Zaměstnaná v Anglii a porod v ČR

2
12.12.19 15:22

Příjezd Z Anglie porod v Cr

Ahoj holky prosím potřebují poradit :)
Jak to je prosím když žijete v Anglii a jste zaměstnana a chcete jít rodit do Čr. Co vše je k tomu potřebný? Můžete prosím poradit děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18569
12.12.19 15:30

Přihlásís se především k placení zdravotního u pojišťovny, je to tuším kolem 1200 měsíčně a pak jdeš rodit. Měla bys mít vybranou porodnici a tam mají potřebné dokumenty na stránkách, typu matrika atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
12.12.19 15:41

@Bubla Bůčková jo já myslím ale jaké dokumenty z anglie dodat abych nemusela platit čr pojišťovnu. Když mi to tady zaměstnavatel platí až po ukončení mateřské se můžu přihlásit na čr pojišťovnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18569
12.12.19 15:43

@Renata uk jsi teď občan ČR nebo uk? Napiš třeba do vzp ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 15:44

Koukni na YouTube a najdi si slečnu - Katka - my irish life… Otěhotněla v Irsku a rodila v ČR ( snad pomůže )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
12.12.19 16:00

Katka říkala, že tady přijela odrodit bez pojištění a platila si tedy porod a hospitalizaci sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18483
12.12.19 16:08

@Renata uk No to bych řekla, že nejde, ne? Říct, že platíš pojištění v jiném státě a chceš ošetřit tady…Syn teda když odjížděl pryč, tak se tady z pojišťovny odhlásil, takže by to za něj nikdo nezaplatil, musel by si ošetření platit sám. Takže asi se přihlásit jako samoplátce a platit si to sama. Zkuse zavolat na vzp, tam ti poradí…nebo se koukni na jejich stránky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10634
12.12.19 16:43

Musela bys mít souhlas pojišťovny z Anglie, že ti tady porod a vše okolo uhradí, což je blbost, to víme všichni, že. Musíš jako samoplátce. Je to tak stejně i s jinými zeměmi. Pokud jsi v Anglii zaměstnaná, tak si ani nemůžeš hradit české pojištění ještě extra, jak radil někdo výš, protože je to nezákonné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18569
12.12.19 16:50

V tom případě k dalšímu dotazu… Pohybuje se to dle výpisu pojišťoven od 10-80 tisíc. Reálně normální porod počítej těch 20 tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
12.12.19 16:54

To ne, běžný porod je kolem 3500 - aspoň tolik to bylo v roce 2017, drahý je potom císařský řez.. A záleží, zda pak budeš zůstávat v porodnici a jak dlouho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18483
12.12.19 17:11

Já jsem našla, že běžný porod v roce 2017 stál kolem 23 tisíc…nebo tady : https://www.abctehotenstvi.cz/…-stoji-porod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
12.12.19 17:16

Já se dívala přímo do výpisu zdravotni pojišťovny, za vaginální porod si porodnice uctovala 3499 Kč, potom tam bylo kardiologicke sledování v průběhu porodu za 427 Kč, a pár položek v řádu desítek korun, tak celkem to vyšlo do 4500 za vše.. A pobyt vycházel na 1500 za noc včetně stravy.

Příspěvek upraven 12.12.19 v 17:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5551
12.12.19 17:17

@Monchichik
to co jste našla je pouhé trvzení ministerstva zdravotnictví, resp tiskové mluvčí

a jak to tak bejvá, realita je úplně jinde
:?

viz i hned další věta v článku…„Výsledná cena však může být u jednotlivých poskytovatelů zdravotních služeb různá - mohou totiž mít se zdravotními pojišťovnami nasmlouvánu individuální cenu, která se od průměrné ceny může lišit.“

aneb, přeloženo do reality…naprostá většina porodnic dostane za porod půlku tvrzené sumy nebo ještě méně

ministerstvo zdravotnictví je expertem na přibarvování si, manipulaci s čísly a na PR směrem ven, jestli je to takto i na jiných ministerstvech, tak pánbu s náma
:roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5551
12.12.19 17:17

@Beckyttine5
tak ano, jste mnohem, mnohem blíže realitě než mluvčí ministerstva zdravotnictví
jako obvykle, koneckonců
:palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5551
12.12.19 17:21

Stejně mě fascinuje jak ty kuwy ministerský uměj manipulovat se slovíčkama

realita je totiž taková že pojištovny kromě pár vybraných kulichopracovišt odmítají hradit cokoliv více a na změnu ceny i když rostou náklady nepřistoupí a prostě nehraděj a neuhraděj a domluva neexistuje, prostě bez šance na domluvu

ale tiskový výstup ministerstva toto pak nazve : " mohou totiž mít se zdravotními pojišťovnami nasmlouvánu individuální cenu, která se od průměrné ceny může lišit"

taková manipulace s fakty že by jeden blil
8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat