Přijímací zkoušky na Přf UK/ČZU

Anonymní
29.10.20 14:30

Přijímací zkoušky na Přf UK/ČZU

Zdravím,
potřebovala bych poradit ohledně přijímacích testů konkrétně z biologie.
Zajímalo by mě, jaký je rozsah témat coby z biologie rostlin, živočichů, genetiky, evoluce, člověk… Jestli je v testech větší zastoupení např. živočichů než člověka, nebo je to vyrovnané. Původně jsem se chtěla hlásit na Lf, ale nakonec mě víc zaujala biologie obecně. Další moje otázka je jestli mi budou stačit na přípravu třeba modelovky z Lf nebo popř. doporučte dobré testové otázky/materiály, které pomohli k přípravě Vám. A naposled, je test z bio těžký? Davají záludné otázky? Moc informací jsem o přijímačkách nenašla, tak se omlouvám, že se tak ptám :D
Děkuji za každou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11229
29.10.20 14:41

Nauc se vsechno - pokryj celou biologii. Pokus chces biologii studovat, tak by to myslim nemel byt problem, urcite z ni tedy budes maturovat :think:. Byvaly tam i ulohy na praci s textem a porozumeni textu - z textu vyvodit poznatky, ktere tam nebyly explicitne napsane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
29.10.20 15:10

Já měla v testech z větší části kytkologii. Ale už je to 30 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11229
29.10.20 15:20

@Havlova Ja take jeste delala prastare prijimacky, tam byly kytky hodne, myslim i kvetni vzorce. Ted jsou uz prijimacky jine. Kazdopadne kdo ma peclive nastudovanou biologii a mysli mu to, tak zkousky musi udelat. Nevim, jake jsou ted pomery prijatych studentu, za nas to byl kazdy osmy ci devaty, rekla bych, ze ten pomer bude ted priznivejsi :think:. Nevybavuju si, zda byly nove testy multiple-choice, ale urcite se da i trenovat tento typ testu, s tim mivaji lide problemy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5743
29.10.20 18:16

Pomohly mi tenkrát s přípravou Scio testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 20:04

Dělala jsem přijímačky před 3 lety, z biologie jsem maturovala a celé 4 roky na gymplu měla hodně náročného učitele, oproti tomu co vím od kamarádek z VŠ, které se učily na jiných gymplech třeba polovinu toho co já. Takže mi stačila všechna látka od maturity + jsem si stáhla nějaké ty jejich modelové otázky, co mají na stránkách a bohate mi to stačilo a dostala jsem se. Občas tam byly otázky spíš na nějaké logické myšlení, než vyloženě z biologie.

Na ČZU jde přijímačky neřešila, byla jsem přijatá na průměr z maturitniho vysvědčení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 09:30

Děkuju moc za rady :)
Jestli mi bude stačit učivo k maturitě, tak je to fajn. Nad rámec učiva tam snad nic není ne? Jako u medicíny.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat