Přijetí do školky - 3. narozeniny později nez 31.8.

209
13.6.21 17:32

Přijetí do školky - 3. narozeniny později nez 31.8.

Ahoj maminky dostala se ke me informace, od dvou maminek nezavisle na sobě, že prý se chystá zpřísnění přijetí dětí do školek, konkrétně skolky můžou přijímat jen deti, které dosahnou 3 let nax 31.8… Teď to tak striktní nebylo a vim, ze školky přijímaly, pokud mely kapacitu, i deti zářijové či říjnové… Na internetu jsem nic k tomu nedohledala. Slysely jste o tom? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18075
13.6.21 17:41

@Terezeuska slyšela jsem to od svagrove, ze to byla podminka u nich ve školce, jejich kluk ma narozky v pulce srpna, druhá svagrova dostala informaci o nepřijetí syna, tomu budou 3 az v říjnu, ale nevím co je na tom pravdy. Dcera má 3.narozeniny až na konci listopadu a bylo mi řečeno at přihlášku nepodavam, ze šance umístění je minimální, ale mně to nevadí, jsem těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
13.6.21 17:42

Ke mně se tato informace nedostala. Ale ono to tak je vlastně už teď. Oficiálně s ety mladší děti nepřijímaji. U nás domoce ani nedostaly body v přijímacím řízení, jen tam měli ve výsledcích napsané „bez nároku na přijetí“. A nedostali se ani všichni třileti, takže tito mají smůlu. Ale kdyby kapacita byla, určitě by se takové sítko přijalo. Mého syna přijali před 2 lety, je narozený na konci října. Kamarádce letos nejspíš vezmou listopadového syna. Moc nechápu smysl tebou zmiňovaného nařízení. Ve většině školek se takové děti stejně nedostanou a a, kde by mohly, tak bude školka kvůli tomu nenaplnena? Nebo se ruku v ruce s tím chystá zavedení více jeslí s oddělením pro starší děti (ty 2 a 3 roky)? To jediné by pak dávalo smysl, ale dost o tom pochybujiu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
13.6.21 17:57

Tak mě teda teď vzali dceru od září do školky a 3 bude mít na konci listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46804
13.6.21 18:00
@Midaku píše:
Ke mně se tato informace nedostala. Ale ono to tak je vlastně už teď. Oficiálně s ety mladší děti nepřijímaji. U nás domoce ani nedostaly body v přijímacím řízení, jen tam měli ve výsledcích napsané „bez nároku na přijetí“. A nedostali se ani všichni třileti, takže tito mají smůlu. Ale kdyby kapacita byla, určitě by se takové sítko přijalo. Mého syna přijali před 2 lety, je narozený na konci října. Kamarádce letos nejspíš vezmou listopadového syna. Moc nechápu smysl tebou zmiňovaného nařízení. Ve většině školek se takové děti stejně nedostanou a a, kde by mohly, tak bude školka kvůli tomu nenaplnena? Nebo se ruku v ruce s tím chystá zavedení více jeslí s oddělením pro starší děti (ty 2 a 3 roky)? To jediné by pak dávalo smysl, ale dost o tom pochybujiu…

třeba my nemáme spadovou školku pro mladší děti, z nasi vesnice berou až predskolaky.. takže u nás nemá šanci ani naše dítě, kterýmu budou v září 4. takže od nás se nedostanou ani čtyřletý, ale treba 2,5lety z vedlejší vesnice ano, tak tady by to třeba nějaký smysl mělo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17060
13.6.21 18:02

V Brně mi teď přijali syna, který bude mít v létě teprve 2 roky, nástup má domluvený od 2,5 let. Takže letos to určitě plošně neplatí. Co bude za rok je daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
13.6.21 18:05

Každá školka to má nastavené jinak, v některých školkách berou i děti mladší 3 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3500
13.6.21 18:21

Mně před dvěma lety vzali do státní školky dceru, která měla tři až koncem prosince. Letos nevzali hodně dětí, protože jim nezbyla kapacita, takže se nedostali ani někteří tříleťáci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
13.6.21 18:23

Od letošního roku je vládní nařízení, že pokud školka vezme dítě mladší 3 roky tak si musí stav děti snížit o 1.5 dítěte. To mám info od školky. Proto u nas sice přijmou ale nastoupí až den po třetích narozeninách. Jestli to tak je nebo není jsem nezjišťovala. Dítě mi nastoupilo v průběhu roku. Máme vesnickou školku kde každé místo dobré…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
13.6.21 18:27
@koko30 píše:
Od letošního roku je vládní nařízení, že pokud školka vezme dítě mladší 3 roky tak si musí stav děti snížit o 1.5 dítěte. To mám info od školky. Proto u nas sice přijmou ale nastoupí až den po třetích narozeninách. Jestli to tak je nebo není jsem nezjišťovala. Dítě mi nastoupilo v průběhu roku. Máme vesnickou školku kde každé místo dobré…

Je to tak, že jedno dítě mladší 3 let zabírá tři normální místa. A určitě to tak bylo již minulý rok. Info od mamky, která v tom pracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7028
13.6.21 18:33

O tomto nařízení nic nevím… Děti je hodně a navíc se teď ještě asi skrz covid ještě zvýšil počet odkladu pak mohou přijmout méně děti…
U nás se hlásilo 11 děti brali 8 v podstatě všechny co se hlásily tak jim 3 roky budou v průběhu roku. Ti co byly poslední tři podle věku narozeniny až příští rok na jaře a v létě tak na ně se nedostalo.

Jinak minulý rok se dostalo i dítko co má narozeniny až skoro v červenci. Jako že mu teď byly teprve 3 a do skolky chodilo od září s tím, že ale půlka roku skoro byla školka zavrena.

Příspěvek upraven 13.06.21 v 18:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
13.6.21 18:34
@Nicole 1234 píše:
Je to tak, že jedno dítě mladší 3 let zabírá tři normální místa. A určitě to tak bylo již minulý rok. Info od mamky, která v tom pracuje.

Celkem mazec.. Když si uvědomím, že mám dítě narozené na konci října :think: tož su zvedava, jak moc velký problém to za 2 roky bude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
13.6.21 18:34

@Nicole 1234
Děkuji za opravu. Měla jsem to zprostředkovane a neověřovala. Ale nějaký takový důvod to byl a proto u nás děti přijaly ale mohly nastoupit až po třetích narozeninách. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
13.6.21 18:35

Vzali mi letos dítě, kterému budou tři v dubnu, bude chodit od září. Děti, kterým od pohledu asi ještě nebyly tři, tam mají v různých třídách celkem běžně, na třídu maji cca 25 dětí (všeho věku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7028
13.6.21 18:36

@martina.se asi jak kde… U nás bys problém neměla kousek ve městě mi paní říkala že není šance že až příští rok..
Někde se dostane i to dítě co bude mít 3 až na jaře či v lete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat