Přijetí sourozence a rozchod rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 06:54
Přijetí sourozence a rozchod rodičů

Hezké ráno všem. Mám dva malé kluky, Adam 3,5 roku a Eli 8,5 měsíců. Když se Eliášek narodil, Adámek jej přijal bez problémů, na miminko a roli bratříčka jsme jej připravovali úplně od počátku, Aďa byl nadšený a na bráchu se moc těšil, když se narodil nežarlil, mazlil ho, pomáhal pusinkoval, nežarlil ani v době, kdy byl Eli pořád u prsa, naštěstí Eli se asi vědomě narodil s postem druhátka a je neskutečně hodné a klidné dítě. Adam je taky klidné dítě ale také je velmi citlivý a empaticky a mnoho situaci špatně nese a prožívá. V době kdy jsem se snažila nějak sžít s klukama a domácnosti, začal skripat i náš vztah až si nakonec táta kluků našel jinou a odešel. U Adama přišel zlom a já si poprvé připadám, že jsem opravdu selhala a nevím jak dál, jak se zachovat, jak to Adamovi vysvětlil. Začal Eliho trápit - plácat, štípat a kousat, Eli je dost cilivka takže hned spustí a to v Aďovi spustí lítost a hned se jde omluvit, ale za 5 minut to samé a můj den pak vypadá tak, že mám pocit že jen řvu, pak brečí zároveň s klukama a snažím se to vysvětlit, Adik pak sice slíbí, že už braškovi neublíží ale za 10 minut znova řev. Do toho se pořád ptá, kde je táta, jestli už nemá maminku rád a jestli odešel, protože byl zlý na maminku. Tento týden poprvé přišla i stížnost ze školky, že Adámek bije děti, učitelkam jsem vysvětlila situaci, a divím se že by Adam někoho bil, sám mi před týdnem doma plakal, že do školky nechce, že ho tam někdo bije (když jsem se zmínila učitelkam, prej to budou hlídat ale nic neviděli) přitom teď, když o tom s Aďou mluvím, tvrdí mi, že ho bije Lukášek a on se jen brání :nevim: Školku ale miluje, miluje paní učitelky, ač je pravda, že s kluky si moc nehraje, spíš jen s holkama, a nejvíce s holčičkou co je stejně stará jak on. Opravdu nevím jak tohle řešit, přiznám se že fakt nevím a mám pocit, že jsem to nezvládla. Adam je jinak hodný a chytrý kluk, má trošku problém s řeči a novými situacemi, normálně nezlobí, učitelky ve školce mi řekli ať vydržím, že je to jen reakce na tu situaci ale nemůžu jen přihlížet jak se malej očividně trápí. :zed: Nezažil jste někdo podobnou situaci? Jak mu pomoct se s tou situaci vypořádat nebo mu to vysvětlit aby pochopil?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.03.19 07:10

Holka, radu pro tebe bohuzel nemam. Jen ti budu drzet pesti, at si to brzo sedne a jste zase vpohode. :kytka: at to malemu vysvetli tatinek, jakej je hrdina, ze opustil maminku s dvouma detma :cert:

Alušáček
Závislačka 3568 příspěvků 16.03.19 07:12

Chudák Adámek, odlouceni od tatínka zřejmě nese těžko.. Otec by se mu měl i přes svůj odchod rodiny co nejvíce věnovat.

Netopirek
Echt Kelišová 9038 příspěvků 16.03.19 07:19

Tak já si nejsem úplně jistá jestli za to odchod táty může.
U nás mladšího sourozence taky přijali vpohodě, ale jen do doby než se ten nejmenší stal mobilní. Jakmile se 3. začala sápat po věcech 2., tak byl boj. Teď je jim 3 a 1 a momentálně trápí ta 3. tu 2. :zed: Ale si už i hrají spolu.
Za mně vydržet období než mladší vyroste ze záškodníka do parťáka

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26256 příspěvků 16.03.19 07:19

Tak tohle může dělat dost dětí v období vzdoru, každopádně bych dost razantně zasáhla proti ubližování 8 měsíčnému miminu. Je mu 3,5 roku, nejsou mu dva, aby nechápal, že to dělat nemůže.

Ve školce si to musí ohlídat učitelky.

A ano, táta už nemá maminku rád, ale jeho pořád rád má-no doufám, bere si ho?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 07:23

Ach jo :( ,ty chlapi jsou fakt hrozny.Mysli jen na sebe a vubec ne na deti.Oni si to ty detatka moc berou a moc dobre si to uvedomuji. Kdo rika ze deti jsou maly,ze si to neuvedomuji,tak je to peknej kec. Znam to ze sve zkusenosti, s manzelem jsem mela krizovku, na nejaky cas jsem odesla od nej k rodicum, dceri tehda byly 2 roky a jak to tezce nesla :( , kdyz za malou manzel prijel, tak se snazila abychom si dali pusu s manzelem, nebo kdyz ji manzel obejmul, tak ona chtela abychom se objimali vsichni 3. Proste se nas snazila dat zase do hromady, nesla to strasne tezce. Nastesti jsme se s manzelem udobrili, a vratili jsme se k sobe. Dcera do ted chce videt ze se mame radi. A to uz je rok, co se to stalo.Radu tedy nemam. Ale preju at to vsechno zvladnete :srdce: :hug: . Ono to prejde, ale chce to cas. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 07:23

@Netopirek já myslím, že je to všechno se vším. Taky nejvíce vyvádí, když se Eli zajímá o jeho hračky a ve chvílích kdy vyžaduje více pozornosti no.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 07:25

@jenny.fields Jasně, už dostal i na zadek, když už to bylo moc a malej fakt plakal, že jsem viděla že to udělal naschvál. Tatínek si malého bere, bohužel odstěhoval se do jiného města a má třisměny provoz v práci a vidaji se 1 maximálně 2× do týdne. Nemůžu ho nutit, zjsitil, že děti nejsou nic pro něj jak říká.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 16.03.19 07:26

Adam má sice těžké období ( tatíneček je fakt borec, to by jeden blil), ale je to velký kluk, prostě 3,5 roku už je hodně na to, aby štípal mimino. Takže bych zasáhla a to důrazně, bez ohledu na jeho těžké období. Navíc, od mých dcer, nemobilní mimino ji nějak neohrožovalo, že byla na prsu a podobně, to jí bylo fuk, jakmile ale mladší začala lézt a brát si hračky a prostě už nebyla ležící mimino, přišly podobné „útoky“ . A tady je na rodičii, aby zasáhl. Nějaké brečím s nimi je mimo, musíš dělat v jeho hlavě děsný zmatek. Zmatené 3,5leté dítě fakt nepotřebuje v hlavičce řešit brečící mámu neudržící své nervy na uzdě. Chápu, že máš těžké období, ale pokus se před ním se nehroutit a nebrečet. Potřebuje tě teď jako pevný bod ve svém životě. Když mě děti vidí brečet ( teď třeba při úmrtí v rodině), jsou z toho úplně nesvé, a to jsou starší. A prostě zasáhni, i silou, prostě miminu ubližovat nebude a hotovo. Když nepomůže domluva, pomůže trest ( nepíšu fyzický).

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 16.03.19 07:28
@Anonymní píše:
@Netopirek já myslím, že je to všechno se vším. Taky nejvíce vyvádí, když se Eli zajímá o jeho hračky a ve chvílích kdy vyžaduje více pozornosti no.

Tohle je hlavní důvod, zkus to nespojovat s odchodem , už nepíšu tatínka, ale fotra / zjistil, že děti nejsou nic pro něj :poblion: ) Takže to přišlo v blbé období, ale to ubližování je žárlivost, přišlo by to i v úplné rodině. A bude se to stupňovat, čím víc ten mladší bude více pohyblivý a více přemýšlející.

Verun83
Echt Kelišová 9407 příspěvků 16.03.19 07:33

To ublizovani mladsimu nemusi byt kvuli odchodu otce. Mam starsiho syna, mladsi dceru. Od sebe 2r. Syn je moc hodny, deti nebije, ale sestre ublizoval zhruba od jejich 5m do roka a kousek. To bylo tak strasne obdobi. Pak to preslo, kdyz dcera se mu zacinala vyrovnat, az kdyz pochopila, ze mu nesmi brat hracky, zasahovat do jeho hry.

Drz se. Bude lip.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 07:37

@Šáruší Asi máš pravdu. Když Eli spí věnuju se jen Adamovi, povídáme si, kreslíme, hrajeme si. Když spí, pořád se ptá se jestli už bude vstávat, kontroluje ho, vím že ho má rád. Když jsou vzhůru oba, snažím se aby jsme si hráli společně všichni. Když se zlobil, že mu Eli bere auta, snažila jsem se ho motivovat, že je maličký a ještě neví jak si s tím má hrát a že ho to musí všechno naučit aby si později mohli hrát spolu a když si to teď tak vezmu, tak tohle asi začalo v době, kdy se Eli začal plazit, lozit a stoupat si, ale teď co odešel otec mi přijde, že je to častější než před tím. Jednou už za to dostal i na zadek, ale to bylo fakt moc, jelikož ho kousnul a od té doby, teda alespoň nekouše. Ale to placani, prostě přijde z ničeho nic, na to teda Eli moc nereaguje ale to štípání, přijde že mu chce dát pusu a nezapomene ho přitom štípnou do obličeje :zed:

Netopirek
Echt Kelišová 9038 příspěvků 16.03.19 07:38
@Anonymní píše:
@Netopirek já myslím, že je to všechno se vším. Taky nejvíce vyvádí, když se Eli zajímá o jeho hračky a ve chvílích kdy vyžaduje více pozornosti no.

Takže jenom klasické žárlení. Miminko hp neohrožovalo, ale skoro batole už je neco jiného. Zkus se podívat objektivně jestli bereš kluky stejně. Je možné, že nevědomky dávaš mladšímu přednost.

Jana206
Nadpozemská drbna 27151 příspěvků 16.03.19 07:40

Máme více dětí,věkový odstup průměrně 2,5 roku mezi nimi a nikdy,nikdy dítě ve 3,5 letech neublizovalo dítěti v té dobe necelý rok. Žádné žádnému.
Spíš bych to videla jako povahovy rys toho staršího.Razantne bych proti tomu zasáhla. A je nepřípustné,aby bil deti ve skolce. On doteď byl na výsluní,takže se mohl jevit jinak,nez se zacalo projevovat mimino a pred nástupem do školky.
Odchod otce hodnotit nebudu,nikdo tady nevíme,jak to mezi vámi bylo,co se odehrálo,jaký jste měli vztah před detmi. Nekdy se stane,ze se zeny po narození dětí upnou jen na ně(neříkám,ze je to špatně), ne každý muž to snese.Ne každý je rodinný typ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 07:42

@Netopirek Snažím se se jim věnovat stejně, hlavně tedy když Eli spí tak dělám vše s Aďou, pomáhá vařit, uklízet, hrajeme si, cvičíme logopedii. Když je Eli vzhůru, snažím se vymýšlet aktivity do kterých můžu zapojit oba a motivovat Adama aby bráchovi ukázal jak si s těmi hračkami má hrát aby si pak mohli hrát spolu, to ho baví do doby, než třeba odejdu na záchod.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama