Příjem se třemi brzy po sobě dětmi a jak to zvládáte?

Anonymní
2.3.21 13:25

Příjem se třemi brzy po sobě dětmi a jak to zvládáte?

Dobrý den, raději anonymně.
Udělala jsem si těhotenský test a mám dvě čárky. Na gyndě jsem ještě nebyla. Bylo to neplánované, doma mám dceru téměř 3 roky a syna 17 měsíců. Oba plánovaní, ať jsou věkově blízko. Vychází to cca tak, že až synovi budou dva roky a narodí se mimi. Ještě jsem se úplně nerozhodla, zda nepujdu na potrat. Tíží mě do budoucna otázka finanční, teď děti nic nestojí, ale až příjde škola, tak to bude asi šrumec. Nechci aŤ sme nějací „sociální případi“…je to těžké. Manžel pracuje do večera, hlídání prakticky žádné. Trochu mám problémy se zády. Bydlíme v domě, prostor by nebyl problém. Teď i něco ušetříme, ale jak by to bylo dál… ale to neví nikdo. Říkám si, že bez hlídání a nějakého času na sebe a třeba i času stráveného jen s manželem ve dvou… příjmy nemáme nijak velké, ale prakticky za rok budeme bez dluhů. Ušetřit umíme, manžel je šikovný a téměř vše si zvládne udělat sám kolem domu. Já až děti trochu odrostou budu zase sadit nějakou zeleninu a ovocné stromy taky máme což taky pomůže. Je někdo kdo má taky tři děti a příjem manžel 30tis+8tis. rodičák? Až pujdu do práce, tak to bude lepší, ale to zas ty děti budou stát víc.. taky nevím jakou najdu práci atd.. jak to vše udělat. Hlídání o prázdninách.. to budeme muset platit všem tábory a to bude peněz. Taky rodinná dovolená, děcka lyžáky se školou, boty a veškeré oblečení a výbava na sport. Chtěla bych s nimi trávit čas trochu aktivně. Jde to vůbec? Budeme potřebovat taky auto.. napadlo mě ale, že by možná chvíli ještě postačilo to co máme. Je to combi, jedno dítě by šlo v autosedačce dopředu a dvě +já uprostřed vzadu, když bychom jeli někam celá rodina. Mám v hlavě guláš a spoustu myšlenek, nevím co dělat. Brala jsem antikoncepci, pak dostala trombozu, musela jsem vysadit a šup těhotná. Když sme se brali, chtěli sme tři děti, ale jak už mám ty dvě a leží to prakticky celé na mě, tak nevím. Srdce mi říká ano a rozum váhá, aby starší děti celou situací netrpěli. Manžel je pro si dítě nechat, mám se rozhodnout já.
Jak se vám žije se třemi dětmi, jak to děláte když jsou prázdniny? Co zvládáte podnikat? Jakým způsobem šetříte? Kolik za co utratíte? Budu ráda za vaše rady, názory, tipy i za to, že to přečtete do konce. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1460
2.3.21 13:34

My máme skoro jednou takový prijem a přijde mi, ze je to tak akorát i s jedním dítětem. Takže záleží straně moc na tom, jaké mate nároky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 13:34
@Anonymní píše:
Udělala jsem si těhotenský test a mám dvě čárky. Na gyndě jsem ještě nebyla. Bylo to neplánované, doma mám dceru téměř 3 roky a syna 17 měsíců. Oba plánovaní, ať jsou věkově blízko. Vychází to cca tak, že až synovi budou dva roky a narodí se mimi. Ještě jsem se úplně nerozhodla, zda nepujdu na potrat. Tíží mě do budoucna otázka finanční, teď děti nic nestojí, ale až příjde škola, tak to bude asi šrumec. Nechci aŤ sme nějací „sociální případi“…je to těžké. Manžel pracuje do večera, hlídání prakticky žádné. Trochu mám problémy se zády. Bydlíme v domě, prostor by nebyl problém. Teď i něco ušetříme, ale jak by to bylo dál… ale to neví nikdo. Říkám si, že bez hlídání a nějakého času na sebe a třeba i času stráveného jen s manželem ve dvou… příjmy nemáme nijak velké, ale prakticky za rok budeme bez dluhů. Ušetřit umíme, manžel je šikovný a téměř vše si zvládne udělat sám kolem domu. Já až děti trochu odrostou budu zase sadit nějakou zeleninu a ovocné stromy taky máme což taky pomůže. Je někdo kdo má taky tři děti a příjem manžel 30tis+8tis. rodičák? Až pujdu do práce, tak to bude lepší, ale to zas ty děti budou stát víc.. taky nevím jakou najdu práci atd.. jak to vše udělat. Hlídání o prázdninách.. to budeme muset platit všem tábory a to bude peněz. Taky rodinná dovolená, děcka lyžáky se školou, boty a veškeré oblečení a výbava na sport. Chtěla bych s nimi trávit čas trochu aktivně. Jde to vůbec? Budeme potřebovat taky auto.. napadlo mě ale, že by možná chvíli ještě postačilo to co máme. Je to combi, jedno dítě by šlo v autosedačce dopředu a dvě +já uprostřed vzadu, když bychom jeli někam celá rodina. Mám v hlavě guláš a spoustu myšlenek, nevím co dělat. Brala jsem antikoncepci, pak dostala trombozu, musela jsem vysadit a šup těhotná. Když sme se brali, chtěli sme tři děti, ale jak už mám ty dvě a leží to prakticky celé na mě, tak nevím. Srdce mi říká ano a rozum váhá, aby starší děti celou situací netrpěli. Manžel je pro si dítě nechat, mám se rozhodnout já.
Jak se vám žije se třemi dětmi, jak to děláte když jsou prázdniny? Co zvládáte podnikat? Jakým způsobem šetříte? Kolik za co utratíte? Budu ráda za vaše rady, názory, tipy i za to, že to přečtete do konce. Děkuji

Mám švagrovou v podobné situaci. Respektive s hodně podobnými příjmy. Oni 3 děti chtěli cíleně. Žijí tak, že s dětmi na žádné výlety nejezdí. Nic s nimi nepodnikají. Dětem zaplatí maximálně základní kroužky ve škole. Na dovolenou jedou max jednou za rok po ČR. Ale myslím si, že tohle všechno jsou věci, které by dětem nějak extra vadili. Asi dost taky záleží, kde žijete. Oni žijí na vesnici, takže děti tam asi nemají takové nároky jako děti ve městě (nevím).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 13:36

Edit předchozího, nemyslím si, že by děti nutně potřebovaly dovolené v exotické a tisíc drahých kroužků. Ale zase aktivity s rodiči jsou určitě super.

• Citovat
  • Nahlásit
1736
2.3.21 13:38

Nech to uležet, protřepat. Nepředpokládám, že se musíš rozhodnout hned. Proberte to s manželem. Než budou děti ve škole, ty budeš v práci a bude to lepší. Potrat bohužel se vztahem taky zamává (neříkám, že třetí dítě ne). My jsme o třetí, neplánované miminko přišli v 2.trimestru a pořád se z toho nemůžu vyhrabat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.3.21 13:51

No právě.. uplně o první mimi jsem také přišla, bylo to hrozné.. teď máme dvě zdravé děti a já si nějak nedokážu představit, že vědomě pujdu na potrat. Jenže na druhou stranu nechci aŤ strádáme. Jako děti jsme já ani manžel nejezdili s rodiči na výlety a nikdo se nám moc nevěnoval.. chápu, jiná doba. Akorát sme to chtěli pro naše děti jinak no.. Lyžovat, jezdit na kolech na výlety, exotická dovolená být nemusí, ale třeba Itálie, Chorvatsko autem bych absolvovala ráda. A opravdu nevím, kdo by nám někdy pohlídal 3 děti. :(
Touha po třetím, že bude doma veselej, děti budou parťáci a vyhrají se.. že se budu znovu mazlit s miminkem a vozit kočárek je velká, ale co bude dál?? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
2.3.21 13:55

No, mně tyhle úvahy přijdou zcestné, když už je to dítě na cestě. Pokud jste na tom tak, že třetí dítě by byla katastrofa, měli jste se chránit. Takhle bych si dítě nechala, protože ono je taky tvoje a taky bude mít újmu, když se nenarodí a to mnohem fatálnější než dovolenou po Čechách a vybavení na lyže z druhé ruky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5953
2.3.21 14:04

Pro mě je potrat řešení v nejvyšší nouzi, ne jen tak si říct, dítě asi tě nechci protože kvůli tobe nebudu mít na dovolenou.. Je pravda, že peněz moc nemáte pro takovou rodinu, ale na to se mělo myslet dřív a až děti odrostou půjdeš do práce i ty, takže peněz bude víc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
2.3.21 14:09

@Lil Kitkatt
Jakou bude mít újmu když se nenarodi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
2.3.21 14:10

My mame 3deti 2 do 10let 1 dospělé*věkově nežije uz s náma.

Kdyz byly oba v MŠ stala nas skolka pomalu 4tis měsíčně (školné obědy) od 5let se to zlepsilo na obědy.

Od 5let maji oba krouzky v DDM cca 1000 na rok (maj každý 3 kroužky)

Oba maji v zs plavani cca 1000 na měs.
Meli jet ZS v přírodě 4tis na 5dni za jednoho.

Oblečení z vetsiny jisti Pepco Kik Vyprodeje boty podle slev akci jidlo z 80% v akcich.

Příjem mame cca 60tis mame hypo pujcky zivime 2 auta. A snesla bych vetsi prijem popravdě.

Záleží jaké mate nároky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6641
2.3.21 14:12
@Anonymní píše:
Jak se vám žije se třemi dětmi, jak to děláte když jsou prázdniny? Co zvládáte podnikat? Jakým způsobem šetříte? Kolik za co utratíte? Budu ráda za vaše rady, názory, tipy i za to, že to přečtete do konce. Děkuji

Tak si to pořádně propocti. Teď bys měla zvýšený RP,. protože to 3. dítě se narodí ve 2 letech prostředního. Pak budeš mit 5 měsíců PPM, nejstarší budou 4 (ještě ve školce), dvě děti doma, za rok už jen to jedno malé, ale ty dvě starší stále ve školce. Do školy půjde nejstarší, když ti bude zabývat 1 rok RD. Pak půjdeš do práce. A přeci můžeš jít do práce i ve 2 letech nejmladšího, když by bylo nejhůř. Takže byste se museli uskromit max na 1 rok. A kdo ví jestli. Protože pořádné výlety s koly apod stejně můžete podnikat až nejmladšímu budou cca 3-4 roky. A to uz budeš davno pracovat. Takže žádný problém, pokud jsi nepracovala za minimální mzdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
2.3.21 14:15

S vašimi příjmy bych do třetího dítěte nešla. Ale jsi už těhotná,(nechápu, že jste se nechranili) tak se budete muset hodně uskrovnit. Samozřejmě že to bude na úkor těch dvou dalších dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9619
2.3.21 14:18

Ale to se zvládne, až budou děti větší, budeš chodit i ty do práce, příjem bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
2.3.21 14:23
@Anonymní píše:

Záleží asi na tvých nárocích. :think: Ale zdá se mi to strašně málo. A na aktivní život už úplně nedostatečné.

Možná, kdybys byla prostě taková ta typická ženská z vesnice, co nic nepodniká, prostě se věnuje hodpodářství a jezdí max na lokální akce.

Vím, že to vyzní asi blbě, ale my máme příjem skoro třikrát takový, jedno dítě a nepřijde mi, že bychom si žili nějak extra nad poměry (přestože si žijeme dobře, to nepopírám). Pokud bychom chtěli dopřát dalším třem dětem, to co dceři, asi by to nešlo. Je to prostě tisíc drobností - kroužky jsou drahé, sportovní vybavení, budeš mu chtít dopřát třeba přípravné kurzy, aby se dostalo na gympl, děti dneska chtějí oslavy s kamarádama v hernách, jump parku, v tom zahučíš za šest tisíc, ani nevíš jak. Kvalitní jídlo je drahé. Elektronika taky.

Jasně, nemusíš to dítěti kupovat, ale bude se mezi vrstevníky cítit blbě. U nás pod okny furt jezdí omladina na elektrololoběžkách, elektrojednokolkách, ty nejlevnější stojí deset tisíc, pro tři děti je to celý plat tvého muže.

Ovšem na druhou stranu, ty už jsi těhotná. Takže se nerozhoduješ, jestli třetí ano, nebo ne. Ale jestli jít na interrupci. A o to je to složitější. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 14:35

Janickalll: Ano tak jsem to počítala a příjde mi výhoda na jednu stranu, že bych ještě ten první rok vypravovala nejstarší do školy a pak až by bylo i to nejmladší ve školce, tak bych šla pracovat. Jenže bydlíme na vesnici a to má výhody i nevýhody.. Vypravovaní dětí do školy a školky bude na mě, čili práci hledat takovou, aby seděla prac doba a ne pracovat od šesti.. Bývala práce na směny nepřichází v úvahu. Teď finančně není problém. Myslím že pohoda by byla po celou základní školu, ale spíš až pujdou na střední a třeba na vysokou. A nevím jak to dělat přes ty prázdniny… je rozdíl platit dvěma dětem dva tábory za prázdniny a nebo třem dětem každý rok dva tábory za prázdniny a do toho trávit čas jako rodina aspoň týden. Myslím moc dlouho dopředu. Prostě jsem otěhotněla nečekaně, stává se to i když se lidé chrání. Jinak nejsme úplně nezodpovědní lidí a možná proto to tolik řeším. Kdybych nedostala tu trombozu, tak beru HA dál. Myslím, že až pujdu do práce, tak děti v tu dobu už budou stát víc peněz, tak to bude nakonec šul nul. Tím že teď ještě máme děti malé, tak nevím kolik stojí větší a velké děti ale bojím se, aby to nebylo pak horší a horší

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat