vyplatí :mrgreen:
Zase ale musí podat sám daňové přiznání a přehledy na zdravsoc.
Zkuste si to hodit do kalkulačky na netu, jestli vám to za to stojí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 10:05

@Secado To dělá pod záštitou školícího střediska. Tady ta akce by byla čistě na jeho triko.

• Citovat
  • Nahlásit
335
23.3.21 10:07
@Secado píše:
Neni to nejjednodušší, je to finančně nejvýhodnější. Na ŽL vyfakturujes 50 000, hodíš na to ideálně výdajový paušál, v tomto případě předpokládám 60 %, tzn platíš daně a odvody z 20 000 zisku (ne z 50),a to se vyplatí :mrgreen:
Zase ale musí podat sám daňové přiznání a přehledy na zdravsoc.
Zkuste si to hodit do kalkulačky na netu, jestli vám to za to stojí :nevim:

Musel by se všude zaragistrovat, pak včas živnost přerušit. Do přerušení živnosti podávat pořád DP a přehledy… za mě zbytečný opruz. :nevim:

Já bych zkusila ty peníze rozdělit průběžně do víc DPP v průběhu roku. Po deseti tisících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
23.3.21 10:16
@K2 8611 píše:
Musel by se všude zaragistrovat, pak včas živnost přerušit. Do přerušení živnosti podávat pořád DP a přehledy… za mě zbytečný opruz. :nevim:Já bych zkusila ty peníze rozdělit průběžně do víc DPP v průběhu roku. Po deseti tisících.

Psala jsem, že to není nejjednodušší, ale finančně nejvýhodnější :roll:
Jasně, to je rozumné, podle mě trochu na hranici, záleží na firmě, jestli by do toho šla.
Jinak by mohl po dokončení zakázky živnost přerušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat